gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland wil het EK Veldrijden in 2026 alsnog naar de regio halen

f7d65b487a73cb27caafbb7442a6c08a

Op aandringen van de Montferlandse gemeenteraad wordt alsnog geprobeerd om het EK Veldrijden in 2026 naar de regio te halen. Vorig jaar besloot de gemeente nog een streep te zetten door het voornemen, ondanks dat ze het beste bid hadden.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Die stap zorgde voor veel frustratie bij de nationale wielerbond KNWU en Achterhoek in Beweging, de organisatie die aan het ingediende bid heeft gewerkt. Tot nu toe hadden raadsleden zich nog niet over de situatie uitgesproken, maar met een motie wordt Montferland alsnog opgeroepen om zich hard te maken om het EK Veldrijden in 2026 naar de gemeente halen. “Volgens mij willen raadsleden het succes van het WK 2006 herhalen”, vertelde VVD-raadslid Martin Som, die wel een kanttekening plaatste. “Geen organisatieverantwoordelijkheden voor de gemeente, want daar liep het op spaak in 2017.”

De organisatie van het NK Wegwielrennen in 2017 leverde de gemeente namelijk een flinke strop op. Pascal Kamperman van Achterhoek in Beweging gaf eerder al dat dergelijke risico’s met het ingediende bid van vorig jaar niet bestonden. Voor Kamperman ligt nu ook een sleutelrol weggelegd in het alsnog binnenhalen van het sportevenement. “2026 is wel degelijk nog mogelijk”, gaf Jurge Menting van het CDA aan. “Wat dat betreft zou ik zeggen: morgen op tijd opstaan om het contact te zoeken en het te gaan realiseren.”

‘Muur van Zeddam’
Montferlandse raadsleden zijn zonder uitzondering enthousiast over de kansen. “Ik zie Poelleke (Mathieu van der Poel, red.) en Van Aert al door dezelfde Montferlandse bossen struinen als waar ik vanmiddag was”, gaf John Teunissen van Eén Montferland aan. Ook het Zeddamse raadslid Menting ziet maar wat graag een veldrit terugkeren op de ‘muur van Zeddam’: “Het is een uitstekend moment om exposure te geven voor ons toerisme. Het is prachtig voor Zeddam, dus we zijn er zeer blij mee.”

‘Heel inspirerend’
Ook de Achterhoekse topveldrijder Joris Nieuwenhuis, die zondag wereldkampioen kan worden, liet eerder al weten zich te verheugen op een nieuwe rit rond Zeddam. Hij was daar in 2006 toeschouwer bij het WK. “Alle oudere veldrijders die ik ken hebben goede herinneringen aan het parcours”, zei de Zelhemmer eerder. “Dat is ook mijn allereerste keer dat ik bij het veldrijden kwam kijken. Het werkt heel inspirerend voor jongeren om zo'n groot evenement naar de Achterhoek te halen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

2ded0347-0663-3a74-aa3f-357d68b4b248

Drank, drugs en geen rijbewijs: bestuurder veroorzaakt zware crash in Neede en 'heeft spijt'

Het had veel erger kunnen aflopen en hij zegt zijn lesje geleerd te hebben. Een 20-jarige man uit Enschede zou in maart vorig jaar onder invloed achter het stuur gekropen zijn en flink te hard hebben gereden. In Neede ging het mis: de bestuurder wordt verdacht van het veroorzaken van een ongeval, waarbij een passagier zwaargewond raakte.

scoutingGoudenVos0

Populair Scouting Gaanderen zoekt leiding: 'Wij hebben ze hard nodig'

De scouting in Gaanderen groeit, steeds meer kinderen melden zich aan bij ScoGa. Toch zitten ze met een probleem. Het huidige aantal vrijwilligers voor de begeleiding is niet groot genoeg voor de groeiende groep kinderen. En dus zoeken ze nieuwe aanwas.

flitsmarathon0

Automobilisten opgelet: flitsmarathon in de Achterhoek

Het verkeersteam van Politie Oost-Nederland doet tot en met zondag mee aan de Europese flitsmarathon. Er worden op verschillende plekken in de Achterhoek snelheidscontroles uitgevoerd.

Eikenprocessierups 6

Emmerich bestrijdt eikenprocessierups vanuit de lucht met helikopter

Terwijl Nederlandse gemeenten de eikenprocessierups steeds vaker op een natuurlijke manier proberen te beheersen, kiest de Duitse grensstad Emmerich voor een andere opvallende aanpak. Daar worden rupsen preventief bestreden met een helikopter.

OngevalA12Blur

Duitse chauffeur aangehouden voor veroorzaken ernstig ongeval A12

De politie heeft vanwege het ongeval van afgelopen vrijdag in de file op de snelweg A12 ter hoogte van Beek een Duitse man aangehouden. Er zijn geen slachtoffers overleden bij het grote ongeval.

Windmolens_Duitsland040

Vergunning voor drie Duitse windturbines vlak over de grens bij Winterswijk

Kreis Borken gaat over tot de verlening van een vergunning voor drie windturbines van ongeveer 250 meter hoog bij Vardingholt/Kulver Heide, aan de andere kant van de grens bij de Winterswijkse buurtschap ’t Woold.