gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland wil het EK Veldrijden in 2026 alsnog naar de regio halen

f7d65b487a73cb27caafbb7442a6c08a

Op aandringen van de Montferlandse gemeenteraad wordt alsnog geprobeerd om het EK Veldrijden in 2026 naar de regio te halen. Vorig jaar besloot de gemeente nog een streep te zetten door het voornemen, ondanks dat ze het beste bid hadden.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Die stap zorgde voor veel frustratie bij de nationale wielerbond KNWU en Achterhoek in Beweging, de organisatie die aan het ingediende bid heeft gewerkt. Tot nu toe hadden raadsleden zich nog niet over de situatie uitgesproken, maar met een motie wordt Montferland alsnog opgeroepen om zich hard te maken om het EK Veldrijden in 2026 naar de gemeente halen. “Volgens mij willen raadsleden het succes van het WK 2006 herhalen”, vertelde VVD-raadslid Martin Som, die wel een kanttekening plaatste. “Geen organisatieverantwoordelijkheden voor de gemeente, want daar liep het op spaak in 2017.”

De organisatie van het NK Wegwielrennen in 2017 leverde de gemeente namelijk een flinke strop op. Pascal Kamperman van Achterhoek in Beweging gaf eerder al dat dergelijke risico’s met het ingediende bid van vorig jaar niet bestonden. Voor Kamperman ligt nu ook een sleutelrol weggelegd in het alsnog binnenhalen van het sportevenement. “2026 is wel degelijk nog mogelijk”, gaf Jurge Menting van het CDA aan. “Wat dat betreft zou ik zeggen: morgen op tijd opstaan om het contact te zoeken en het te gaan realiseren.”

‘Muur van Zeddam’
Montferlandse raadsleden zijn zonder uitzondering enthousiast over de kansen. “Ik zie Poelleke (Mathieu van der Poel, red.) en Van Aert al door dezelfde Montferlandse bossen struinen als waar ik vanmiddag was”, gaf John Teunissen van Eén Montferland aan. Ook het Zeddamse raadslid Menting ziet maar wat graag een veldrit terugkeren op de ‘muur van Zeddam’: “Het is een uitstekend moment om exposure te geven voor ons toerisme. Het is prachtig voor Zeddam, dus we zijn er zeer blij mee.”

‘Heel inspirerend’
Ook de Achterhoekse topveldrijder Joris Nieuwenhuis, die zondag wereldkampioen kan worden, liet eerder al weten zich te verheugen op een nieuwe rit rond Zeddam. Hij was daar in 2006 toeschouwer bij het WK. “Alle oudere veldrijders die ik ken hebben goede herinneringen aan het parcours”, zei de Zelhemmer eerder. “Dat is ook mijn allereerste keer dat ik bij het veldrijden kwam kijken. Het werkt heel inspirerend voor jongeren om zo'n groot evenement naar de Achterhoek te halen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

7e1086ee-5b74-465d-b041-ef2c1f5f909c

De Graafschap hard onderuit tegen Jong AZ

De Graafschap heeft de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen met 2-5 verloren van Jong AZ. Bij rust stond het nog 1-1 op De Vijverberg. Maar zoals wel vaker bleek een beloftenploeg een flinke bananenschil te zijn.

jANtOOROP2

Gietpannen van failliete Vulcanus naar DRU: ‘Het laatste Achterhoekse ijzer zit hieraan’

De gietpannen van de failliete ijzergieterij Vulcanus uit Langerak staan sinds kort op het DRU Industriepark in Ulft. De zware pannen werden gebruikt om gesmolten ijzer binnen de fabriek te vervoeren en zijn nu onderdeel van een expositie over de relatie tussen kunst en de Achterhoekse ijzerindustrie.

Rijnvaart extreem lage waterstand

Extreem lage Rijn trekt bekijks in Emmerich, maar beperkt toerisme bij Rees

In Emmerich is de extreem lage waterstand van de Rijn inmiddels bijna een toeristische attractie op zich. Met name dagjesmensen uit de Achterhoek komen naar de promenade om het uitzonderlijk lage water met eigen ogen te zien. Elders in de Duitse grensstreek raakt de lage Rijn het toerisme juist: grote rondvaarten vanuit Rees naar Duisburg en Nijmegen zijn geschrapt en drie van de vier veerponten in het gebied liggen uit de vaart.

Ophaalbrug Doetinchem

Energiebrug Doetinchem blijft langer dicht vanwege kabeldiefstal

De Energiebrug over de Oude IJssel in Doetinchem blijft twee weken langer dicht. Tijdens werkzaamheden zijn er elektriciteitskabels gestolen waardoor het werk nu stilligt.

Wasserbal10

Brandweer Bergh terug op Wasserballtoernooi Elten: ‘Goed voor onderlinge band’

Brandweer Bergh heeft zaterdag na zeventien jaar weer meegedaan aan het Wasserballtoernooi in het Duitse Elten. Veertien Nederlandse en Duitse brandweerkorpsen namen het tegen elkaar op tijdens het evenement, waarbij met brandslangen een grote bal in het doel van de tegenstander moet worden gespoten.

34310063-d35b-3aec-9869-b17f2849d340

De Graafschap Vrouwen onderuit bij debuut in Eredivisie

De Graafschap Vrouwen heeft hun eerste wedstrijd in de Eredivisie verloren van FC Twente. Ze gingen met 2-1 onderuit in Enschede.