gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland wil het EK Veldrijden in 2026 alsnog naar de regio halen

f7d65b487a73cb27caafbb7442a6c08a

Op aandringen van de Montferlandse gemeenteraad wordt alsnog geprobeerd om het EK Veldrijden in 2026 naar de regio te halen. Vorig jaar besloot de gemeente nog een streep te zetten door het voornemen, ondanks dat ze het beste bid hadden.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Die stap zorgde voor veel frustratie bij de nationale wielerbond KNWU en Achterhoek in Beweging, de organisatie die aan het ingediende bid heeft gewerkt. Tot nu toe hadden raadsleden zich nog niet over de situatie uitgesproken, maar met een motie wordt Montferland alsnog opgeroepen om zich hard te maken om het EK Veldrijden in 2026 naar de gemeente halen. “Volgens mij willen raadsleden het succes van het WK 2006 herhalen”, vertelde VVD-raadslid Martin Som, die wel een kanttekening plaatste. “Geen organisatieverantwoordelijkheden voor de gemeente, want daar liep het op spaak in 2017.”

De organisatie van het NK Wegwielrennen in 2017 leverde de gemeente namelijk een flinke strop op. Pascal Kamperman van Achterhoek in Beweging gaf eerder al dat dergelijke risico’s met het ingediende bid van vorig jaar niet bestonden. Voor Kamperman ligt nu ook een sleutelrol weggelegd in het alsnog binnenhalen van het sportevenement. “2026 is wel degelijk nog mogelijk”, gaf Jurge Menting van het CDA aan. “Wat dat betreft zou ik zeggen: morgen op tijd opstaan om het contact te zoeken en het te gaan realiseren.”

‘Muur van Zeddam’
Montferlandse raadsleden zijn zonder uitzondering enthousiast over de kansen. “Ik zie Poelleke (Mathieu van der Poel, red.) en Van Aert al door dezelfde Montferlandse bossen struinen als waar ik vanmiddag was”, gaf John Teunissen van Eén Montferland aan. Ook het Zeddamse raadslid Menting ziet maar wat graag een veldrit terugkeren op de ‘muur van Zeddam’: “Het is een uitstekend moment om exposure te geven voor ons toerisme. Het is prachtig voor Zeddam, dus we zijn er zeer blij mee.”

‘Heel inspirerend’
Ook de Achterhoekse topveldrijder Joris Nieuwenhuis, die zondag wereldkampioen kan worden, liet eerder al weten zich te verheugen op een nieuwe rit rond Zeddam. Hij was daar in 2006 toeschouwer bij het WK. “Alle oudere veldrijders die ik ken hebben goede herinneringen aan het parcours”, zei de Zelhemmer eerder. “Dat is ook mijn allereerste keer dat ik bij het veldrijden kwam kijken. Het werkt heel inspirerend voor jongeren om zo'n groot evenement naar de Achterhoek te halen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.

270600_Politie_zwaailicht_2

Raadslid uit Montferland bestuurde bus bij dodelijk ongeluk in Zwitserland

Bij een ernstig busongeluk in Zwitserland zijn donderdagmiddag vijf doden en veertig gewonden gevallen. Raadslid van de gemeente Montferland, Rob Mos, was chauffeur van de bus, zo bevestigt zijn partij Helder.