gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland vraagt aandacht voor geweld tegen vrouwen

cc8782e549b1a2c48a64ba505a8e976e.jpg

Wethouder Ingrid Wolsing en Jeanette Derksen van Montferland zijn dinsdagmiddag in Didam op pad gegaan voor de campagne Orange the World. Een actie om aandacht te vragen voor geweld tegen vrouwen.

Charlotte van de Kant |
“Het is te triest voor woorden dat er op dit moment nog steeds één op de drie vrouwen op de wereld te maken heeft met mishandeling”, vertelt Wolsing. Doormiddel van het hijsen van de vlag op het gemeentehuis en het ophangen van posters hopen de wethouders dat er meer aandacht komt voor het probleem, zowel in Montferland als wereldwijd. “Geweld tegen één op de drie vrouwen in de wereld is nogal wat. Er is heel veel geweld dat wij niet zien", vertelt Derksen "En als je het niet ziet, wordt er ook niks aan gedaan. En door het toch in de wereld te brengen dat we er aandacht voor vragen, hopen wij dat er ook meer over gepraat wordt en we daar vrouwen mee helpen.”

Voor de actie worden vaak gebouwen in oranje licht gezet, zo ook dit jaar in Oude IJsselstreek en Bronckhorst. Maar vanwege de energiecrisis doet Montferland daar niet aan mee. “Wij vinden dat niet gepast in deze tijd", vertelt Wolsing. "Waar we toch vooral de boodschap meegeven om zo zuinig mogelijk te zijn met energie. Dat wij dan als lokale overheid een gebouw in het oranje steken, dat kan niet.”

Foto: REGIO8


Lees ook

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.