Ulft, Netherlands

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

Foto: Archief REGIO8
De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee wil het college de achterstand bij de huisvesting van statushouders verkleinen. Woningcorporatie Plavei stelt drie woningen beschikbaar die tijdelijk worden ingericht als zogenoemde doorstroomwoningen.
Bart Sollman | 15 oktober 2025 14:07 | Aangepast op 15 oktober 2025 14:07
‘Deze pilot draagt bij aan het behalen van de taakstelling en zorgt voor een betere benutting van de beschikbare woonruimte’, staat er in het collegeadvies. De kamers zijn bedoeld voor statushouders die wachten op gezinshereniging. Op die manier blijven gezinswoningen beschikbaar voor complete gezinnen. De woningen worden door Plavei verhuurd, welzijnsorganisatie Welcom is verantwoordelijk voor de begeleiding van bewoners.

De begeleiding is in de eerste maanden na plaatsing intensief en wordt daarna afgebouwd. Welcom richt zich op kennismaking met de buurt, het leggen van sociale contacten en het oplossen van eventuele knelpunten in de woonomgeving. De gemeente vergoedt de kosten voor inrichting en begeleiding. Per woning is 7.000 euro beschikbaar voor onder meer vloeren, gordijnen en inventaris. Dit komt neer op totaal 21.000 euro.

De totale begeleidingskosten bedragen ruim 28.000 euro. Het gros hiervan, iets meer dan 20.000 euro voor de 294 uur begeleiding die de mensen in de drie woningen krijgen. zo'n 7800 euro is voor een bereikbaarheidsdienst voor de avonduren en weekenden die Welcom organiseert.

Binnen bestaande begroting
Volgens het college kunnen de kosten binnen de bestaande begroting worden opgevangen. Mocht de pilot succesvol blijken, dan wordt gekeken of het project kan worden verlengd of opgeschaald. In dat geval worden structurele afspraken gemaakt over financiering en begeleiding. De gemeenteraad is in juni via een raadsbrief geïnformeerd over de pilot.

Lees meer over:

Montferland|Statushouders|

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Vervolg Vrijheid in Beweging: kinderen ontwerpen posters voor internationale wedstrijd

Vrijheid laat zich moeilijk vangen in woorden, maar misschien wel in een bloem, een ballon of een ha...

Burgermeesterverkiezingen: in Emmerich twee vrouwen CDU EN SPD de grootste kans

In Emmerich draait het deze keer vooral om twee vrouwen: Claudia Lindlahr van de CDU en Meike Schnak...

Stokkum krijgt uitgebreide 30 km-zone: ‘Belangrijke eerste stap’

Het verkeer in Stokkum gaat een stuk trager worden. De gemeente Montferland breidt de 30 km-zone fli...

Strijdbijl begraven: centrum Didam krijgt hoognodige opknapbeurt

Eindelijk duidelijkheid wat er met het centrum van Didam en drie supermarkten gaat gebeuren. De geme...

Wethouder Derksen over sluipverkeer Beek: ‘We moeten zoeken naar een middenweg'

Het sluipverkeer door grensdorp Beek is al weken onderwerp van gesprek. Bewoners van één van de twee...

Helder-fractie loopt leeg, Mos blijft alleen achter in raad Montferland

Na een grote overwinning tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van 2022, hangt de vlag er bij de loka...