gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland positief over eerste jaar met kinderburgemeester

e40110895ee53b443443496209d53c0a

Montferland is enthousiast over de kinderburgemeester. Een jaar geleden werd Sander Starink geïnstalleerd, als eerste in de nieuwe functie binnen de gemeente. Hij heeft daarbij in de praktijk laten zien wat het kan opleveren.

Charlotte van de Kant |
“Buiten de ceremoniële dingen waar hij samen met mij of alleen is geweest, heeft hij ook de week tegen pesten onder de aandacht gebracht”, vertelt burgemeester Harry de Vries. “Ik denk dat het heel goed is als dat vanuit de leeftijdsgroep zelf gedaan wordt, dat komt beter over dan wanneer ik die oproep daar doe.” Sander heeft er ook door middel van een motie voor gezorgd dat er watertappunten bij alle basisscholen in Montferland komen. "Daarbij heeft hij geleerd dat je moet onderhandelen en argumenten moet bedenken waarom dat goed is. Dat heeft hij uitstekend gedaan", vertelt de burgemeester.

Sander heeft het stokje nu doorgegeven aan de 10-jarige Maud Veenhuizen uit Azewijn. “De burgemeester kwam bij ons op school, hij vertelde over zijn beroep en dat ze ook nog een kinderburgemeester zochten. Toen heb ik me opgegeven.” De burgemeester heeft samen met de griffier een aantal kinderen gesproken voor de functie. “Maud kwam daar als beste uit”, vertelt de Vries. “Leuk, zelfverzekerd, spontaan en ze had ideeën. Dus ik heb ook hoge verwachtingen van Maud als kinderburgemeester.”

Belangrijke onderwerpen
Maud mag over acht jaar pas stemmen, maar kan nu als kinderburgemeester al meepraten over onderwerpen die haar bezighouden. “Ik vind groenere schoolpleinen belangrijk, zodat je lekker buiten kan spelen als je pauze hebt. Ik vind het belangrijk dat iedereen met een gevulde buik naar school gaat en het tegengaan van zwerfafval vind ik ook belangrijk. Anders is over een paar jaar een deel van de dieren dood of uitgestorven.”

Tips van Sander
Sander heeft Maud nog een aantal tips gegeven voor het aankomende jaar. “Gewoon veel plezier hebben, niet teveel nadenken en je krijgt ook heel veel hulp”, vertelt hij. Daarbij gaf Sander ook een tip over de chocolademelk in het gemeentehuis. “Hij zei in zijn toespraak dat de chocolademelk erg lekker is, dus dat ga ik zeker een keer proeven", vertelt Maud.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.