gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland opent zoektocht naar 'een burgemeester van ons allemaal'

9f948afabe484ef07a6f1f9dea20e391

De gemeenteraad van Montferland heeft donderdagavond in het bijzijn van de commissaris van de Koning, Henri Lenferink, de profielschets voor de nieuwe burgemeester vastgesteld. Onder de titel 'Een burgemeester van ons allemaal' gaat de vertrouwenscommissie op zoek naar de geschikte kandidaat. Els Rutting, voorzitter van die commissie, weet wel wat voor type de ideale kandidaat moet zijn.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"De nieuwe burgemeester moet het gevoel aan de inwoners geven dat hij of zij er voor hen is," aldus Rutting. "Maar dat geldt ook voor het bedrijfsleven; kortom, voor onze hele gemeenschap." Volgens de PvdA-fractievoorzitter moet de nieuwe 'eerste burger' van Montferland oog hebben voor de hele gemeente: "Wij vinden het belangrijk dat hij zijn taak, rol en tijd verdeelt over de gemeenschap in zijn totaliteit."

Om de profielschets op te stellen heeft de commissie informatie verzameld bij ambtenaren, de gemeenteraad, de brandweer en de politie. Ook is er een enquête rondgegaan onder de bevolking. Deze enquête is bijna 650 keer ingevuld, en daaruit blijkt vooral dat iedereen behoefte heeft aan een betrokken burgemeester. "Iemand die met zijn hoofd niet alleen in het gemeentehuis zit, maar ook daarbuiten," schetst Rutting.

Geen politicus?
De vacature voor burgemeester van Montferland staat nu open. In mei wordt de nieuwe burgemeester geïnstalleerd. Dit hoeft niet per se iemand met ervaring als burgemeester te zijn. "Het kan ook iemand uit het bedrijfsleven zijn die aan alle kwaliteiten voldoet of iemand in een maatschappelijke positie," meent de ervaren PvdA-politicus. "Misschien past een directeur van een zorginstelling hier wel uitstekend."

Lees ook

Bruggenbouw A3

A3 opnieuw geheel dicht bij Emmerich in eerste weekend september

Voor het inhijsen van twee nieuwe viaducten is de A3 van vrijdag 4 september om 20.00 uur tot maandag 7 september om 05.00 uur volledig afgesloten. De afsluiting geldt in beide richtingen tussen de aansluitingen Beek en Emmerich-Ost.

SluisEefde0

Na weken droogte komt sluis Eefde eindelijk weer in beweging

De sluis bij Eefde gaat weer voorzichtig open voor de scheepvaart. Ook het onttrekkingsverbod van oppervlaktewater is per direct ingetrokken.

Solex0

‘Oudere jongeren’ op solex door Etten: ‘Dat gepruttel doet het hem’

Geen groepen jongeren op fatbikes, maar een groep oudere jongeren op solexen in Etten woensdagavond. Solexclub Sorelax Etten hield één van de zomerritten. Inmiddels zijn de ritten van de Ettense club een ware traditie.

ef28407a-a6b8-3032-8e01-6015281b9242

Rijschoolhouder ziet zijn levenswerk en pensioen in vlammen opgaan

In het bedrijfsverzamelpand in Winterswijk, dat in de nacht van woensdag op donderdag tot de grond toe afbrandde, gingen een rijschool, meerdere auto's en spullen van een poffertjeskraam verloren. De rijschoolhouder verloor onder meer een lesauto.

Els Rutting0

Coalitie Montferland verliest meerderheid, Els Rutting stapt uit PRO

Raadslid Els Rutting stapt uit PRO Montferland, ze gaat verder met haar eigen partij ROSE. De coalitie van CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland verliest hiermee de meerderheid in de gemeenteraad (was 13 van de 25 zetels, nu 12). Tot zover de ‘rust’ na de verkiezingen in de beruchte gemeente Montferland.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 23.49.19 (1)

Grote brand bedrijfspand Winterswijk, NL-Alert verstuurd

Bij een bedrijfspand aan de Koningsweg in Winterswijk heeft woensdagavond een grote brand gewoed. De brandweer rukte met veel materieel uit en schaalde op naar GRIP 1. Ook Duitse brandweerlieden kwamen helpen. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.