Ulft, Nederland
Terug

Montferland op kruispunt tussen Liemers en Achterhoek

6a609daef33155043bc23fa1f4206529.jpg

De gemeenteraad van Montferland kan deze maand definitief kiezen voor een terugkeer in het samenwerkingsverband Regio Achterhoek. Het college van Montferland heeft daarbij de voorkeur uitgesproken voor het verlaten van de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen, tot vreugde van met name inwoners uit ’s-Heerenberg.

Nick Hermsen | Charlotte van de Kant |
“Ik vind het wel een goede keuze”, vertelt Xander Nijhof uit ’s-Heerenberg. “Ik denk dat landelijke gezien de Achterhoek vooral op toeristisch gebied interessanter is. De meeste mensen in ’s-Heerenberg voelen zich altijd al meer betrokken bij de Achterhoek dan bij de Liemers.” In onder andere Didam zorgt het voor meer gemengde gevoelens, omdat het dorp volgens sommige inwoners niet in de Achterhoek ligt. “Ik vind dat de Achterhoek pas over de Oude IJssel begint. Alles wat aan deze kant van de Oude IJssel ligt is Liemers, achter de Oude IJssel is de Achterhoek”, vertelt Ab Wigman uit Didam. “Didam ligt duidelijk aan de verkeerde kant van de Oude IJssel. Ik voel me ook meer verbonden met de Liemers, omdat ik geen Achterhoeker ben. Didam is geen Achterhoekse plaats.”

Hoewel inwoners de beslissing koppelen aan identiteit, geeft burgemeester Harry De Vries aan dat het vooral een bestuurlijke keuze is. Een keuze die volgens onderzoeksbureau Rijnconsult onder inwoners maar ‘matig’ leeft. “En dat snap ik ook”, vertelt De Vries. “Buiten het sentiment dat bij een groot deel van de inwoners redelijk sterk is voor de Achterhoek, is regionale samenwerking een politiek bestuurlijk gebeuren. Daarin probeer je de kracht van een regio te bundelen en sterker over het voetlicht te komen”, vertelt De Vries.

Samenwerkingen
Dat Montferland mogelijk de Groene Metropoolregio gaat verlaten wil niet zeggen dat de samenwerkingen daardoor stoppen. “Ik denk dat de Groene Metropoolregio natuurlijk qua lobbykracht met een sterk motorblok als Arnhem en Nijmegen richting Den Haag en Brussel meer uitstraling heeft. Daar kunnen wij op mee liften”, geeft De Vries aan. “Ik denk ook dat het goed zou zijn voor de hele Achterhoek om daarin mee te liften. En ten tweede, met de Liemers moeten we blijven samenwerken. We werken op zoveel terreinen samen en we zijn buren van elkaar, dus dat kun je dat gewoon niet los zien.”

Definitieve beslissing
Als de gemeenteraad op donderdagavond 19 januari, als het besluit valt, toch niet voor de Achterhoek kiest, heeft dat volgens Nijhof geen invloed op het gevoel van de inwoners. “Ik denk dat mensen zich toch Achterhoeker zouden blijven voelen ”, vertelt Nijhof. “Maar als ze de keuze op zakelijk niveau maken, dan zal er wel een goede reden voor zijn.”

Foto: REGIO8


Lees ook

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Onderzoek in woning Krokusstraat nu afgerond, bewoner zit nog vast

Het onderzoek in een woning in de Krokusstraat in ’s-Heerenberg is afgerond. De politie heeft laten weten dat er wapens en andere materialen in beslag zijn genomen, en dat deze verder worden onderzocht. De verdachte, de 49-jarige bewoner, zit nog vast.

WhatsApp Image 2026-02-03 at 15.51.36.jpeg

De Graafschap krijgt boete en speelt tegen Jong PSV zonder uitpubliek

De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft De Graafschap een geldboete opgelegd van 5.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk, en één uitduel zonder publiek voor het afsteken van vuurwerk rondom bekerwedstrijd tegen G.V.V.V. Hierdoor speelt de club de uitwedstrijd tegen Jong PSV (op vrijdag 13 februari) zonder eigen supporters.

Wielrenshirts20.jpg

Vordense wielershirt-verzamelaar deelt zijn passie met voorbijgangers: 'Ik heb zo'n 600 shirts'

Lance Armstrong, Fabian Cancellara, maar ook lokale helden zoals Annemiek van Vleuten en Koen Bouwman. Tientallen wielershirts pronken de komende weken in de etalage van het voormalige VVV-pand in de Dorpsstraat in Vorden. Tenues van olympisch kampioenen en Achterhoekse iconen zijn door de fervente verzamelaar Peter Nijenhuis uit Vorden uitgestald, zodat hij zijn passie kan delen met het publiek.

brandborculo3.jpg

Make-upspiegel veroorzaakt bijna 'nachtmerrie' in Borculo

Vrijdag 31 januari ontving de Brandweer Borculo een bericht van een ‘geëmotioneerde’ inwoner van haar verzorgingsgebied. Bij thuiskomst had ze een brandlucht geroken en na onderzoek ontdekte ze dat de bank brandplekken had.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Rust nog altijd niet terug in de Krokusstraat in 's-Heerenberg

Na een aanhouding op zondag en grootschalig onderzoek op maandag waarbij bewoners hun huis moesten verlaten is de rust nog niet wedergekeerd in de Krokusstraat in ‘s-Heerenberg. De politie zet het onderzoek vandaag voort in de straat en zegt dat het de verwachting is dat het vandaag ter plaatse wordt afgerond, maar kan nieuwe ontruimingen niet uitsluiten.

Nolan&NilsGraafschap.jpg

De Graafschap huurt versterking voor spitsenpositie en rechtsback

De Graafschap heeft twee nieuwe spelers weten te strikken. De 20-jarige aanvaller Nils Eggens komt op huurbasis over van FC Groningen en heeft getekend tot het einde van het seizoen. De 21-jarige verdediger Nolan Martens komt ook op huurbasis over van Excelsior Rotterdam en tekent ook tot het einde van het seizoen.