gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland 'moet' bijna tweeduizend woningen bouwen voor 2030

15a9e4b038e11886c7a455c38d387104

In Montferland moeten een kleine tweeduizend woningen worden gebouwd voor 2030, waarvan er ongeveer zeshonderd in en rond Didam terechtkomen. Door een reeks participatiebijeenkomsten met inwoners heeft een stedenbouwkundige input gekregen vanuit de samenleving, nu moet er een definitief plan komen.

Charlotte van de Kant |
Woensdag zijn zes regionale woondeals getekend, zo ook de deal voor de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen waar Montferland nog onder valt. “De gemeente heeft de verplichting om 1.930 woningen te bouwen", vertelt wethouder Rob Mos over de afspraken met onder andere minister Hugo de Jonge. "Daarvan moeten er ongeveer vijf- tot zeshonderd woningen in en rond Didam komen.” Voorlopig staat Didam op de planning als grootste uitbreidingsgebied in de gemeente. Van de te bouwen woningen moet twee derde 'betaalbaar' zijn en dertig procent moet sociale woningbouw zijn. “We gaan ons uiterste best doen om dit in gang te zetten en voor 2030 te realiseren”, geeft de wethouder aan.

Waar, hoeveel en welke type woningen er komen in de verschillende kernen, volgt uit een reeks inwonersbijeenkomsten. Er zijn al meerdere inspreekmomenten geweest in Didam, Stokkum, Zeddam, Beek en Kilder. “Door deze participatieavonden hopen wij te komen tot een breed gedragen plan”, vertelt wethouder Mos. Op de bijeenkomsten is samen met inwoners gekeken naar de mogelijkheden van een gebied, hoe het wordt ingevuld en waar vraag naar is. “De stedenbouwkundige haalt daarbij op wat de wensen zijn en daarna maakt hij een definitieve versie”, vertelt Mos. “Voor de zomer komt hij terug met een plan voor elk gebied en dan kan het in een bestemmingsplan worden gegoten.”

Definitief plan
Mos hoopt dat er bij de presentatie van het definitieve plan overeenstemming wordt gevonden tussen alle betrokkenen, zowel de mensen die er komen wonen als de huidige omwonenden: “Iedereen moet zich gehoord voelen in Montferland, dat vind ik heel belangrijk.” De wethouder geeft aan dat de meeste inwoners het fijn vinden om mee te kunnen praten over de plannen. “We nemen nu bewust meer tijd voor de participatie en hopen dat we daardoor aan het eind versnelling krijgen”, vertelt Mos. “Het doel is om de enorme woningbehoefte in Montferland in te kunnen vullen.”

Extra avond georganiseerd
In Didam is er zoveel animo om mee te beslissen dat er een extra avond voor inwoners is georganiseerd. “De derde avond is juist heel interactief, met de mensen zelf. Dan moet er genoeg ruimte en tijd zijn voor alle inwoners, zodat iedereen gehoord wordt”, vertelt Mos. “Met bijna tweehonderd belangstellenden is het onmogelijk om iedereen aan het woord te laten. Dat willen we niet, daarom is het in Didam verspreid over twee avonden. Dat er zoveel belangstelling is, vind ik zeer positief.” De volgende avond is op 22 maart bij Jan&Jan in Didam.

Foto: Rob Mos


Lees ook

Euroscope_030

EuroScope aflevering 3: inclusie in de grensstreek

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. In de derde aflevering gaat het over inclusie in de grensstreek.

762008530_1474395021397222_6360085343052214206_n

Berghse bosbrandvoertuig assisteert bij grote brand Limburg

Brandweermannen van brandweer Bergh zijn dinsdagavond met hun speciale bosbrandvoertuig afgereisd naar Noord-Limburg om te assisteren bij de grote natuurbrand aldaar. Brandweer Vorden heeft maandag op dinsdagnacht geassisteerd.

WhatsApp Image 2026-08-05 at 03.56.08

Grote brand Winterswijk verwoest kringloop en houthandel

Een zeer grote brand heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een kringloopcentrum en houthandel aan het Handelscentrum in Winterswijk in de as gelegd. Vanwege de omvang van de brand is opgeschaald naar GRIP 1.

Reuven Niemeijer (2)

Niemeijer kiest voor Volendam na vertrek bij De Graafschap

Reuven Niemeijer heeft een contract getekend bij FC Volendam na zijn vertrek bij De Graafschap. De clubtopscorer van afgelopen seizoen was transfervrij en tekent nu bij de competitiegenoot van de Superboeren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst voldoet nog niet aan spreidingswet: gemeente onder toezicht ministerie

De gemeente Bronckhorst is toegevoegd aan de lijst van gemeenten die niet aan de eisen van de spreidingswet voldoen. Dit betekent dat Bronckhorst onder toezicht staat van het ministerie.

SberghMaquette10

Maquette ’s-Heerenberg verhuist van museum naar kasteel: ‘De ziel van het museum’

Het Stadmuseum Bergh was al een tijdje gesloten, maar nu is de ontmanteling van de collectie ook echt begonnen. Dinsdagochtend werd de maquette van de stad in 1600 onder grote belangstelling verhuisd naar Kasteel Huis Bergh. Het museum gaat volledig op in het vernieuwde kasteel.