gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland koopt grond voor woningbouw en nieuwe weg in Didam

f3c4d4eadee6fb03ba5525764567492b

Montferland wil ruim elf hectare grond kopen aan de rand van Didam, ten noorden van de eerder aangekochte grond tussen de Van Rouwenoortweg en de Heeghstraat, voor ruim 2,6 miljoen euro. Op het stuk grond moeten woningen komen en een ontsluitingsweg met de N813.

Redactie REGIO8 |
Montferland wil in totaal 575 nieuwe woningen toevoegen aan Didam. Een deel hiervan willen ze realiseren op het beoogde stuk grond dat nu nog te boek staat als Didam-Noordoost. De gemeenteraad moet nog instemmen met de aankoop van de grond. Mocht de grond aangekocht worden door Montferland, dan willen ze buurtbewoners een stem geven in de ontwikkeling van de nieuwe wijk. "Omwonenden mogen meedenken hoeveel, hoe en waar ze de nieuw te bouwen woningen op het perceel indelen", aldus wethouder Gerard Nijland.

De ontsluitingsweg naar de N813 moet er komen omdat omwonenden verkeersoverlast hebben door het bouwverkeer dat bezig is in de nieuwe wijk tussen de Van Rouwenoortweg en de Heeghstraat, Didam-Oost. De grond voor deze wijk werd eerder door de gemeente aangekocht. In deze nieuwe woonwijk komen 140 nieuwe woningen. De overlast kwam naar voren tijdens participatiebijeenkomsten over de plannen voor woningbouw in Didam, op de eerder aangekochte gronden.

Montferlanders voorrang
De gemeente wil dat haar inwoners voorrang krijgen bij de verkoop van de nieuwe huizen. "De kavels die wij zelf uitgeven hebben een zelfbewoningsplicht voor 3 jaar", geeft de wethouder aan. "Hiermee voorkomen we dat beleggers kavels opkopen en de woningen voor hoge prijzen doorverkopen of duur verhuren."

Foto: REGIO8

Lees ook

N18 werkzaamheden2

Laatste werkzaamheden N314 zorgen voor extra reistijd tussen Hummelo en Zutphen

Het wordt een drukke maand voor weggebruikers die vanuit Hummelo naar Zutphen reizen. Van maandag 29 juni tot en met vrijdag 31 juli wordt gewerkt aan de N314 ten zuiden van Zutphen. Ernstige verkeershinder wordt verwacht aan de weg die al maanden onder handen wordt genomen. De provincie roept al op tot thuiswerken en het gebruik maken van de fiets en het openbaar vervoer.

MontferlandProtest5

Demonstratie Didam ‘goed en rustig verlopen’: wel vijf aanhoudingen

Montferland laat weten dat de demonstratie van woensdagavond in Didam in hun ogen ‘over het algemeen goed en rustig verlopen’ is. Er werd door de gemeente wel een noodbevel afgekondigd en op die grond werd er een groep mensen weggestuurd. De politie heeft vijf mensen aangehouden vanwege het afsteken van vuurwerk.

Chahid

El Allachi vertrekt alweer bij De Graafschap: transfer naar Cyprus

Chahid el Allachi vertrekt al na een halfjaar bij De Graafschap. De 22-jarige buitenspeler tekent voor vier jaar bij Aris Limassol op Cyprus.

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek, Nationaal Hitteplan van kracht

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Door een combinatie van warm weer en een hoge luchtvochtigheid kunnen ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid gezondheidsklachten krijgen.

Rijnbrug

Rijnbrug Emmerich weekend later dicht dan gepland

De Rijnbrug bij Emmerich gaat niet komend weekend dicht, maar een week later. Dat bericht Straßen.NRW. De brug is van vrijdag 26 juni 20.00 uur tot maandag 29 juni 05.00 uur volledig afgesloten voor verkeer.

MontferlandProtest2

Honderden anti azc-demonstranten in Didam voor vrouwenmars

Honderden mensen zijn woensdagavond naar Didam gekomen voor een anti-azc demonstratie. PVV-leider Geert Wilders spreekt na een mars door het centrum bij het voormalige gemeentehuis in Didam. De demonstratie wordt georganiseerd door de actiegroep 'Geen azc in Montferland', die oproept tot een vreedzame avond.