gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland koopt grond voor woningbouw en nieuwe weg in Didam

f3c4d4eadee6fb03ba5525764567492b

Montferland wil ruim elf hectare grond kopen aan de rand van Didam, ten noorden van de eerder aangekochte grond tussen de Van Rouwenoortweg en de Heeghstraat, voor ruim 2,6 miljoen euro. Op het stuk grond moeten woningen komen en een ontsluitingsweg met de N813.

Redactie REGIO8 |
Montferland wil in totaal 575 nieuwe woningen toevoegen aan Didam. Een deel hiervan willen ze realiseren op het beoogde stuk grond dat nu nog te boek staat als Didam-Noordoost. De gemeenteraad moet nog instemmen met de aankoop van de grond. Mocht de grond aangekocht worden door Montferland, dan willen ze buurtbewoners een stem geven in de ontwikkeling van de nieuwe wijk. "Omwonenden mogen meedenken hoeveel, hoe en waar ze de nieuw te bouwen woningen op het perceel indelen", aldus wethouder Gerard Nijland.

De ontsluitingsweg naar de N813 moet er komen omdat omwonenden verkeersoverlast hebben door het bouwverkeer dat bezig is in de nieuwe wijk tussen de Van Rouwenoortweg en de Heeghstraat, Didam-Oost. De grond voor deze wijk werd eerder door de gemeente aangekocht. In deze nieuwe woonwijk komen 140 nieuwe woningen. De overlast kwam naar voren tijdens participatiebijeenkomsten over de plannen voor woningbouw in Didam, op de eerder aangekochte gronden.

Montferlanders voorrang
De gemeente wil dat haar inwoners voorrang krijgen bij de verkoop van de nieuwe huizen. "De kavels die wij zelf uitgeven hebben een zelfbewoningsplicht voor 3 jaar", geeft de wethouder aan. "Hiermee voorkomen we dat beleggers kavels opkopen en de woningen voor hoge prijzen doorverkopen of duur verhuren."

Foto: REGIO8

Lees ook

BoerinnenkalenderBRONBoerenDingen.nl

Achterhoekse boerinnen stralen op Boerinnenkalender: ‘Ik voelde me een prinsesje’

De 21-jarige Evanne Wolsink uit Halle en de 23-jarige Majorie Roeterdink uit Gorssel schitteren in de vijftiende editie van de Boerinnenkalender. Beide Achterhoekse boerendochters hadden in eerste instantie niet verwacht uitgekozen te worden, maar zijn nu toch in lingerie te zien op de kalender.

ongelukaaltenlichtenvoorde

Motorrijder zwaargewond na mislukte inhaalactie tussen Aalten en Lichtenvoorde

Een motorrijder is woensdagmiddag zwaargewond geraakt bij een aanrijding na een inhaalmanoeuvre op de N313 tussen Aalten en Lichtenvoorde. De weg is tijdelijk afgesloten en de Verkeersongevallenanalyse (VOA) komt ter plaatse.

HaenRots

Achterhoekers Haen en Rots genieten van ‘thuiswedstrijd’ met Jong Oranje

Het was dinsdagavond een spannende voetbalavond op De Vijverberg. Niet voor de Superboeren, maar voor Jong Oranje, dat na bijna zeven jaar terugkeerde in Doetinchem. Met een 4-0 overwinning op Jong Bosnië en Herzegovina stelde Oranje een plek in de play-offs voor het EK veilig. Voor Achterhoekers Mats Rots en Devin Haen was de avond extra bijzonder.

CalleJansen0

Sabattical Calle Janssen, stopt als fractievoorzitter LochemGroen!

Calle Janssen stopt als fractievoorzitter van LochemGroen! én met een actieve rol binnen de lokale politiek in Lochem. Hij maakt een pas op de plaats voor een sabbatical en vertrekt met zijn gezin voor een half jaar naar Spanje en Portugal.

_IMG0981_isselburg_feuerwehr_umzug_blaulichtfahrt

Korpsen uit grensstreek rukken uit voor verhuizing brandweer Isselburg

Brandende fakkels, veel blauwe zwaailichten, vier brandweerwagens en veel Isselburgers op de been. De Isselburgse brandweer verhuisde vrijdag in een optocht naar hun gloednieuwe herbouwde brandweerkazerne. De uitvalsbasis is van betekenis voor de grensstreek. De ruimte kent tevens een opleidcentrum waarmee hulp en bestrijding van incidenten van deze lokale brandweerpost verder reikt dan alleen het blussen van lokale branden.

RichardRoelofs0

Roelofsen na 22 jaar weg bij De Graafschap: ‘Mijn blauwwitte hart blijft voor altijd’

De wegen van Richard Roelofsen en De Graafschap scheiden dit seizoen na 22 jaar. Het contract van de voormalig assistent-trainer en interim hoofdtrainer wordt door de Doetinchemmers niet verlengd vanwege een verschil van inzicht over zijn rol.