gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland koopt grond voor woningbouw en nieuwe weg in Didam

f3c4d4eadee6fb03ba5525764567492b

Montferland wil ruim elf hectare grond kopen aan de rand van Didam, ten noorden van de eerder aangekochte grond tussen de Van Rouwenoortweg en de Heeghstraat, voor ruim 2,6 miljoen euro. Op het stuk grond moeten woningen komen en een ontsluitingsweg met de N813.

Redactie REGIO8 |
Montferland wil in totaal 575 nieuwe woningen toevoegen aan Didam. Een deel hiervan willen ze realiseren op het beoogde stuk grond dat nu nog te boek staat als Didam-Noordoost. De gemeenteraad moet nog instemmen met de aankoop van de grond. Mocht de grond aangekocht worden door Montferland, dan willen ze buurtbewoners een stem geven in de ontwikkeling van de nieuwe wijk. "Omwonenden mogen meedenken hoeveel, hoe en waar ze de nieuw te bouwen woningen op het perceel indelen", aldus wethouder Gerard Nijland.

De ontsluitingsweg naar de N813 moet er komen omdat omwonenden verkeersoverlast hebben door het bouwverkeer dat bezig is in de nieuwe wijk tussen de Van Rouwenoortweg en de Heeghstraat, Didam-Oost. De grond voor deze wijk werd eerder door de gemeente aangekocht. In deze nieuwe woonwijk komen 140 nieuwe woningen. De overlast kwam naar voren tijdens participatiebijeenkomsten over de plannen voor woningbouw in Didam, op de eerder aangekochte gronden.

Montferlanders voorrang
De gemeente wil dat haar inwoners voorrang krijgen bij de verkoop van de nieuwe huizen. "De kavels die wij zelf uitgeven hebben een zelfbewoningsplicht voor 3 jaar", geeft de wethouder aan. "Hiermee voorkomen we dat beleggers kavels opkopen en de woningen voor hoge prijzen doorverkopen of duur verhuren."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-10 at 14.17.39

Vrouw raakt gewond bij botsing tussen auto's bij Halle

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de Zelhemseweg bij Halle is maandagmiddag een vrouw gewond geraakt. Het slachtoffer probeerde nog uit te wijken, maar dit lukte niet op tijd.

BrommersKarke20

Brommerliefhebbers uit Toldijk bezitten compleet Zündapp-archief

Inmiddels is het voor brommerliefhebbers uit heel het land vaste prik: Brommers Kieken in de Karke. Het evenement werd zaterdag voor de elfde keer gehouden in de Remigiuskerk in Steenderen. Dit jaar was het thema 'Onze oosterburen' en stonden de brommers uit Duitsland centraal.

Rijnbrug Emmerich

Twee Nederlanders zwaargewond bij ongeval met vier auto's in Emmerich

Bij een verkeersongeval op de B220 bij Emmerich zijn vrijdagmiddag twee Nederlanders zwaargewond geraakt. Rond 15.40 uur botsten vier auto's op elkaar in de richting van de Rijnbrug. Dat maakt de Duitse politie maandag bekend.

515a5087-cfc0-324b-9537-bbcda27dd019

Record gesneuveld: sinds 1947 niet zo weinig water door de Rijn

Niet eerder stroomde er bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, zo weinig water door de Rijn als nu. De gemiddelde waterafvoer in het afgelopen etmaal was 614 kubieke meter per seconde. Sinds het begin van de metingen was het niet zo laag en naar verwachting is het einde nog niet in zicht. Het is al tijden droog en daar komt in de komende dagen geen verandering in.

WhatsApp Image 2026-08-09 at 13.52.20

Jerrycans aangetroffen Didam, volgens politie van drugslab afkomstig

De hulpdiensten zijn zondagmiddag uitgerukt voor jerrycans in de berm aan de Landeweer in Didam. Iets voor 13.00 uur kwam de melding ‘bodemverontreiniging’ binnen bij de brandweer.

Zeppelin

Zeppelin van 75 meter lang boven deel van de Achterhoek

Een zeppelin van maar liefst 75 meter lang vloog zondag over een deel van de Achterhoek. Het bijzondere luchtschip vloog vanwege onderzoek over de regio. De zeppelin was vooral goed te zien in een deel van de gemeenten Bronckhorst en Montferland.