gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland installeert nieuw college

0e38a7504d2d74ad6f8b00e4e25025ad

Het nieuwe college van Montferland is donderdagavond tijdens de raadsvergadering in ’s-Heerenberg geïnstalleerd. Tijdens het debat voorafgaand aan de installatie lieten oppositiepartijen VVD en CDA hun ongenoegen over het proces en het akkoord horen.

Charlotte van de Kant | Serena Speet |
“Voor de buitenstaander is het weinig open en transparant geweest”, reageerde Martin Som, oud-wethouder die als VVD-fractievoorzitter terugkeert in de raad, op het formatieproces en het invullen van het coalitieakkoord. De fractievoorzitter was, net als CDA, verbaasd over de inhoud van het akkoord: “In aanloop naar de verkiezingen zijn veel grote beloftes gedaan. Zelfs vliegtuigen in de lucht, handtekeningen op petities. Maar nu blijkt dat wordt overgenomen wat het college al deed als het om grote thema's gaat.” Som vroeg zich nog af hoe de inwoners van Montferland die op Helder, Lijst Groot Montferland of PvdA hebben gestemd zich nu voelen. “Hoe gaat de opkomst dan over vier jaar zijn?” De fractievoorzitter was niet te spreken over de omvang van het akkoord. “Inhoudelijk valt er niet zo veel over te zeggen, omdat er weinig instaat”, aldus Som. “’Open voor aanvulling door de rest van de raad’. Het komt over als we riepen: het moet anders, maar we weten het eigenlijk niet.”

Volgens Els Rutting van PvdA gaat het om een coalitieakkoord gebaseerd op hoofdlijnen. “Vijf speerpunten van het college, niets meer en niets minder”, vertelde ze. “Alle partijen die hier zitten wisten dat wij het voornemen hadden om een simpel akkoord op te stellen. De rest zouden we in samenwerking met elkaar doen.” De PvdA’er sprak uit dat ze een nieuwe koers gaan varen met de nieuwe coalitie: “Gericht op samenwerking en consensus.” Freddy van Dijken, fractievoorzitter van oppositiepartij D66, was donderdagavond afwezig. Naast dat hij tijdens de laatste vergadering van aftredend wethouder Ruth Mijnen (D66) niet aanwezig was, miste Van Dijken ook het debat over het coalitieakkoord, waar hij eerder kritiek op uitte.

Nieuwe wethouders
Vijf wethouders hebben donderdagavond afscheid genomen van hun positie in het college. Montferland krijgt vier nieuwe wethouders: Henk Groote, van Lijst Groot Montferland. Ingrid Wolsing, van PvdA. Rob Mos, van Helder. en Jeanette Derksen van Lokaal Belang Montferland. Tijdens de stemming ging een groot aantal van de stemmen naar andere kandidaten, daarmee sprak de gemeenteraad weinig vertrouwen uit richting de nieuwe wethouders. De portefeuilles worden dinsdag bekend gemaakt. Voorzitter Harry de Vries herinnerde de nieuwe wethouders eraan dat ze niet langer raadsleden zijn: “Jullie waren politieke tijgers. Dat moet afgelopen zijn.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt seizoen af met duidelijke ambities en aast op langer verblijf Niemeijer

De Graafschap is zondagmiddag op de velden van ZZC ’20 in Zelhem begonnen aan de voorbereiding op een nieuw seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Thomas Duivenvoorden werd de toon met een pittige en energieke training, gelijk gezet.

GemeentehuisLochem

Samenwerking in Lochem moet jongeren helpen met hun mentale gezondheid

De gemeente Lochem, Welzijn Lochem en het Staring College in Lochem gaan meerdere jaren samenwerken om de mentale gezondheid, weerbaarheid en ontwikkeling van jongeren te versterken. Volgens de gemeente staat de mentale gezondheid van jongeren ook in Lochem onder druk.

Netterdense deelt persoonlijke levensverhaal in dichtbundel: 'Hoop dat mensen er troost uit halen'

Om ingrijpende gebeurtenissen uit haar leven een plekje te kunnen geven, begon Minke Grob-Geurtsen uit Netterden met het schrijven van gedichten. Wat startte als een manier om haar emoties te verwerken, groeide uit tot haar eerste eigen dichtbundel: ‘Regenboog Zonder Regen’. Met haar gedichten wil ze onderwerpen die vaak onbesproken blijven bespreekbaar maken en anderen hoop, troost en herkenning bieden.

Zelhem vlees politie Omroep GLD

Kilo’s vlees verdwijnen onder kleding van vleesliefhebbers in Zelhem

Vier mannen gaan in een supermarkt in Zelhem opvallend te werk. Ze stoppen grote hoeveelheden vleespakketten onder hun kleding en verlaten de winkel zonder af te rekenen.

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.