gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mobiele keet trekt door Montferland

587349f4c060311d66c163fa25d5d0ef.jpg

Jongeren in Montferland krijgen de aankomende tijd bezoek van de mobiele keet van Jongerenwerk Montferland, onderdeel van welzijnsorganisatie Welcom. De keet gaat langs alle kernen van de gemeente.

Charlotte van de Kant |
"Wij zijn deze week aangekomen in Azewijn”, vertelt jongerenwerker Rianne Wanders. “We zijn met de mobiele keet hier aanwezig om activiteiten met jongeren te doen, om met ze te spreken en om te weten wat ze bezighoudt.” Het plan voor de mobiele keet is ontstaan in coronatijd, met subsidie van de gemeente heeft Jongerenwerk het plan kunnen uitwerken. In totaal ging er 33.000 euro naar zes verschillende projecten, waar de mobiele keet er één van is. “Het plan is in raptempo uit de grond gestampt. Uiteindelijk hebben we de wagen kunnen kopen van de gemeente en omgebouwd tot een jongerencentrum”, geeft Wanders aan. Op de locaties wordt gezorgd voor spelletjes, kan gekookt worden maar is er ook ruimte voor één op één coaching.

In Azewijn zijn de basisschoolleerlingen van groep 6, 7 en 8 uitgenodigd om naar de keet te komen voor een kennismaking. “Je bent met allemaal mensen die je goed kent samen iets leuks aan het doen en dat is altijd wel leuk”, geeft basisschoolleerling Maud aan. Jongerenwerk hoopt met de mobiele keet jongeren van elf tot 24 jaar oud te bereiken. “Dat we ook samen met die jongeren in gesprek kunnen over wat zij nodig hebben”, vertelt Wanders. Jongerenwerk helpt bijvoorbeeld ook bij het regelen van financiën of het organiseren van een activiteit voor de buurt. “Wij doen het nooit voor de jongeren, maar we doen het samen met de jongeren.”

Graffitiworkshop
Het mobiele jongerencentrum is nog niet helemaal klaar. Aan de binnen- en buitenkant zal nog een creatieve invulling gegeven worden. Vanaf 6 april staat de keet iedere twee weken in een andere kern voor een graffitiworkshop van artiest Rosalie de Graaf.

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_0213.jpeg

CDA trekt zich terug uit gesprekken over raadsakkoord in Berkelland

Het CDA heeft de stekker getrokken uit de gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland. Fractievoorzitter Biense Klein Braskamp gaf dinsdagavond tijdens de raadsvergadering aan geen vertrouwen te voelen, dat er nog geen échte keuzes waren gemaakt en dat de gesprekken geen recht deden aan de verkiezingsuitslag.

WhatsApp Image 2026-05-12 at 15.50.39.jpg

Fietser gewond bij aanrijding met automobilist in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een fietser en een automobilist op de Eduard Schilderinkstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. De fietser verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

VVD heeft met drie zetels troefkaarten in handen in Berkelland

ANALYSE / Het CDA in Berkelland is met gekromde tenen aangeschoven bij de nieuwe informateur Erik Haverkort om te praten over een raadsakkoord. De grootste partij heeft de teugels niet in handen. Heeft het CDA de slag gemist of was die niet te winnen?

Gijssel0.png

In plaats van opgeheven hoofd met staart tussen de benen weg

COMMENTAAR / Arjen van Gijssel is per direct gestopt als wethouder namens het CDA in Berkelland. De Ruurlose bestuurder zegt ‘ruimte te willen maken’; niet alleen voor een opvolger ‘om verder te bouwen’, maar ook voor zijn eigen welzijn en dat van zijn gezin.

DSC02388.jpg

Organisatie Dwars deur Zelhem wil meer na succesvolle tweede editie

Ruim 800 deelnemers fietsten vrijdagavond tijdens Dwars deur Zelhem door winkels, autogarages, fabriekshallen en koeienstallen. Zelhemmers kregen op een sportieve manier een uniek kijkje achter de schermen bij bedrijven, waar je normaal gesproken niet zomaar naar binnen loopt.

aanrijding.jpg

Personenauto zwaar beschadigd bij botsing met busje in ’s-Heerenberg

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een busje zijn maandagavond op de Ulenpasweg in ’s-Heerenberg twee voertuigen met elkaar in botsing gekomen. Het busje kreeg geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.