gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Minder bezoekers voor recreatiegebieden in de Achterhoek

80ab128a3724f75f293fcb7150435b00

De recreatieplassen van beheerder Leisurelands in de Achterhoek hebben het afgelopen jaar bijna 600.000 bezoekers getrokken, iets minder dan in 2022. ’t Hilgelo bij Winterswijk was met 336.000 het best bezocht, mede vanwege de toeloop van Duitse badgasten en festival Fahrenheit.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Leisurelands komt elk jaar met een overzicht van de bezoekersaantallen van de verschillende plassen in de Achterhoek. In totaal trokken de vier gebieden het afgelopen jaar 581.000 gasten, minder dan de ruim 600.000 in 2022. De twee grootste gebieden, Stroombroek bij Braamt en ’t Hilgelo, waren samen goed voor ruim 540.000 gasten. Ongeveer 207.000 bezoekers kwamen in 2023 naar Stroombroek, dat is meer dan tienduizend minder dan een jaar eerder. In 2022 had Stroombroek nog 218.000 bezoekers. Ook ’t Hilgelo kende een daling, vorig jaar kwamen er 349.000 gasten naar de plas bij Winterswijk.

Ook kleinere plassen in Borculo en Didam worden beheerd door Leisurelands. De Hambroekplas bij Borculo trok het afgelopen jaar 25.000 gasten, net zoveel als in 2022. De Nevelhorst bij Didam, waar Leisurelands ambitieuze plannen heeft, was vorig jaar goed voor 13.000 bezoekers, evenveel als in 2022 en 2021.

Foto: REGIO8

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.