gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Miljoenen euro's op plank voor grensoverschrijdende projecten

0bd540dffe1a9d0a0f0479dcae4a9097

Achterhoekse bedrijven worden uitgedaagd om meer gebruik te maken van de Duitse markt. Er liggen miljoenen euro’s aan regionale, landelijke én Europese subsidies op de plank te wachten, maar nog niet alle ondernemers weten de weg naar de potjes te vinden.

Jasper Hazelaar |
Achterhoekse bedrijven worden uitgedaagd om meer gebruik te maken van de Duitse markt. Er liggen miljoenen euro’s Het Lichtenvoordse bedrijf Pillen heeft de afgelopen tijd gebruik gemaakt van zo’n subsidie. Met een financiële steun van 50.000 euro werd samen met Duitse partners een nieuwe manier gevonden om metalen onderdelen te produceren voor de technische industrie. “Dat noemen ze in Nederland tegenwoordig al hightech”, zegt commercieel manager Mark Pillen met een kwinkslag. “Onze producten maken uiteindelijk onderdeel uit van machines.” Elk bedrijf dat deelnam aan het zogenaamde Digipro-project, uit Duitsland én Nederland, bracht een eigen specialisme in, wat uiteindelijk zorgde voor een nieuw productiesysteem.

Als afsluiter van dit project kwamen onder meer de Winterswijkse burgemeester Joris Bengevoord, regionaal VNO-NCW voorzitter Koen Knufing en vertegenwoordigers van de provincie vrijdag over de vloer. Voor de provincie is het bedrijf Pillen namelijk een voorbeeld. Voor grensoverschrijdende projecten ligt tot 2027 225 miljoen euro klaar vanuit de EU, binnen het samenwerkingsprogramma Interreg. “Het is afhankelijk van het project hoeveel je krijgt”, legt commercieel manager Pillen uit. “Maar je moet het zien als pleister. De hoofdzaak is niet de subsidie, je moet getriggerd worden door het project zelf.”

‘Meer tussen ons en Keulen’
Cultuurverschillen ervaarde Pillen vooral op het gebied van taal, maar dat was geen belemmering voor het bedrijf uit Lichtenvoorde. De Duitse markt trekt. “Er zit meer tussen Lichtenvoorde en Keulen, dan tussen ons en Amsterdam qua maakindustrie, de markt is veel groter”, vertelt de commercieel manager. “Nederland is net zo groot als Noordrijn-Westfalen, dus er is veel te halen. Ik denk dat collega-ondernemers dat wel weten, maar misschien vinden ze Nederland comfortabel. Ik zou ze vooral uitdagen om over de grens te kijken.”

‘Zitten er klaar voor’
De provincie doet een open uitnodiging aan andere bedrijven om het voorbeeld van Pillen te volgen. “Ik ben blij met dit werkbezoek”, aldus Ellen Jansen, die meeschreef aan de ‘Duitslandstrategie’ van de provincies Gelderland en Overijssel. “Maar dit succes biedt ook kansen voor andere Achterhoekse bedrijven. Hopelijk weten ook zij de weg naar het EU-programma Interreg te vinden. De collega’s van de Euregio's of de provincies zijn hiervoor te benaderen. Wij zitten er klaar voor!”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein

Foto: Provincie Gelderland
7b48689f2fc974b393e4dbeb787f691c

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.