gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Miljoen voor uniek paviljoen bij natuurbegraafplaats Slangenburg in Doetinchem

04722dd5245ed9091024b002da45c61c

Bij Natuurbegraafplaats Slangenburg in Doetinchem kunnen mensen binnenkort gebruik maken van een nieuw paviljoen. In dit paviljoen kunnen mensen de ceremonies voor hun natuurbegrafenis houden. De natuurbegraafplaats waar de gemeente over beschikt zit vol en daarom is er geïnvesteerd uitbreiding van de huidige plekken. Het nieuwe paviljoen moet een natuurlijk gevoel houden bij de diensten en bijeenkomsten die horen bij een natuurbegrafenis.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |  | Aangepast op
Het nieuwe gebouw op de begraafplaats heeft een ronde, glooiende vorm gekregen. Dit om er voor te zorgen dat het paviljoen opgaat in het landschap. “De muren zijn van kalkhennep en daar zitten ook tinten in als zijnde de aardlagen en alles is van natuurlijke materialen gemaakt”, schetst wethouder Henk Bulten van de gemeente Doetinchem. “Dat vergt heel veel arbeidskracht en soms ook echt handwerk. Het heeft er wel in geresulteerd dat het straks helemaal opgaat in het landschap en dat vonden we wel heel erg mooi.”

De gemeente ziet dat de vraag naar natuurbegrafenissen stijgt, daarom is het nieuwe paviljoen gerealiseerd. “De natuurbegraafplaats is er al een jaar of tien en die raakt vol”, aldus de wethouder. “We willen de mensen die de natuurbegraafplaats willen bezoeken, maar ook als er een uitvaart is, meer kunnen bieden op de manier zoals ze dat willen. De bezoekers moesten eerst ver lopen en er was geen toilet, nu zijn alle voorzieningen bij elkaar gemaakt.”

1 miljoen
De kosten liggen rond de één miljoen euro, maar volgens wethouder Bulten is het de investering dubbel en dwars waard. “Ik vind het echt heel erg mooi, ik zag de mensen hier met die kalkhennep werken en ik wist niet wat ik zag”, legt de wethouder uit. “Als ik nu opnieuw wat vaker ben geweest dan vind ik het zo mooi wat hier gemaakt is. Ik ben er ontzettend trots op dat wij dat in Doetinchem kunnen en willen realiseren.”

Lees ook

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.