gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Miljoen voor uniek paviljoen bij natuurbegraafplaats Slangenburg in Doetinchem

04722dd5245ed9091024b002da45c61c.jpg

Bij Natuurbegraafplaats Slangenburg in Doetinchem kunnen mensen binnenkort gebruik maken van een nieuw paviljoen. In dit paviljoen kunnen mensen de ceremonies voor hun natuurbegrafenis houden. De natuurbegraafplaats waar de gemeente over beschikt zit vol en daarom is er geïnvesteerd uitbreiding van de huidige plekken. Het nieuwe paviljoen moet een natuurlijk gevoel houden bij de diensten en bijeenkomsten die horen bij een natuurbegrafenis.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |  | Aangepast op
Het nieuwe gebouw op de begraafplaats heeft een ronde, glooiende vorm gekregen. Dit om er voor te zorgen dat het paviljoen opgaat in het landschap. “De muren zijn van kalkhennep en daar zitten ook tinten in als zijnde de aardlagen en alles is van natuurlijke materialen gemaakt”, schetst wethouder Henk Bulten van de gemeente Doetinchem. “Dat vergt heel veel arbeidskracht en soms ook echt handwerk. Het heeft er wel in geresulteerd dat het straks helemaal opgaat in het landschap en dat vonden we wel heel erg mooi.”

De gemeente ziet dat de vraag naar natuurbegrafenissen stijgt, daarom is het nieuwe paviljoen gerealiseerd. “De natuurbegraafplaats is er al een jaar of tien en die raakt vol”, aldus de wethouder. “We willen de mensen die de natuurbegraafplaats willen bezoeken, maar ook als er een uitvaart is, meer kunnen bieden op de manier zoals ze dat willen. De bezoekers moesten eerst ver lopen en er was geen toilet, nu zijn alle voorzieningen bij elkaar gemaakt.”

1 miljoen
De kosten liggen rond de één miljoen euro, maar volgens wethouder Bulten is het de investering dubbel en dwars waard. “Ik vind het echt heel erg mooi, ik zag de mensen hier met die kalkhennep werken en ik wist niet wat ik zag”, legt de wethouder uit. “Als ik nu opnieuw wat vaker ben geweest dan vind ik het zo mooi wat hier gemaakt is. Ik ben er ontzettend trots op dat wij dat in Doetinchem kunnen en willen realiseren.”

Lees ook

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet na preventieve dwangsom: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.

41dc253c-fb11-3586-a129-dcfa5645cd1d.jpg

Orion Stars wint eerste wedstrijd in finaleserie na vijf sets

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste wedstrijd in de best-of-five-serie om de landstitel gewonnen van Lycurgus. In de Saza Topsporthal moest er een vijfde set gespeeld worden om tot een winnaar te komen.

Tanken10.png

Goedkoper tanken in Duitsland vanaf morgen, maar er is een addertje onder het gras

Goedkoper tanken in Duitsland lijkt vanaf morgen binnen handbereik voor veel Achterhoekers: Duitsland verlaagt tijdelijk de accijns op benzine en diesel. Vooral inwoners van grensplaatsen als Doetinchem en Winterswijk kunnen daarvan profiteren. Toch merken automobilisten dat voordeel waarschijnlijk niet meteen: bij sommige tankstations kan het enkele dagen duren voordat de prijsverlaging zichtbaar wordt.

WhatsApp Image 2026-04-30 at 00.15.454.jpg

Auto uitgebrand in Gaanderen, andere auto beschadigd

Een auto is woensdagavond volledig uitgebrand in Gaanderen. De brandweer kon de auto niet meer redden. Er raakte niemand gewond.

d095af01-f600-442b-a83e-909b5a1c0847.jpg

Bestuurder gewond na aanrijding op beruchte kruising in Sinderen

Een bestuurder is woensdagavond gewond geraakt bij een zware aanrijding in Sinderen. De andere betrokken automobilist kwam met de schrik vrij.