gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Miljoen voor uniek paviljoen bij natuurbegraafplaats Slangenburg in Doetinchem

04722dd5245ed9091024b002da45c61c

Bij Natuurbegraafplaats Slangenburg in Doetinchem kunnen mensen binnenkort gebruik maken van een nieuw paviljoen. In dit paviljoen kunnen mensen de ceremonies voor hun natuurbegrafenis houden. De natuurbegraafplaats waar de gemeente over beschikt zit vol en daarom is er geïnvesteerd uitbreiding van de huidige plekken. Het nieuwe paviljoen moet een natuurlijk gevoel houden bij de diensten en bijeenkomsten die horen bij een natuurbegrafenis.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |  | Aangepast op
Het nieuwe gebouw op de begraafplaats heeft een ronde, glooiende vorm gekregen. Dit om er voor te zorgen dat het paviljoen opgaat in het landschap. “De muren zijn van kalkhennep en daar zitten ook tinten in als zijnde de aardlagen en alles is van natuurlijke materialen gemaakt”, schetst wethouder Henk Bulten van de gemeente Doetinchem. “Dat vergt heel veel arbeidskracht en soms ook echt handwerk. Het heeft er wel in geresulteerd dat het straks helemaal opgaat in het landschap en dat vonden we wel heel erg mooi.”

De gemeente ziet dat de vraag naar natuurbegrafenissen stijgt, daarom is het nieuwe paviljoen gerealiseerd. “De natuurbegraafplaats is er al een jaar of tien en die raakt vol”, aldus de wethouder. “We willen de mensen die de natuurbegraafplaats willen bezoeken, maar ook als er een uitvaart is, meer kunnen bieden op de manier zoals ze dat willen. De bezoekers moesten eerst ver lopen en er was geen toilet, nu zijn alle voorzieningen bij elkaar gemaakt.”

1 miljoen
De kosten liggen rond de één miljoen euro, maar volgens wethouder Bulten is het de investering dubbel en dwars waard. “Ik vind het echt heel erg mooi, ik zag de mensen hier met die kalkhennep werken en ik wist niet wat ik zag”, legt de wethouder uit. “Als ik nu opnieuw wat vaker ben geweest dan vind ik het zo mooi wat hier gemaakt is. Ik ben er ontzettend trots op dat wij dat in Doetinchem kunnen en willen realiseren.”

Lees ook

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.