gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Miljoen voor uniek paviljoen bij natuurbegraafplaats Slangenburg in Doetinchem

04722dd5245ed9091024b002da45c61c.jpg

Bij Natuurbegraafplaats Slangenburg in Doetinchem kunnen mensen binnenkort gebruik maken van een nieuw paviljoen. In dit paviljoen kunnen mensen de ceremonies voor hun natuurbegrafenis houden. De natuurbegraafplaats waar de gemeente over beschikt zit vol en daarom is er geïnvesteerd uitbreiding van de huidige plekken. Het nieuwe paviljoen moet een natuurlijk gevoel houden bij de diensten en bijeenkomsten die horen bij een natuurbegrafenis.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |  | Aangepast op
Het nieuwe gebouw op de begraafplaats heeft een ronde, glooiende vorm gekregen. Dit om er voor te zorgen dat het paviljoen opgaat in het landschap. “De muren zijn van kalkhennep en daar zitten ook tinten in als zijnde de aardlagen en alles is van natuurlijke materialen gemaakt”, schetst wethouder Henk Bulten van de gemeente Doetinchem. “Dat vergt heel veel arbeidskracht en soms ook echt handwerk. Het heeft er wel in geresulteerd dat het straks helemaal opgaat in het landschap en dat vonden we wel heel erg mooi.”

De gemeente ziet dat de vraag naar natuurbegrafenissen stijgt, daarom is het nieuwe paviljoen gerealiseerd. “De natuurbegraafplaats is er al een jaar of tien en die raakt vol”, aldus de wethouder. “We willen de mensen die de natuurbegraafplaats willen bezoeken, maar ook als er een uitvaart is, meer kunnen bieden op de manier zoals ze dat willen. De bezoekers moesten eerst ver lopen en er was geen toilet, nu zijn alle voorzieningen bij elkaar gemaakt.”

1 miljoen
De kosten liggen rond de één miljoen euro, maar volgens wethouder Bulten is het de investering dubbel en dwars waard. “Ik vind het echt heel erg mooi, ik zag de mensen hier met die kalkhennep werken en ik wist niet wat ik zag”, legt de wethouder uit. “Als ik nu opnieuw wat vaker ben geweest dan vind ik het zo mooi wat hier gemaakt is. Ik ben er ontzettend trots op dat wij dat in Doetinchem kunnen en willen realiseren.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.