gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mienie haalt samen met haar dochter geld op voor slachtoffers brand Didam

c6b3e343c300e523e1bdb7608042dba6

Voor de Albert Heijn in Didam zitten ze heerlijk in het zonnetje; Mienie Neervoort en haar dochter Jazzylyn. Af en toe stoppen er mensen, maken een praatje en doen een donatie in de pot. Ze zitten er namelijk met een doel: zoveel mogelijk geld ophalen voor de slachtoffers van de brand in het dorp waarbij vier huizen volledig werden verwoest.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Heel Didam leeft mee met de slachtoffers van de brand. De saamhorigheid in het dorp is heel groot, je merkt dat die alleen maar groter wordt”, zegt Nedervoort. Het lot van de mensen waarvan het huis is verwoest trekt ze zich erg aan. “Ik heb zelf in die straat gewoond en een jeugdvriendin woont in één van de woningen waar de brand was.” Ze wilde daarom niet stilzitten en besloot geld in te gaan zamelen, dat blijft dus niet alleen bij digitaal.

“Veel oudere mensen kunnen niet met een Tikkie overweg of doneren via een crowdfunding. Daarom dacht ik, ik ga hier zitten op een plek waar veel mensen komen met een pot voor geld”, aldus Neervoort. Dat is niet zonder succes, samen hebben ze in het eerste uur al ruim 120 euro opgehaald. “Mensen komen hier speciaal op af, ik heb het op sociale media aangekondigd. Zo zie je echt weer de kracht van Facebook.” De mensen blijven doneren, de briefjes bij Mienie en de muntjes in de pot van Jazzylyn.

Zelfs als de mensen geen cash op zak hebben willen ze doneren. Neervoort: “Een paar mensen vroegen of ze konden pinnen, dat kan natuurlijk niet. Toen zijn ze even binnen gaan pinnen om tóch te kunnen doneren. Dat is heel hartverwarmend.” De Didamse heeft ook geregeld dat er bij de Plus en slagerij in het dorp een pot voor donaties komt. “Ik wil gewoon helpen en ook doen wat ik kan om te helpen.” Het ingezamelde geld gaat niet direct naar de gezinnen. Neervoort doneert het aan de Albert Schweitzerschool die zelf ook een inzameling hebben.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.

A12

Verkeer richting Achterhoek moet omrijden door werkzaamheden A12

De A12 is tussen knooppunt Velperbroek en aansluiting Beek op de nacht van donderdag 10 september 21.00 uur tot vrijdag 11 september 05.00 uur deels afgesloten wegens wegwerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.25.59

Fietser gewond na aanrijding in Lichtenvoorde

Een fietser is vrijdagochtend in Lichtenvoorde aangereden door een auto. Het slachtoffer is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht.