gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mienie haalt samen met haar dochter geld op voor slachtoffers brand Didam

c6b3e343c300e523e1bdb7608042dba6.jpg

Voor de Albert Heijn in Didam zitten ze heerlijk in het zonnetje; Mienie Neervoort en haar dochter Jazzylyn. Af en toe stoppen er mensen, maken een praatje en doen een donatie in de pot. Ze zitten er namelijk met een doel: zoveel mogelijk geld ophalen voor de slachtoffers van de brand in het dorp waarbij vier huizen volledig werden verwoest.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Heel Didam leeft mee met de slachtoffers van de brand. De saamhorigheid in het dorp is heel groot, je merkt dat die alleen maar groter wordt”, zegt Nedervoort. Het lot van de mensen waarvan het huis is verwoest trekt ze zich erg aan. “Ik heb zelf in die straat gewoond en een jeugdvriendin woont in één van de woningen waar de brand was.” Ze wilde daarom niet stilzitten en besloot geld in te gaan zamelen, dat blijft dus niet alleen bij digitaal.

“Veel oudere mensen kunnen niet met een Tikkie overweg of doneren via een crowdfunding. Daarom dacht ik, ik ga hier zitten op een plek waar veel mensen komen met een pot voor geld”, aldus Neervoort. Dat is niet zonder succes, samen hebben ze in het eerste uur al ruim 120 euro opgehaald. “Mensen komen hier speciaal op af, ik heb het op sociale media aangekondigd. Zo zie je echt weer de kracht van Facebook.” De mensen blijven doneren, de briefjes bij Mienie en de muntjes in de pot van Jazzylyn.

Zelfs als de mensen geen cash op zak hebben willen ze doneren. Neervoort: “Een paar mensen vroegen of ze konden pinnen, dat kan natuurlijk niet. Toen zijn ze even binnen gaan pinnen om tóch te kunnen doneren. Dat is heel hartverwarmend.” De Didamse heeft ook geregeld dat er bij de Plus en slagerij in het dorp een pot voor donaties komt. “Ik wil gewoon helpen en ook doen wat ik kan om te helpen.” Het ingezamelde geld gaat niet direct naar de gezinnen. Neervoort doneert het aan de Albert Schweitzerschool die zelf ook een inzameling hebben.

Lees ook

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

35a09fd2-24db-42f8-a8a3-2dbe98b3d2b2.jpg

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een 32-jarige man uit Varsseveld om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Omroep GLD honden.jpg

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.