gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Midwinterhoornvereniging verkoopt hout

7f2b5812f8e3c9e639308b5ced84406c.jpg

De Midwinterhoornvereniging in Eibergen heeft zondagmiddag aan te planten bomen verkocht waar midwinterhoorns van moeten worden gemaakt. Het nog te groeien hout vond gretig aftrek bij geïnteresseerden voor de midwintertraditie.

Redactie REGIO8 |
"Er zijn op dit moment 135 bomen verkocht", aldus secretaris Gerrit Keuper bij Omroep Gelderland. "En dat kunnen er nog meer worden." Een erg goede score, vindt penningmeester Han Klein Willink. Voor een boom moet tien euro worden betaald. Tijdens een heuse midwinterhoornwandeling werden deelnemers enthousiast gemaakt voor de koop. Het maken van en blazen op midwinterhoorns wordt steeds populairder in Eibergen. In een midwinterhoornatelier wordt wekelijks gewerkt aan de hoorns. De bomen die verkocht zijn moeten nog worden geplant in een aan te leggen bosje.

Er worden berken, wilgen, knotwilgen en elzen geplant, legt Keuper uit. "Maar de mondstukken zijn van vlierhout. Dus we zetten er ook vlierbossen bij." Het duurt volgens Keuper zeven of acht jaar voor de bomen voldoende dikte hebben om ze te kunnen gebruiken. Het bosje moet aan de Leugemorsweg komen. In de winter hoopt de groep de financiën rond te krijgen. De zomer wordt gebruikt voor de voorbereiding van het terrein, waarna de bomen in het najaar worden geplant.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.