gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Miauw miauw'-gebruikers betrapt tijdens vieren van carnaval

52ed3a48f384e365395a18ff95f55daa.jpg

De politie heeft in Oost Gelre tijdens het carnavalsweekend een actie gehouden tegen drugsgebruik. Negen mensen werden betrapt, waarschijnlijk hadden deze personen de synthetische drug miauw miauw gebruikt, de ‘straatnaam’ voor 4MMC.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De negen gebruikers hebben allemaal een bekeuring gekregen van rond de 400 euro voor drugsgebruik in de openbare ruimte. “Ik ben erg enthousiast over de actie en de manier waarop de politie heeft gewerkt”, aldus burgemeester Annette Bronsvoort van Oost Gelre. “Het gebruik van drugs is actueel. Het is erg schadelijk, er gaat een wereld van ellende achter schuil. Hopelijk laten we met deze actie zien dat we drugsgebruik binnen Oost Gelre niet accepteren. Dergelijke acties gaan we in de toekomst vaker organiseren.”

De actie is ook een concretisering van een motie van de gemeenteraad. Lokale politici riepen de gemeente op om drugsgebruik harder aan te pakken. “Helaas blijkt uit deze controle dat het gebruik van drugs maatschappelijk geaccepteerd is”, constateert burgemeester Annette Bronsvoort. “Door het houden van een controle als deze laten we als overheid zien dat we drugsgebruik niet tolereren en halen we drugsgebruik uit de anonimiteit.”

Lees meer over:

|

Lees ook

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen vijftig minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.

112dtcgeblurd..jpg

Geen gewonden bij botsing tussen automobilist en fietsers in Doetinchem

Bij een ongeval in Doetinchem zijn woensdagmiddag een automobilist en twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

Arbeidsmigranten0.png

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.