gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mevrouw De Wolf-De Wolff oog in oog met wolf bij centrum van Doetinchem

fb4d40299451ab6360c22451a2d2e1f9

Een jonge wolf heeft maandagochtend een woonwijk bij het centrum van Doetinchem op stelten gezet. Het dier werd uiteindelijk verdoofd toen het een dutje deed in een achtertuin, maar daarvoor rende de wolf in alle vrijheid rond, zag ook Silvia de Wolf-De Wolff, die haar hond toevallig uitliet en oog in oog kwam te staan.

Davie Klein Gunnewiek | Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“In eerste instantie dacht ik dat het een herder was”, zegt Silvia, die de wolf tegenkwam op De Bleek, het grasveld langs de Oude IJssel bij de Wijnbergseweg. “Dus ik riep: ‘hé, hé!’. Op dat moment keek de wolf mij aan en zag ik dat het een wolf was, een echte wilde wolf. Daar schrok ik wel behoorlijk van.” Silvia belde de politie, wat een bijzonder telefoongesprek opleverde: “Ik zei dat mijn naam Silvia de Wolf-De Wolff was, dus de politieagente schoot in de lach. Ze vroeg nog of het geen familie was, maar ze had wel in de gaten dat het ernstig was. Ik vond het zelf ook wel een beetje spannend…”

De wolf werd uitgeput en slapend gevonden in een achtertuin van een woning, waarvan de bewoners ook de politie hadden gebeld. Vervolgens is het verdoofd door een gespecialiseerde dierenarts en overgebracht naar een dierencentrum. “Die hebben het dier daarna ook onderzocht en de wolf was helemaal gezond, hij had geen wonden of zoiets”, zegt Silvia. Het dier kan bijkomen in het dierencentrum en wordt daarna vermoedelijk weer vrijgelaten in de natuur.

Weer vrijgelaten?
In de buurt zit de schrik er goed in. Silvia hoopt eigenlijk dat de wolf niet in de buurt van Doetinchem wordt vrijgelaten. “Als je hem van dichtbij hebt gezien, wil je aan de ene kant wel dat de wolf vrijheid heeft. Maar dan lijkt een beschermde omgeving als de Hoge Veluwe mij beter dan een plek hier in het bos bij het ziekenhuis.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Duitse Politieauto 5

Man (47) uit Montferland overleden bij ongeval in Emmerich

Een 47-jarige inwoner van de gemeente Montferland is maandagavond overleden bij een verkeersongeval in Emmerich, vlak over de grens bij ’s-Heerenberg. Er overleed nog een persoon bij het ongeval, maar daarvan is de identiteit nog niet bekend.

FOTO VAN GLD

Inwoners Barchem strijden tot de rechter om komst zonnepark te voorkomen

De publieke tribune in de rechtbank in Arnhem zit maandagochtend goed vol. Inwoners uit het buitengebied van Barchem verzetten zich tegen de aanleg van een zonnepark en komen dat bij de bestuursrechter toelichten. Samen met hun advocaat en verschillende deskundigen proberen zij de rechter ervan te overtuigen dat een zonnepark van 16 hectare, ongeveer 22 voetbalvelden groot, niet de juiste keuze is.

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.