gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mevrouw De Wolf-De Wolff oog in oog met wolf bij centrum van Doetinchem

fb4d40299451ab6360c22451a2d2e1f9

Een jonge wolf heeft maandagochtend een woonwijk bij het centrum van Doetinchem op stelten gezet. Het dier werd uiteindelijk verdoofd toen het een dutje deed in een achtertuin, maar daarvoor rende de wolf in alle vrijheid rond, zag ook Silvia de Wolf-De Wolff, die haar hond toevallig uitliet en oog in oog kwam te staan.

Davie Klein Gunnewiek | Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“In eerste instantie dacht ik dat het een herder was”, zegt Silvia, die de wolf tegenkwam op De Bleek, het grasveld langs de Oude IJssel bij de Wijnbergseweg. “Dus ik riep: ‘hé, hé!’. Op dat moment keek de wolf mij aan en zag ik dat het een wolf was, een echte wilde wolf. Daar schrok ik wel behoorlijk van.” Silvia belde de politie, wat een bijzonder telefoongesprek opleverde: “Ik zei dat mijn naam Silvia de Wolf-De Wolff was, dus de politieagente schoot in de lach. Ze vroeg nog of het geen familie was, maar ze had wel in de gaten dat het ernstig was. Ik vond het zelf ook wel een beetje spannend…”

De wolf werd uitgeput en slapend gevonden in een achtertuin van een woning, waarvan de bewoners ook de politie hadden gebeld. Vervolgens is het verdoofd door een gespecialiseerde dierenarts en overgebracht naar een dierencentrum. “Die hebben het dier daarna ook onderzocht en de wolf was helemaal gezond, hij had geen wonden of zoiets”, zegt Silvia. Het dier kan bijkomen in het dierencentrum en wordt daarna vermoedelijk weer vrijgelaten in de natuur.

Weer vrijgelaten?
In de buurt zit de schrik er goed in. Silvia hoopt eigenlijk dat de wolf niet in de buurt van Doetinchem wordt vrijgelaten. “Als je hem van dichtbij hebt gezien, wil je aan de ene kant wel dat de wolf vrijheid heeft. Maar dan lijkt een beschermde omgeving als de Hoge Veluwe mij beter dan een plek hier in het bos bij het ziekenhuis.”

Foto: REGIO8

Lees ook

MarkDiemers0

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

b9128a33fe59b72bfdf49dfdf109d385

Beruchte flexflitser deelt 649 boetes uit aan Gaanderenseweg in Doetinchem

De flexflitser aan de Gaanderenseweg in Doetinchem heeft in acht weken tijd 649 snelheidsovertredingen geregistreerd. Dat zijn er beduidend minder dan op de eerdere locatie aan de Rijksweg in Gaanderen, waar ruim 14.000 boetes werden uitgedeeld.

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.

Koemstraat

Geen betaalbaar huis in de Achterhoek? Over de grens lonkt ‘goedkoop’, maar ook regelwerk

Een eigen huis in de Achterhoek? Voor veel starters is het onvindbaar of onbetaalbaar. De Achterhoekse Woondeal laat zien dat de bouw het tekort voorlopig niet inhaalt. Een paar kilometer verderop, over de grens, liggen huizen die wél binnen bereik zijn. Een uitweg, misschien zelfs een tussenstap. Maar hoeveel regelwerk heb je daarvoor over?