gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Met pijn in het hart doet Anny duizenden cactussen weg

51504595f32941fc0ff7091af31cf509.jpg

Nog ruim twee weken en dan stopt de Cactus Oase in Ruurlo ermee. De hoge energieprijzen dwingen 'cactusvrouw' Anny van der Meer daartoe: "Dat het zo moet gaan, had ik niet aan zien komen."

Redactie REGIO8 |
Anny en haar echtgenoot Bert runnen Cactus Oase al 31 jaar en beschikken over om en nabij de 2.500 cactussen. Op 1 november eindigt het verhaal echter: de gasprijs doet het cactusparadijs de das om. Zodra het gaat vriezen, moet de verwarmingsketel in de Cactus Oase aan, zegt de Ruurlose in gesprek met Omroep Gelderland: "Dan moet ik zesduizend vierkante meter park verwarmen." Anny's zakelijke contract liep af en nu wordt ze, zegt ze, gedwongen tot een contract van drie euro voor een kuub gas. "Stel: ik betaal, ik geef een voorbeeld, vijfduizend euro aan gas. Dat wordt nu tien keer zoveel, dus vijftigduizend euro. Wie kan dat opbrengen? Wie kan dat?"

Voor Anny was de lol er eigenlijk al een tijdje vanaf: de coronapandemie nam een groot stuk plezier weg: "Met al die maatregelen, zoals mondkapjes en overal plastic, was het helemaal niet leuk meer. Dus we hadden al zoiets van: we gaan afbouwen. We waren eerst zeven dagen open, toen vijf en nu nog maar drie." Volgend jaar stoppen stond nog niet op de planning. "Toen we hoorden hoe hoog die gasprijzen gingen worden, zag ik de winter niet meer zitten. Mijn cactussen hebben wel warmte nodig."

‘Wat wil je?’
Dus gaat de stekker eruit, op de eerste van de nieuwe maand. "Mijn man vroeg: Anny, wat wil je? Nou, ik wil hier zorgeloos oud worden. Daar is geen sprake meer van, dus. Ik ga niet al mijn centjes aan het gas geven." Boos is Anny niet. "Ik ben teleurgesteld. Een tranendal van lieverlee. Dat het zo moet gaan, had ik niet aan zien komen."

Cactussen komen goed terecht
Er is volop interesse voor haar cactussen, dus die komen goed terecht, zegt Anny. Ze heeft zich gestort op een boek en is filmpjes gaan maken. "Ik heb een eigen YouTube-kanaal. Over het zaaien van cactussen, hoe krijg ik mijn cactus in bloei? Allemaal dingen die ik als gastvrouw aan bezoekers van het park zou vertellen."

Foto: Anny en Bert van der Meer / Facebook

Lees meer over:

|

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.