gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Meiden De Graafschap gaan hoofdklasse in

6999cfa9e6feaf15c831376ef3fa8da5

Het Onder 16-team van Meiden Vrouwen Voetbal Achterhoek (MVVA) voetbalt komend seizoen onder de vlag van De Graafschap tegen jongens in de Onder 15-hoofdklasse. Na enkele jaren trainen gaan de meiden daarmee voor het eerst de competitie in, als eerste stap richting het profvoetbal.

Jasper Hazelaar |
“De trots overheerst”, zegt oprichtster Hilde Gerritsen van MVVA. “We hebben hard gewerkt om dit voor de meiden mogelijk te maken en hebben altijd veel enthousiasme gehad. Dus dit is een bekroning op dat werk.” De talentenacademie van MVVA bestaat sinds 2019 met als grote doel om de eredivisie van het vrouwenvoetbal naar de Achterhoek te halen. Het competitievoetbal met het Onder 16-team is een volgende stap richting die droom die de stichting heeft. “Een superleuke ervaring, want niet iedereen maakt dat mee”, zegt Alicia Hardt, linksbuiten bij het team. “Ik ben er trots op dat ik dat wel kan.”

Het meidenteam voetbalt onder de licentie van De Graafschap, maar blijft wel een aparte stichting. Ze krijgen ondersteuning vanuit de jeugdopleiding van de Doetinchemse voetbalclub en krijgen de kans om stappen richting een bestaan als profvoetbalster te zetten. “Ze gaan nu de stap maken naar een betaald voetbalomgeving”, geeft Jefta Bresser, hoofd van de jeugdopleiding aan. “Dat moet je niet zwaarder maken dan het is, maar er zit wel extra discipline bij. De uitstraling van de club moet je meenemen. Dat zijn dingen die ze eigen moeten maken.”

DZC, DVC en AZSV
Komend seizoen wachten er in de hoofdklasse wedstrijden tegen jongensteams van onder meer Achterhoekse ploegen als AZSV (Aalten), DZC’68 (Doetinchem) en DVC’26 (Didam). “Ik denk dat we nog veel reacties zullen krijgen, maar we moeten gewoon laten zien dat we er thuishoren”, zegt oprichtster Gerritsen. Voetbalster Kee Hubert heeft er in ieder geval vertrouwen in: “Sommigen van ons zijn wel pittig, dus als zij boos worden, moeten de jongens uitkijken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

Teun Gijselhart (2)

Oud-Superboer Gijsselhart na ruim twee maanden verhuurd door Deportivo

Teun Gijsselhart vervolgt zijn seizoen in de Verenigde Arabische Emiraten. De oud-Superboer wordt door het Spaanse Deportivo La Coruña al na 2,5 maand verhuurd aan Al Ain, waar de middenvelder hoopt op meer speelminuten.

BennieJolink30

Bennie Jolink krijgt oeuvreprijs ‘Hollandse Meester’ van Buma NL

Normaal frontman Bennie Jolink krijgt tijdens de Buma NL Awards de oeuvreprijs Hollandse Meesters. De prijs is een erkenning voor artiesten die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Nederlandstalige muziekcultuur. Onder andere André van Duin, Guus Meeuwis en Jan Smit ging Jolink voor.

BoerenprotestArnhem0

Honderden boeren bij provinciehuis Arnhem: ‘We hopen statenleden te beïnvloeden’

Nadat verschillende Achterhoekse gemeenten een bezoekje van de boeren konden verwachten, trokken honderden boeren met tientallen trekkers en één koe woensdag naar het provinciehuis in Arnhem. Dit keer ging het niet per se over de brief van Van Essen, maar vooral over provinciale plannen die de boer raken.

Esmée Veldhuis

Een monotone maar duidelijke vingerwijzing aan het adres van Samen voor Berkelland

ANALYSE / Hoho! Het zijn niet zijn woorden. Zo verdedigt André Stoltenberg zich, met beide handen in de lucht, op de kritiek aan zijn adres. “Maar ik vertrouw Esmée volledig.” Die reactie legt de spagaat van het raadslid van Samen voor Berkelland (SvB) pijnlijk bloot.

HilltopHowlers0

Hendrik Jan Lovink stopt opnieuw met band: Na 12 jaar einde Hilltop Howlers

Na twaalf jaar komt er een einde aan de Achterhoekse band Hilltop Howlers. Nadat eerder Jovink & de Voederbietels, de band waarin Hendrik Jan Lovink jarenlang actief was, er mee stopte, valt nu ook het doek voor de band die Lovink later oprichtte.

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.