gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Meiden De Graafschap gaan hoofdklasse in

6999cfa9e6feaf15c831376ef3fa8da5

Het Onder 16-team van Meiden Vrouwen Voetbal Achterhoek (MVVA) voetbalt komend seizoen onder de vlag van De Graafschap tegen jongens in de Onder 15-hoofdklasse. Na enkele jaren trainen gaan de meiden daarmee voor het eerst de competitie in, als eerste stap richting het profvoetbal.

Jasper Hazelaar |
“De trots overheerst”, zegt oprichtster Hilde Gerritsen van MVVA. “We hebben hard gewerkt om dit voor de meiden mogelijk te maken en hebben altijd veel enthousiasme gehad. Dus dit is een bekroning op dat werk.” De talentenacademie van MVVA bestaat sinds 2019 met als grote doel om de eredivisie van het vrouwenvoetbal naar de Achterhoek te halen. Het competitievoetbal met het Onder 16-team is een volgende stap richting die droom die de stichting heeft. “Een superleuke ervaring, want niet iedereen maakt dat mee”, zegt Alicia Hardt, linksbuiten bij het team. “Ik ben er trots op dat ik dat wel kan.”

Het meidenteam voetbalt onder de licentie van De Graafschap, maar blijft wel een aparte stichting. Ze krijgen ondersteuning vanuit de jeugdopleiding van de Doetinchemse voetbalclub en krijgen de kans om stappen richting een bestaan als profvoetbalster te zetten. “Ze gaan nu de stap maken naar een betaald voetbalomgeving”, geeft Jefta Bresser, hoofd van de jeugdopleiding aan. “Dat moet je niet zwaarder maken dan het is, maar er zit wel extra discipline bij. De uitstraling van de club moet je meenemen. Dat zijn dingen die ze eigen moeten maken.”

DZC, DVC en AZSV
Komend seizoen wachten er in de hoofdklasse wedstrijden tegen jongensteams van onder meer Achterhoekse ploegen als AZSV (Aalten), DZC’68 (Doetinchem) en DVC’26 (Didam). “Ik denk dat we nog veel reacties zullen krijgen, maar we moeten gewoon laten zien dat we er thuishoren”, zegt oprichtster Gerritsen. Voetbalster Kee Hubert heeft er in ieder geval vertrouwen in: “Sommigen van ons zijn wel pittig, dus als zij boos worden, moeten de jongens uitkijken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

Ongeval Westendorp_blur

Scooterrijder gewond na aanrijding met auto Westendorp

Een scooterrijder is maandagochtend gewond geraakt na een aanrijding met een auto op de Stompendijk in Westendorp. Hij is op locatie behandeld.

WhatsApp Image 2026-09-06 at 16.38.36

Sportauto vliegt in brand op N18 bij Heelweg

Een sportauto is zondagmiddag in brand gevlogen op de N18 bij Heelweg. De bestuurder merkte tijdens het rijden rook op en wist de auto tijdig te verlaten voordat het voertuig in brand vloog.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 23.02.17

De Graafschap opnieuw hard onderuit

De Graafschap heeft opnieuw een flinke nederlaag geleden. Koploper Heracles Almelo legde de Superboeren met 5-0 over de knie. Daarmee blijft de ploeg van Thomas Duivenvoorden steken op één punt.

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.