gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mega-kerstdorp krijgt nieuw thuis in dorpshuis Zeddam

9e1d75a614c87361971856c4410d208d.jpg

Het gigantische kerstdorp van goede vrienden Wilco Lubbers en Willie Rutjes en zijn vrouw Els uit Zeddam, staat voor de eerste keer in tien jaar niet uitgestald in de woonkamer van Lubbers. Het dorpshuis in Zeddam heeft het zeven meter lange kerstdorp tot eind dit jaar binnen staan. Hiermee krijgt het kerstdorp de betekenis die Rutjes wil: mensen verbinden en opvrolijken.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |  | Aangepast op
Lubbers en Rutjes openden ieder jaar hun deuren voor mensen die het kerstdorp wilden bewonderen. "Maar die drempel is, vooral voor oudere mensen, tamelijk hoog, want die gaan niet zo gauw bij vreemden in huis kijken," zegt Willie Rutjes. "Toen kwam er iemand en die zei: 'Is dat niet wat voor het dorpshuis, om het daar op te zetten?'" Rutjes kon zich wel vinden in dit idee en belde Wendy Veurink van het dorpshuis. "Een ander mag er ook van genieten, vooral tijdens de kerstdagen. De mensen willen toch iets te genieten hebben," aldus Rutjes.

Veurink organiseert zaterdag 7 december een grote kerstmarkt, de ideale gelegenheid om het meterslange kerstdorp naar het dorpshuis te halen. Volgens Veurink kunnen beide partijen elkaar hier goed in versterken. "Mijn dochter en ik zijn sowieso wel een beetje kerstgek. Toen de vraag kwam of het kerstdorp hier mocht staan, hoefden we daar niet over na te denken," zegt Veurink met een glimlach. "Ik verwacht dat er tijdens de hele periode wel een paar honderd mensen komen. Want er zijn ook andere activiteiten in het dorpshuis. Die mensen sturen we allemaal eventjes hiernaartoe om even te komen kijken."

Niets is te gek
Bij de vrienden gaat de liefde voor kerst zo ver dat zelfs het meubilair moest wijken. "Het was op een gegeven moment zo groot, we hadden geen ruimte meer. Dus wat doen we?" zegt Rutjes lachend. "Het bankstel in de woonkamer, een foto maken en het op Marktplaats zetten. Binnen twee minuten hadden we de bank verkocht en toen hadden we weer plaats om uit te breiden."

Kale woning?
Het kerstdorp stond tien jaar lang in de woonkamer van Rutjes' vriend Wilco Lubbers, maar zit de kerstfanaat nu in een lege kamer? "Volgens Lubbers zetten we een tafeltje neer met drie huisjes en een boompje. Dus we zitten niet helemaal in een kale woning," grapt Rutjes. Als het aan alle partijen ligt, mag het kerstdorp de komende jaren ook in het dorpshuis staan. "Dan kan ik er nog drie meter aan maken," zegt de kerstdorpbouwer.

Lees ook

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.