Ulft, Netherlands

Meest duurzame huurhuizen van Oude IJsselstreek geplaatst in Terborg

Foto: REGIO8
Woningcorporatie Wonion heeft in samenwerking met de gemeente Oude IJsselstreek een nieuwe mijlpaal bereikt in duurzaam bouwen. In Terborg worden sociale huurwoningen neergezet die behoren tot de meest duurzame in de regio. De woningen zijn speciaal gericht op starters en kleine gezinnen en worden in een hoog tempo gerealiseerd.
Bart Sollman | 8 januari 2025 13:03 | Aangepast op 8 januari 2025 13:03
"Er zijn ongetwijfeld particulieren met zeer duurzame huizen", zegt Gerrolt Ooijman, directeur van Wonion. "Maar als je kijkt naar meerdere woningen samen, dan is dit het meest duurzame project in de gemeente. Het is uniek in zijn soort." De woningen worden als modules in de fabriek gebouwd en vervolgens op de bouwplaats in elkaar gezet. Dit zorgt ervoor dat er per dag twee woningen kunnen worden opgeleverd.

Het gebruik van biobased materialen speelt een belangrijke rol in de duurzaamheid van de huizen. "De materialen slaan CO2 op in plaats van dat ze veel CO2 nodig hebben voor productie. Bovendien zijn de woningen ontworpen met hergebruik in gedachten. De onderdelen kunnen in de toekomst weer worden losgemaakt en opnieuw worden gebruikt", legt Ooijman uit.

‘Duurzaamheid in de breedste zin’
Ook wethouder Ben Hiddinga van Oude IJsselstreek is enthousiast over de ontwikkelingen. "Dit is compacte bouw, waardoor je veel woningen op een kleine ruimte kwijt kunt. Bovendien bouwen we op een plek waar eerder al woningen stonden. Dat betekent dat we bestaande parkeerplaatsen en straten hergebruiken. Dit is duurzaamheid in de breedste zin van het woord", aldus Hiddinga.

Grotere ambitie
De samenwerking tussen Wonion en de gemeente is onderdeel van een grotere ambitie. "We hebben afgesproken dat Wonion 450 woningen gaat bouwen voor 2030. Dit project in Terborg is een prachtig voorbeeld van hoe we die ambitie waarmaken", zegt de wethouder. Naast de huidige focus op duurzaamheid kijkt Wonion ook naar toekomstige uitdagingen. "Hittestress en wateroplossingen worden steeds belangrijker", aldus Ooijman. "De energietransitie gaat hand in hand met een materialentransitie, en ook op het gebied van waterbeheer moeten we stappen zetten."

Lees ook

Gorssel wil woningen en MFA, maar zoekt ook naar de juiste balans

Een nieuwe woonwijk is aan de noordoostkant van Gorssel het gesprek van de dag. In het centrum gaat ...

Na de moord op zijn dochter kiest Winterswijker voor strijd: 'Wij hebben rouw met een A'

Het leven van Wim Hertgers uit Winterswijk veranderde twee jaar geleden voorgoed. Op 8 oktober 2023 ...

Sander Berendsen van Warboel koninklijk onderscheiden

Sander Berendsen, de drijvende kracht achter het duo Warboel, is benoemd tot lid in de Orde van Oran...

Duitse automobilist rijdt door weiland en belandt in sloot Gendringen

Een Duitse automobilist heeft zondagmiddag iets voor 13.00 uur de verkeerde afslag genomen in Gendri...

‘In Loil kan het’: dorp ontvangt forse steun voor nieuwe MFA

Loil zit niet stil. Nadat de kerk al is omgebouwd tot evenementenlocatie, wordt in het dorp nu gewer...

Vierde competitiezege op rij voor De Graafschap

De Graafschap heeft voor de vierde keer op rij gewonnen. Deze keer versloeg de ploeg van Marinus Dij...