gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Meer interesse in opleidingen voor veehouderij

bf8f2740045380b00864e4f780cb97c1.jpg

Mbo-scholen in Gelderland zien de interesse van studenten voor veehouderijopleidingen toenemen. Onder meer bij het Zone.college in Doetinchem is een toename in het aantal aanmeldingen te zien.

Serena Speet |
De mbo-opleidingen van het Zone.college richting veehouderij haddden voor dit schooljaar 52 aanmeldingen, voor komend jaar zijn dat er 76. Dat is een stijging van bijna vijftig procent. Ook bij Aeres in Ede is het aantal aanmeldingen met zo'n vijftien tot twintig procent gestegen ten opzichte van vorig jaar, zegt woordvoerder Bertil Muller bij Omroep Gelderland: "Opvallend is het zeker. Of dat te relateren is aan huidige ontwikkelingen is moeilijk te zeggen."

De aanmeldingen zijn deels binnengekomen voordat het beruchte stikstofkaartje bekend werd, zegt hij. "Alhoewel stikstof als dossier natuurlijk al wel langer speelt." Aeres denkt dat de complexere toekomst van de boer juist ook mee zou kunnen spelen, zegt Muller. "Veel van onze studenten nemen het familiebedrijf over. Doordat de toekomst uitdagender is kan het zijn dat je meer wil investeren in een opleiding. Je hebt die kennis echt nodig."

'Liefde voor dieren en vee'
Een verklaring is niet te geven, zegt de woordvoerder van de Edense opleiding. Wel ziet docent Jurgen Til nog steeds veel enthousiasme onder de studenten: "Die stijging is tegen de verwachtingen in misschien. Maar ze willen allemaal in de sector aan de gang, ook al is de toekomst nu vaag. Deze studenten hebben een liefde voor dieren, gewas en vee. Dat leeft echt nog wel."

Velp
Hogeschool Van Hall Larenstein in Velp ziet geen stijging voor de hbo-opleiding dier- en veehouderij. "Het aantal is ongeveer gelijk gebleven", aldus opleidingsmanager Heinz Evers. "Onze opleiding in Velp richt zich ook minder op studenten die boer willen worden, en meer op ander werk in de sector, zoals bedrijven die rond het boerenbedrijf zitten."

Foto: Omroep Gelderland

Lees meer over:

Lees ook

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.