gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Medaillekans voor Zelhemmer Nieuwenhuis op WK veldrijden: ‘Wordt één groot gekkenhuis’

Joris Nieuwenhuis(NIETGEBRUIKEN)
Foto: Exact Cross

Het zijn drukke weken voor veldrijder Joris Nieuwenhuis. De Zelhemmer reed dit jaar al zeven wedstrijden en gaat zondag voor een medaille op het WK veldrijden. Bovendien wordt de titelstrijd het begin van zijn afscheidsmaand bij het Ridley Racing Team.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

“De spanning valt nog mee’’, vertelt Nieuwenhuis, enkele uren nadat hij op het Zelhemse mountainbikeparcours nog wat technische dingen heeft getraind. Op het WK in het Zeeuwse Hulst zondagmiddag wacht elke ronde tweemaal een flinke klim en zeven bruggen. Dat in combinatie met enkele listige afdalingen bij de voorspelde lichte regen maakt het parcours onvoorspelbaar voor Nieuwenhuis. “Maar ik hoop op modder’’, zegt hij.

Donderdagochtend werd bekend dat Nieuwenhuis heeft getekend bij een nieuwe ploeg. Het Duitse Heizomat CUBE Cyclocross Team wordt zijn nieuwe thuis, waarbij de Nederlander Mees Hendrikx zijn ploeggenoot wordt. “Het staat nu overal al. Eigenlijk mocht het nog niet bekend worden. Vanaf maart zit ik bij CUBE, waar ik ook ga gravelrijden’’, aldus Nieuwenhuis, die 11 februari dertig wordt.

Val en knieklachten
Nieuwenhuis startte dit seizoen, vanaf 4 oktober, in 26 crossen. Overwinningen boekte hij in Heerde, Lokeren (België) en Merksplas (België). Zijn ambities gingen heel even in de ijskast eind december, toen hij met knieklachten kampte na een val in de wereldbekerwedstrijd van Antwerpen. ’’Het herstel duurde best een tijdje.’’ Het Nederlands kampioenschap (zesde) en Europees kampioenschap (vijftiende) waren teleurstellend voor de Achterhoeker.

In dit seizoen, dat voor Nieuwenhuis nog tot 22 februari loopt, is het X2O-klassement een grote opsteker. Als leider in deze derde veldritcompetitie van de wereld maakt hij nog grote kans op de hoofdprijs van 30.000 euro. “Dat klassement was aan het begin van het seizoen al het doel. De afgelopen weken waren een beetje wisselvallig met wat pech. Afgelopen zaterdag had ik drie keer een lekke band. Toch ga ik met een goed gevoel naar Hulst.’’

Weinig met Van der Poel van doen
De Achterhoeker rijdt zondag zijn zevende wereldkampioenschap veldrijden bij de elitemannen. In 2024 werd hij tweede van de wereld achter landgenoot Mathieu van der Poel. Vorig jaar viel hij net buiten het podium. Nieuwenhuis mag voor het eremetaal gaan, zolang hij Van der Poel maar niet in de weg rijdt. “Die conclusie geldt eigenlijk elk jaar’’, zegt hij lachend. 

“Mathieu is de absolute topfavoriet. Wij hoeven weinig te doen om hem te laten winnen. Dat kan hij zelf. Ik kan voor mijn eigen kans gaan. Als alles op zijn plek valt, is een medaille zeker mogelijk.’’ Nieuwenhuis kijkt uit naar de tienduizenden Nederlandse toeschouwers in Zeeland. “Dat gaat gewoon weer één groot gekkenhuis worden.’’ Voor de Achterhoekers in Hulst heeft de Zelhemmer nog een speciaal aanmoedigadvies: “Doe maar in het Achterhoeks, dan weet ik zeker dat het voor mij bedoeld is.’’

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.