gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mecking's Sportshop overgedragen aan jonge lokale ondernemers

08cff541892fde68504bc9394a84ec14.jpg

Na ruim twintig jaar stopt Wouter Mecking met zijn sportshop in het centrum van Ulft. Hij draagt het stokje over aan de twee jonge ondernemers Jelle Immink en Jeroen Wopereis, die samen al een online sportwinkel hadden.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |
“We merkten zelf in twintig jaar met alles wat we meegemaakt hebben dat we op de vooravond stonden om nieuwe investeringen te doen”, legt eigenaar Wouter Mecking uit. “Vervolgens kwamen we in gesprek met Jeroen en Jelle, waar we al mee samenwerkten. Toen kwamen we tot elkaar om hun het voort te laten zetten en dat ik een stapje terug ga doen.” Immink kwam van kleins af aan regelmatig in de winkel en vindt het eervol om de winkel uit eigen omgeving over te mogen nemen.

Mecking draagt vol vertrouwen de sleutels van zijn winkel af aan de jonge ondernemers. De Ulftenaar kijkt terug op twintig mooie jaren en een stapje terug doen is dan ook geen makkelijke keuze. “Je gaat dan ook even terugkijken wat er allemaal gebeurd is en wat je allemaal in de winkel gestopt hebt, wat we met veel plezier gedaan hebben”, beschrijft Mecking. “Aan de andere kant zijn we er heel erg van bewust dat een nieuwe generatie leuk is om toe te passen. Wat dat betreft is het dus wel een goede keuze.”

Online en fysieke winkel
De twee jonge ondernemers begonnen rond de coronaperiode hun eigen online sportwinkel, Sportkleding Specialist. Ondanks dat online winkelen steeds populairder is en er veel fysieke winkels hun deuren moeten sluiten, zien de Achterhoekers toch kansen. “De combinatie ervan is wat het denk ik interessant maakt”, legt Wopereis uit. “De winkel heeft een bepaalde bekendheid en online gaan we dat nu ook bekend maken, dat maakt ons concept denk ik toekomstbestendig.” Vanaf 1 januari mogen ze voor het eerst zelf de sleutel omdraaien. “Dat voelt nog heel onwerkelijk, maar gepaste trots komt daar zeker bij kijken”, vertelt Immink.

Blijft nog betrokken
Buiten de twee nieuwe gezichten en de toevoeging van de onlinewinkel van de nieuwe eigenaren zullen er verder geen grote aanpassingen aan de winkel worden gedaan. Ook zijn ze in Ulft en omstreken nog niet van Mecking zelf af en zal hij ondanks zijn stap terug nog enigszins betrokken blijven bij de winkel. “De komende maanden ga ik uitwerken en dan kan ik misschien een stap terug nemen en iets meer aan mijn eigen hobby’s denken”, aldus Mecking. Ondanks zijn stap terug blijft Mecking ook een oogje in het zeil houden. “Ik zal niet gaan bekritiseren dat is hun pakje aan, maar als ze me nodig hebben ben ik zeker bereikbaar.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.