gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Massaal gezongen vredesboodschap vanuit het centrum van Doetinchem

762944a75da70fcf7812a04df788ef75

Honderden mensen hebben zaterdag een gezamenlijke vredesboodschap gebracht vanuit het centrum van Doetinchem. Als reactie op de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten werd het door Bruno Mars geschreven lied 'One Day' om klokslag 15.00 uur luidkeels gezongen, een initiatief van dominee Ina Veldhuizen.

Nick Hermsen |
“Er is zoveel ellende, er zijn zoveel oorlogen”, zegt initiatiefnemer Veldhuizen over de reden om de gezongen vredesboodschap te brengen vanuit het Doetinchemse stadscentrum. “Voor je het weet word je er hard of cynisch van, maar wat wij willen is dat we blijven verlangen naar vrede. Zingend kunnen we elkaar daarin stimuleren.” Daarom deed ze een oproep uit om samen te zingen op het Simonsplein. Die oproep werd veelvuldig gedeeld en gehoord, en zorgde uiteindelijk voor een afgeladen plein.

Meer dan vijfhonderd koorleden en andere geïnteresseerden hapten toe, van binnen én buiten de Achterhoek. Tussen 14.00 uur en 15.00 uur werd er eerst gerepeteerd in de Catharinakerk, wat al zorgde voor emotie bij de deelnemers. “Als je binnenkomt, lopen de rillingen over je rug”, zegt koorlid José Derksen, een van de vele zangers die meedeed. “Het oefenen is alleen is al prachtig, en dan gaan we straks nog optreden.”

Luidkeels gezongen
De koorleden en andere geïnteresseerden stapten klokslag 15.00 uur uit de kerk en zongen onder leiding van dirigent John Stinissen het lied. “Al het kleine telt”, vindt Derksen. “Nou is dit toevallig een hele grote groep, maar alles draagt bij om een stukje bewustwording te creeeren. Het is misschien een druppel op een gloeiende plaat, maar heel veel druppeltjes maken bij elkaar wel een rivier.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 10.26.19

Kasteel Huis Bergh laat bezoekers straks digitaal door de middeleeuwse stad lopen

Nu de heropening van Kasteel Huis Bergh steeds dichterbij komt, wordt ook steeds duidelijker welke nieuwigheden het kasteel in 's-Heerenberg rijk is. Naast de kunst en pracht en praal van het gebouw, zijn er ook interactieve en moderne snufjes. Door een per toeval gevonden LP tijdens het leeghalen van het kasteel kan de oude eigenaar bezoekers zelfs met eigen stem welkom heten.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op