gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Massaal gezongen vredesboodschap vanuit het centrum van Doetinchem

762944a75da70fcf7812a04df788ef75.jpg

Honderden mensen hebben zaterdag een gezamenlijke vredesboodschap gebracht vanuit het centrum van Doetinchem. Als reactie op de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten werd het door Bruno Mars geschreven lied 'One Day' om klokslag 15.00 uur luidkeels gezongen, een initiatief van dominee Ina Veldhuizen.

Nick Hermsen |
“Er is zoveel ellende, er zijn zoveel oorlogen”, zegt initiatiefnemer Veldhuizen over de reden om de gezongen vredesboodschap te brengen vanuit het Doetinchemse stadscentrum. “Voor je het weet word je er hard of cynisch van, maar wat wij willen is dat we blijven verlangen naar vrede. Zingend kunnen we elkaar daarin stimuleren.” Daarom deed ze een oproep uit om samen te zingen op het Simonsplein. Die oproep werd veelvuldig gedeeld en gehoord, en zorgde uiteindelijk voor een afgeladen plein.

Meer dan vijfhonderd koorleden en andere geïnteresseerden hapten toe, van binnen én buiten de Achterhoek. Tussen 14.00 uur en 15.00 uur werd er eerst gerepeteerd in de Catharinakerk, wat al zorgde voor emotie bij de deelnemers. “Als je binnenkomt, lopen de rillingen over je rug”, zegt koorlid José Derksen, een van de vele zangers die meedeed. “Het oefenen is alleen is al prachtig, en dan gaan we straks nog optreden.”

Luidkeels gezongen
De koorleden en andere geïnteresseerden stapten klokslag 15.00 uur uit de kerk en zongen onder leiding van dirigent John Stinissen het lied. “Al het kleine telt”, vindt Derksen. “Nou is dit toevallig een hele grote groep, maar alles draagt bij om een stukje bewustwording te creeeren. Het is misschien een druppel op een gloeiende plaat, maar heel veel druppeltjes maken bij elkaar wel een rivier.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.