gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Massaal gezongen vredesboodschap vanuit het centrum van Doetinchem

762944a75da70fcf7812a04df788ef75

Honderden mensen hebben zaterdag een gezamenlijke vredesboodschap gebracht vanuit het centrum van Doetinchem. Als reactie op de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten werd het door Bruno Mars geschreven lied 'One Day' om klokslag 15.00 uur luidkeels gezongen, een initiatief van dominee Ina Veldhuizen.

Nick Hermsen |
“Er is zoveel ellende, er zijn zoveel oorlogen”, zegt initiatiefnemer Veldhuizen over de reden om de gezongen vredesboodschap te brengen vanuit het Doetinchemse stadscentrum. “Voor je het weet word je er hard of cynisch van, maar wat wij willen is dat we blijven verlangen naar vrede. Zingend kunnen we elkaar daarin stimuleren.” Daarom deed ze een oproep uit om samen te zingen op het Simonsplein. Die oproep werd veelvuldig gedeeld en gehoord, en zorgde uiteindelijk voor een afgeladen plein.

Meer dan vijfhonderd koorleden en andere geïnteresseerden hapten toe, van binnen én buiten de Achterhoek. Tussen 14.00 uur en 15.00 uur werd er eerst gerepeteerd in de Catharinakerk, wat al zorgde voor emotie bij de deelnemers. “Als je binnenkomt, lopen de rillingen over je rug”, zegt koorlid José Derksen, een van de vele zangers die meedeed. “Het oefenen is alleen is al prachtig, en dan gaan we straks nog optreden.”

Luidkeels gezongen
De koorleden en andere geïnteresseerden stapten klokslag 15.00 uur uit de kerk en zongen onder leiding van dirigent John Stinissen het lied. “Al het kleine telt”, vindt Derksen. “Nou is dit toevallig een hele grote groep, maar alles draagt bij om een stukje bewustwording te creeeren. Het is misschien een druppel op een gloeiende plaat, maar heel veel druppeltjes maken bij elkaar wel een rivier.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

25-DSC09594

De Graafschap doet zaken met Juventus: Italiaan Gabriele Finocchiaro gehuurd

De Graafschap neemt Gabriele Finocchiaro op huurbasis over van de Italiaanse grootmacht Juventus. De Doetinchemmers hebben een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-18 at 14.47.58

Brommobiel botst tegen gevel van woning in Winterswijk aan

Een brommobiel is dinsdagmiddag tegen een woning in Winterswijk gebotst. De raam van de woning liep hierbij schade op, de bestuurder van het voertuig is naar het ziekenhuis gebracht.

BijDoortje10

Ettense huiskamer Bi-j Doortje verhuist naar kerk: ‘Nu nog een biljart’

Wie helpt de Ettense Huiskamer Bi-j Doortje aan een biljart? Alle kleine beetjes helpen. Dat is eigenlijk de oproep van het initiatief na de verhuizing van de kantine van v.v. Etten naar het café in de vernieuwde Martinuskerk. “De mensen kunnen sjoelen, kaarten maken, kaarten, rummikuppen, knutselen, eigenlijk alles wat ze willen, nu nog een biljart”, zegt Jan Slutter als vrijwilliger.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde komende tijd nog dicht: 'Langere periode met regen nodig'

Het sluizencomplex in Eefde blijft nog tot in ieder geval dit weekend dicht. Vanwege de aanhoudende droogte kwam het waterpeil onder de ondergrens, die op 9,10 meter NAP ligt en werd scheepvaart verboden op het Twentekanaal.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.