Ulft, Netherlands

Massaal gezongen vredesboodschap vanuit het centrum van Doetinchem

Honderden mensen hebben zaterdag een gezamenlijke vredesboodschap gebracht vanuit het centrum van Doetinchem. Als reactie op de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten werd het door Bruno Mars geschreven lied 'One Day' om klokslag 15.00 uur luidkeels gezongen, een initiatief van dominee Ina Veldhuizen.
Nick Hermsen | 27 november 2023 14:06 | Aangepast op 27 november 2023 14:06
“Er is zoveel ellende, er zijn zoveel oorlogen”, zegt initiatiefnemer Veldhuizen over de reden om de gezongen vredesboodschap te brengen vanuit het Doetinchemse stadscentrum. “Voor je het weet word je er hard of cynisch van, maar wat wij willen is dat we blijven verlangen naar vrede. Zingend kunnen we elkaar daarin stimuleren.” Daarom deed ze een oproep uit om samen te zingen op het Simonsplein. Die oproep werd veelvuldig gedeeld en gehoord, en zorgde uiteindelijk voor een afgeladen plein.

Meer dan vijfhonderd koorleden en andere geïnteresseerden hapten toe, van binnen én buiten de Achterhoek. Tussen 14.00 uur en 15.00 uur werd er eerst gerepeteerd in de Catharinakerk, wat al zorgde voor emotie bij de deelnemers. “Als je binnenkomt, lopen de rillingen over je rug”, zegt koorlid José Derksen, een van de vele zangers die meedeed. “Het oefenen is alleen is al prachtig, en dan gaan we straks nog optreden.”

Luidkeels gezongen
De koorleden en andere geïnteresseerden stapten klokslag 15.00 uur uit de kerk en zongen onder leiding van dirigent John Stinissen het lied. “Al het kleine telt”, vindt Derksen. “Nou is dit toevallig een hele grote groep, maar alles draagt bij om een stukje bewustwording te creeeren. Het is misschien een druppel op een gloeiende plaat, maar heel veel druppeltjes maken bij elkaar wel een rivier.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Doetinchem|Vrede|

Lees ook

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Wederom explosie bij coffeeshop Doetinchem, schade is groot

Er heeft alweer een explosie plaatsgevonden bij de coffeeshop aan de Veemarkt in Doetinchem. Maandag...

Doetinchem wijst komst windpark bij Oude IJssel voorlopig af

Een verzoek voor een windpark aan de Oude IJssel in Doetinchem is afgewezen door de gemeente. Het co...