Ulft, Nederland
Terug

Marloes Bartelink en ‘de andere kant’ van de jammarkt in Neede

e3d067bd8b0e42ce8c7a3841812cee26.jpg

Marloes Bartelink (34) is de nieuwe jamkoningin van Neede en volgt daarmee Gini Floors op, die woensdagmorgen vertelde een ‘prachtig jaar’ te hebben gehad als jamkoningin. Bartelink is geen geboren, “maar wel een getogen Needse en het is een eer dat je dit een keer mag meemaken.”

Domien Esselink |  | Aangepast op
Ze stapte woensdagmorgen uit een roze auto en bedekte zich met een roze paraplu, om haar identiteit tot het eind verborgen te houden. De medisch secretaresse en moeder van de 5-jarige Mason, is een festivalliefhebber van ‘goeie muziek’ en deed in de jeugd vakantiewerk bij een restaurant in Neede. Ze kreeg al vaker opmerkingen als ‘is dat niet iets voor jou?’, als de rol van jamkoningin voorbij kwam.

Ze bekende tijdens de presentatie van de 33ste jammarkt, waarbij de sjerp werd overgedragen door haar voorgangster, geen idee te hebben wat haar allemaal te wachten staat als jamkoningin. “We zien wel wat de dag brengt en hoe het loopt. Ik zal wel praatjes maken met de standhouders en maak de jammarkt een keer van de andere kant mee.”

Wasmachine
Bij een lokale witgoedzaak in Neede is er sprake van vier andere ‘tronen’ en mogelijk twee ‘koningen’ en twee ‘koninginnen’. Vier uitverkorenen zitten al vanaf 8 ’s morgens op een wasmachine en als ze dat tot ’s avonds 18 uur volhouden, dan worden ze de eigenaar van die wasmachine.

“Ja, mijn wasmachine is net kapot gegaan en mijn nieuwe huis is in aanbouw, en ik heb nog geen nieuwe gekocht”, verklaarde Rianne Fokkers uit Borculo de deelname aan het ‘NK Wasmachine Zitten’. Ze gaf zich op voor het evenement en kreeg dinsdagmorgen een belletje dat ze mocht meedoen.

“Het gaat best goed. Je hebt wat te kijken en je hebt aanspraak. Voor je het weet ga je weer naar huis”, vertelde Fokkers. “Er zijn al collega’s geweest om support te geven. Het is erg leuk. We mochten een kussentje meenemen om op te zitten en dat is sympathiek. Voor eten en drinken wordt gezorgd, dus ik heb niks te klagen.”

Lees meer over:

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.