gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Markant lijnrecht tegenover Bronckhorst

21cd5365dd744791371f8779f2f4023b.jpg
Redactie REGIO8 |

“De veiligheid van de kinderen staat voorop”, zegt burgemeester Marianne Besselink van Bronckhorst. “Wij hebben als gemeente de taak om te controleren of het goed is. Daarvoor hebben wij een aanvraag nodig en die hebben wij niet ontvangen.” Markant, de organisatie met meerdere opvangvestigingen in de regio, zegt dat die aanvraag wel degelijk is verstuurd op 11 juni. “Je kunt je blijven focussen op de discussie of iets wel of niet aangekomen zou zijn“, zegt directrice Marga Zwanikken van de BSO over het verschil in mening. “Maar mijn primaire reactie was dat we het nu gaan oplossen voor ouders en kinderen.” Inmiddels heeft haar organisatie aangeboden om een schadevergoeding te betalen aan ouders wiens kinderen op de vergunningloze opvang in Zelhem zaten.

Ouders zijn stomverbaasd over het feit dat hun kinderen ‘illegaal’ werden opgevangen op de locatie in Zelhem. “Alles ziet er goed uit en de gemeente ziet nu ineens dat het niet goed is”, zegt ouder Jolanda Freriks. “En nu moeten we binnen een week uit de opvang.” Moeder Leonor Posthumus snapt dat de gemeente zich aan de regels moet houden. “Maar het is gewoon een beetje vreemd dat de kinderen hier al vier weken zitten, terwijl de gemeente dat donders goed weet. Nu is het ineens illegaal en onveilig, maar dat hebben ze vier weken lang toegestaan.”

Nieuwe vergunning
Vanaf maandag moeten de kinderen een andere plek vinden, om na schooltijd te verblijven. “We gaan naar een vestiging in Doetinchem, maar tegelijkertijd hebben we een nieuwe aanvraag ingediend”, zegt Zwanikken. “We hebben de gemeente verzocht deze snel in behandeling te nemen.” Het proces is inmiddels gestart volgens de burgemeester: “Nu moeten alle controles gedaan worden. Dat proces loopt en dat hopen wij natuurlijk zo snel mogelijk voor elkaar te krijgen.” De kinderen gaan, wanneer de BSO legaal actief kan zijn, weer terug naar de vestiging in Zelhem. “Ik hoop dat het snel gaat gebeuren, want het is heel onrustig voor de kinderen", zegt Posthumus.

UPDATE: Gemeente Bronckhorst laat weten de sluiting van BSO Markant in Zelhem met één week op te schorten. Reden is dat de Gemeentelijke Gezondheidsdienst (GGD) en de brandweer volgende week al onderzoek kunnen doen naar de veiligheid van het pand. Hierdoor hoeven de kinderen vanaf maandag niet naar een tijdelijke locatie.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.

1774819860_photo_2026-03-29_23-06-05 (4).jpg

Automobilist botst tegen boom bij eenzijdig ongeval in Dinxperlo

Een automobilist is zondagavond tegen een boom gereden op de Aaltenseweg in Dinxperlo. Het is nog niet bekend hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren.