gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Marijke Esselink gaat voor de Spelen in 2020

f1787965028102ab450fcb952f99a757.jpg
Redactie REGIO8 |

“Dat is allemaal nog wel redelijk vroeg, je weet nooit wat er op je pad komt”, aldus de 17-jarige Marijke Esselink over haar hoop op een plekje op de Spelen in Japan. “Ik heb nu wel een grote stap gemaakt in mijn carrière. Ik ben naar Papendal gegaan. Nog niet fulltime, want ik wil eerst mijn studie afmaken. Dat is wel een grote verandering, want ik zit nu in een groep waar ik echt uitdaging vind.” De Winterswijkse traint daarnaast ook nog bij haar oude club AV Archeus.

Afgelopen seizoen liep de jonge meerkampster een wedstrijd in Tsjechië, waar ze haar limiet voor het WK net niet haalde. “Uiteindelijk hebben ze me toch gestuurd, omdat ik een jaartje jonger was en omdat ik maar achttien punten tekort kwam.” Op het WK ging het niet zo goed als ze had gehoopt. “Maar het was een geweldige wedstrijd en een leuke ervaring.” Toch hebben de wedstrijden haar een plek op de wereldranglijst opgeleverd. “Dat is erg motiverend, want je weet waar je staat en waar voor je het eigenlijk allemaal doet.”

Nieuw jaar, nieuwe kansen
Begin februari staat Esselink op het Nederlands Kampioenschap Indoor in Apeldoorn, waar ze het limiet hoopt te halen voor het EK Junioren dat in de zomer plaats zal vinden. “Ik hoop me daar voor te kunnen plaatsen.” Als Marijke verder kijkt hoopt ze over drie jaar de Spelen te halen. “Ik zit nu in een goede groep. Ik train met de Europese kampioenen op dit moment. Aan gebrek aan motivatie ligt het niet.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.