gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Man uit Lochem cel in voor verkrachting, vrouw ontkwam pas in ochtend

d016f4f4a6910277eea4bcbc637a8c92

Een 31-jarige man uit Lochem is veroordeeld tot een celstraf van drie jaar, waarvan één voorwaardelijk. Hij verkrachtte in mei van dit jaar een vrouw, die pas de volgende ochtend wist weg te vluchten uit zijn huis.

Redactie REGIO8 |
Het incident gebeurde op 4 mei toen het slachtoffer een pakketje kwam ophalen bij de man, die een bekende van haar is. “Eenmaal binnen begon de man de vrouw te zoenen”, meldt de Rechtbank Gelderland. “Hij probeerde meerdere keren seks met haar te hebben. De vrouw wilde dit niet, de man gebruikte geweld en hield haar vast in het appartement.” Pas de volgende ochtend, toen buren geschreeuw hoorden en aanklopten, kon de vrouw wegvluchten uit de woning.

De man ontkent zelf dat hij seks heeft gehad met de vrouw en geweld zou hebben gebruikt. Het zou volgens hem zijn gebleven bij een ‘poging tot’. Zijn advocaat wilde daarom een lagere straf, maar de rechtbank vindt de verklaring van het slachtoffer betrouwbaar. Bovendien wordt haar verhaal ondersteund door DNA-materiaal en de verwondingen die ze overhield aan de verkrachting.

Schadevergoeding
De voorwaardelijke straf is zes maanden hoger uitgevallen dan de eis omdat de rechtbank ‘een flinke stok achter de deur’ wil hebben. Ook is onder meer een contactverbod met het slachtoffer opgelegd en moet de Lochemse dader een schadevergoeding van 22.000 euro betalen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

133835a0788373bcf175f86cfec3522c

De Graafschap weet ondanks gouden wissels niet te winnen in Eindhoven

De Graafschap is er niet in geslaagd om met drie punten terug te keren naar Doetinchem. De ploeg van Thomas Duivenvoorden kwam door invallers Finocchiaro en Kwint knap terug van een achterstand, maar de Doetinchemers wisten een tegentreffer niet te voorkomen; 2-2.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.