gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Man uit Lochem cel in voor verkrachting, vrouw ontkwam pas in ochtend

d016f4f4a6910277eea4bcbc637a8c92

Een 31-jarige man uit Lochem is veroordeeld tot een celstraf van drie jaar, waarvan één voorwaardelijk. Hij verkrachtte in mei van dit jaar een vrouw, die pas de volgende ochtend wist weg te vluchten uit zijn huis.

Redactie REGIO8 |
Het incident gebeurde op 4 mei toen het slachtoffer een pakketje kwam ophalen bij de man, die een bekende van haar is. “Eenmaal binnen begon de man de vrouw te zoenen”, meldt de Rechtbank Gelderland. “Hij probeerde meerdere keren seks met haar te hebben. De vrouw wilde dit niet, de man gebruikte geweld en hield haar vast in het appartement.” Pas de volgende ochtend, toen buren geschreeuw hoorden en aanklopten, kon de vrouw wegvluchten uit de woning.

De man ontkent zelf dat hij seks heeft gehad met de vrouw en geweld zou hebben gebruikt. Het zou volgens hem zijn gebleven bij een ‘poging tot’. Zijn advocaat wilde daarom een lagere straf, maar de rechtbank vindt de verklaring van het slachtoffer betrouwbaar. Bovendien wordt haar verhaal ondersteund door DNA-materiaal en de verwondingen die ze overhield aan de verkrachting.

Schadevergoeding
De voorwaardelijke straf is zes maanden hoger uitgevallen dan de eis omdat de rechtbank ‘een flinke stok achter de deur’ wil hebben. Ook is onder meer een contactverbod met het slachtoffer opgelegd en moet de Lochemse dader een schadevergoeding van 22.000 euro betalen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

Erwin Versteeg

Erwin Versteeg na nipte benoeming wethouder in Berkelland

Erwin Versteeg is dinsdagavond tijdens de raadsvergadering in Borculo benoemd tot wethouder in Berkelland namens Samen voor Berkelland. Het werd een nipte benoeming, met dertien tegenstemmen en veertien voor.

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.

weth bland

Benoeming Versteeg lijkt geen appeltje-eitje in Berkelland

Wordt Erwin Versteeg de opvolger van Ton Koenderink als wethouder namens Samen voor Berkelland (SvB) in de gemeente Berkelland? Vanavond hakken de 27 raadsleden – geheim en op persoonlijke titel – de knoop door over de ook al omstreden kandidaat uit Enschede.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 22.39.25

Grote brand bij afvalverwerker in Dinxperlo, bluswerkzaamheden nog bezig

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Helmkamp in Dinxperlo is maandagavond een grote brand uitgebroken in een berg afval. De brandweer is de hele nacht bezig geweest met het bestrijden van het vuur.