gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Maisdoolhof in De Heurne nú al klaar voor Halloween: “We zijn er trots op en blij mee”

9c55681b131fb6e8f6473b9aed2bd0d9

Wie langs het 2,5 hectare grote perceel mais van Landswinkel Smits in De Heurne fietst zal het niet snel zien, maar verstopt tussen de maisbladeren ligt een gigantisch doolhof in de vorm van een pompoen. Het doolhof is gemaakt met met behulp van de laatste technologische snufjes.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Dit is helemaal met GPS gedaan, we hebben eerst een ontwerp getekend en daar is een taakkaart van gemaakt. Die wordt vervolgens ingeladen in de computer van de trekker”, zegt Gert Smits. “Vervolgens communiceert de zaaimachine met de satelliet en op twee centimeter nauwkeurig gaan de zaai elementen open en dicht. Zo wordt er gezaaid wat nodig is en bij een stuk dat niet gezaaid hoeft te worden gaan ze dicht.” Smits blijft zich verbazen over wat je allemaal met de huidige techniek kan doen. “Het is wel mooi om te zien hoe ver de techniek is en wat er eigenlijk allemaal kan. Dat is gewoon gaaf.”

In tijden dat het voor agrariërs steeds lastiger wordt om het hoofd boven water te houden, ziet Smits dat het nodig is dat hij blijft vernieuwen. Hij denkt dan ook dat het maisdoolhof een goede toevoeging is aan zijn bedrijf, ook als dat betekent dat hij minder oogst heeft. “Dit is tweeënhalf hectare en we hebben ongeveer twee hectare gezaaid, dus je verliest een half hectare aan paden. Maar ja, we vragen er een kleine entreeprijs voor, dus dit moet elkaar straks wel compenseren”, zegt Smits.

Speciale manier van inzaaien
Door een speciale manier van inzaaien, is het doolhof een stuk uitdagender geworden. “We hebben over twee kanten gezaaid, dus het zijn allemaal ruitjes geworden. Anders staat de mais 75 centimeter uit elkaar en dan kijk je tussen de rijen door en worden er weer nieuwe paden gecreëerd”, aldus Smits. “Het is echt wel een mooi doolhof geworden. We zijn er trots op en blij mee.”

Volgens Smits blijft het doolhof nog een tijd staan, waardoor er ook ruimte is om tijdens de Halloweendagen een activiteit te organiseren.

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.