gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Magneetvisser haalt explosief uit Oude IJssel in Doetinchem

d290e09e260345de8d9ee52092f10d44

Een magneetvisser heeft woensdagavond een explosief uit de Tweede Wereldoorlog gevonden in de Oude IJssel in Doetinchem. De politie zette na de vondst de omgeving en de fietsbrug over de Oude IJssel af.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De magneetvisser haalde tijdens het magneetvissen een 20mm brisantgranaat uit de Tweede Oorlog uit het water. De man schakelde direct de hulpdiensten in die direct de omgeving hebben afgezet in afwachting van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het spektakel trok veel bekijks van jongeren.

De fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem is een populaire plek voor magneetvissers, omdat dit een zwaarbevochten plek was in de Tweede Wereldoorlog. In 2020 visten drie jongens ook al een explosief uit het water bij de brug in Doetinchem.

Lees ook

GRA-KANIA

Nieuwe spits voor De Graafschap: Duitser Kania komt over van Bielefeld

De Graafschap heeft donderdagavond een nieuwe versterking gepresenteerd. De 24-jarige Duitse spits Julian Kania komt over van Arminia Bielefeld en tekent voor twee jaar in Doetinchem, met een optie voor een extra jaar.

BrandweerFrank0

Brandweer waarschuwt na kampvuurtjes in droog Montferlands bos

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is er een kampvuurtje aangetroffen in het Montferlandse bos. Dat terwijl de droogte in de natuur steeds verder toeneemt en het risico op een natuurbrand groot is. Frank Lutke Schipholt van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) begrijpt niet dat mensen nog steeds vuur maken in het bos.

GLD-RIJN-TOLKAMER

Nieuw diepterecord: Rijn bij Tolkamer bereikt laagste waterstand ooit

De Rijn bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, heeft de laagste waterstand ooit bereikt. Woensdagochtend werd het oude diepterecord uit de boeken geveegd.

hitte0

Achterhoek krijgt voor het eerst sinds 1999 weer een bijna volledige zonsverduistering

Op 12 augustus verdwijnt bijna 90 procent van de zon achter de maan, iets dat sinds 1999 niet meer in de Achterhoek kon worden gezien. Sterrenwacht Phoenix in Lochem organiseert daarom een speciale kijkavond en is er een publieksavond bij het Planetarium in Toldijk.

Zelhem112

Auto vliegt in brand na eenzijdig ongeval in Zelhem

Een auto is woensdagavond in brand gevlogen na een ongeval in Zelhem. De bestuurster kon zelf uit het voertuig komen en kwam met de schrik vrij.

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.