gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Longa'30 wint derby van RKZVC met 0-1 in Zieuwent

05ee50765af3eb9efdbbadf9bb127758.jpg

Dorpsclub RKZVC uit Zieuwent heeft zaterdag niet voor een verrassing kunnen zorgen in de Derby van het Oosten tegen ‘grote broer’ Longa’30. De Lichtenvoordenaren waren op het sfeervolle sportpark De Greune Weide met 0-1 te sterk voor de hekkensluiter in de vierde divisie.

Michiel Eberwijn | Charlotte van de Kant |
“Wij kozen ervoor om Longa iets te laten komen, dus dat ziet er misschien wat behoudender uit”, vertelt Arjen Nijman, trainer bij RKZVC. “In de tweede helft hebben we geprobeerd om iets meer druk te zetten, dat ging aan het begin ook goed. Longa was het even kwijt, maar daarna hadden we moeite om dat door te trekken. Dus ik denk dat Longa verdiend gewonnen heeft.” Ook volgens speler bij Longa'30 Thom Berendsen was Longa de eerste helft de betere van het spel. “We hadden veel kansen, maar net niet de 0-2 over de streep kunnen trekken. We hadden het de tweede helft ook een stuk lastiger. Uiteindelijk hebben we een mooie wedstrijd op de mat gelegd en terecht gewonnen.”

Of de derby de aankomende jaren nog vaker gespeeld wordt is nog maar de vraag. Vorig seizoen vocht Longa tegen degradatie, terwijl dit jaar RKZVC na vertrek van enkele dragende krachten bezig is aan een lastig seizoen.We zijn nog wat wisselvallig”, vertelt Nijman. “Twee weken geleden lukte het wel, dan spelen we hier een perfecte tweede helft. En een week later lukt het weer niet. Nu zie je weer in fases dat we heel goed aan de bal kunnen zijn en ik ben wel benieuwd waar dit team toe in staat is.” Berendsen geeft aan dat Longa’30 het de afgelopen jaren best wel moeilijk heeft gehad tegen Zieuwent: “Vorig jaar hebben we sowieso een heel moeilijk seizoen gehad, één keer gelijk en één keer verloren. Ik denk dat we dit seizoen wel weer op de betere weg zijn.”

Sfeer op De Greune Weide
Veel supporters kijken uit naar de wedstrijd en kwamen in groten getale naar Zieuwent RKZVC tegen Longa is voor iedere voetbalsupporter gewoon leuk. De entourage er omheen is gewoon prettig”, vertelt supporter van RKZVC Tonnie Krabbenborg. Berendsen hoopt dat de wedstrijd ook volgend jaar weer gespeeld wordt: “Het is een hartstikke mooie wedstrijd altijd, met een hoop volk van Longa en Zieuwent. De sfeer is altijd goed en we gaan zo nog gezellig een biertje drinken. Van mij mag het er ieder jaar er wel inzitten.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

| |

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-09 at 22.33.41.jpeg

Achterhoekse remontada blijft uit: De Graafschap weer snel uit play-offs

De Graafschap is er niet in geslaagd om de verloren wedstrijd van afgelopen woensdag tegen Almere City (3-1) in eigen huis om te keren. Op een uitverkochte De Vijverberg werd het 2-2, met uitschakeling en dus een achtste seizoen in de Keuken Kampioen Divisie als gevolg.

OrionstarsTraining10.jpg

Orion wil titel in eigen huis binnenhalen: 'Iets moois neerzetten in een uitverkocht huis'

Orion Stars kan zondag de landstitel prolongeren door in de eigen SaZa Topsporthal te winnen van Lycurgus Groningen. De Doetinchemmers waren in de eerste twee wedstrijden van het vijfluik al te sterk voor de Groningers. Er werd met 3-2 en 1-3 gewonnen. Sterkhouder Jannes van der Ham blikt vooruit op de titelwedstrijd.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 17.04.06.jpeg

'Alles voor die ene G': Superboer laat liefde voor club én zoons tatoeëren

Wesley Vervuren (36) is De Graafschap-supporter in hart en nieren. De liefde voor zijn club heeft hij sinds kort in een kunstwerk vereeuwigd op zijn lichaam. De Superboer die met zijn zoons Gilano (14) en Giovanni (10) uit- en thuiswedstrijden bezoekt, vertelt over de tattoo en de betekenis.

GrenscontrolNL20.jpg

Asielminister: niet meer aan de grens controleren

Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

VBFRAALM0.jpg

De Graafschap gelooft in Achterhoeks mirakel: ‘Alle vertrouwen dat we verdergaan’

De Graafschap speelt zaterdag een cruciale duel tegen Almere City FC. Afgelopen woensdag werd op bezoek in het Yanmar stadion met 3-1 verloren. De Superboeren moeten de rug zien te rechten op de eigen Vijverberg, om zicht te houden op promotie naar de Eredivisie.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 15.09.50.jpeg

Auto belandt in sloot na botsing op rondweg in Zelhem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de N315 in Zelhem. Beide auto’s hebben behoorlijke schade en moeten worden afgesleept. De provincie heeft de rondweg in beide richtingen afgesloten.