gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lokaal Belang is weer de grootste partij

7944e07163225cd6d0226def4aa0e7dd

Lokaal Belang is met tien zetels opnieuw de grootste partij in de Oude IJsselstreek op basis van de voorlopige uitslag. De nieuwe politieke partij Dorp en Platteland Beweging behaalt vier aantal zetels en is daarmee de grote winnaar.

Tim Rondeel | Serena Speet |
DEPB is een van de drie nieuwkomers tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in de Oude IJsselstreek en weet met vier zetels voorlopig de beste uitslag te behalen. "Trots dat we dit met onze club mensen hebben gedaan", zegt lijsttrekker Herman Vreeman van DEPB. "Laten we voorlopig met beide benen op de grond blijven staan." PRO! moet één zetel inleveren ten opzichte van 2018 (destijds nog SP) en houdt twee zetels over. "We zijn zeker blij, maar hadden gehoopt op een hogere zetelverdeling", zegt lijsttrekker Gülden Siner-Sir. "We moeten het doen met de uitspraak van onze inwoners die hebben gekozen."

De derde en laatste nieuwkomer ADA behoudt één zetel. Lijsttrekker Richard de Lange zat in de vorige raadsperiode in de raad namens de VVD, maar splitste zich af. Lokaal Belang wist opnieuw tien zetels te behalen en blijft daarmee de grootste partij. "We zijn een stabiele partij en dat hebben we de afgelopen vier jaar laten zien", zegt Marco Bennink. Het CDA moet de meeste zetels inleveren en gaat van vijf naar drie. PvdA blijft gelijk en behoudt drie zetels terwijl VVD één zetel verliest en er maar twee behoudt. D66 heeft, net als in 2018, één zetel behaald. 52,6% van de stemgerechtigden gingen dit jaar naar de stembus.

Tien zetels
In 2018 kwam Lokaal Belang opnieuw als grootste partij uit de gemeenteraadsverkiezingen, zij groeiden toen met één zetel naar tien. De VVD won dat jaar als enige andere partij een zetel. Het CDA en D66 verloren beide één zetel. Het opkomstpercentage in de Oude IJsselstreek was in 2018 ruim 57%.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.