gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

LEV voelt zich thuis aan het water in Doetinchem: 'Eindelijk is de Oude IJssel echt betrokken'

LEV Isseldoks (16)

Foto: REGIO8

Na jaren op een toplocatie in de binnenstad van Doetinchem heeft restaurant LEV de stap gezet naar een nieuwe plek aan de Oude IJssel, in de wijk Iseldoks. Een opvallende verhuizing, aangezien de oude locatie lag aan een drukke looproute richting het centrum. Toch bleek de stap minder spannend dan vooraf gedacht, mede door het nieuwe gebied rondom de Oude IJssel.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op

“Ik ben eigenlijk nooit bang geweest dat we minder klandizie zouden krijgen. Ik had er meteen vertrouwen in. Het zit hier eigenlijk elke dag wel vol”, vertelt eigenaar Kees Hensen. Volgens de ondernemer speelt de nieuwe ligging aan het water een grote rol in het succes. De omgeving nodigt uit om langer te blijven, merkt hij. “Mensen nemen hier echt de tijd en genieten meer van de plek. Dat zie je terug in hoelang ze blijven zitten.”

Die verandering heeft ook invloed op het gebruik van het restaurant. Waar gasten eerder vooral kwamen om te dineren, wordt er nu vaker geluncht en geborreld, zeker bij mooi weer.

Jonger publiek en andere sfeer
Opvallend is ook de verschuiving in het publiek. LEV trekt op de nieuwe locatie een jongere doelgroep dan voorheen. “Waar we eerst een breder en iets ouder publiek hadden, zien we nu vooral twintigers en dertigers. Dat zorgt voor een andere sfeer én een ander bestedingspatroon.” Volgens Hensen blijven gasten vaker hangen en wordt er meer besteed aan drankjes naast het eten.

Oude IJssel groeit uit tot ontmoetingsplek
Niet alleen LEV profiteert van de nieuwe locatie. Het gebied rondom de Oude IJssel ontwikkelt zich steeds meer tot een levendige plek. “Je merkt dat het hier begint te leven. Mensen spreken hier af voordat ze de stad ingaan. Eindelijk wordt de Oude IJssel echt bij Doetinchem betrokken”, schetst Hensen.

Die ontwikkeling sluit aan bij de ambities van de gemeente. Wethouder Ingrid Lambregts presenteerde in mei 2025 nog trots het vernieuwde gebied, waarin de nadruk ligt op verblijf en ontmoeting.

Nieuwe trekpleisters langs het water
Een van de blikvangers is de tribune bij de fietsbrug, bedoeld als plek om te ontspannen én als locatie voor evenementen. In juli krijgt dat concreet vorm met de Doetinchemse Kadefeesten, een nieuw festival op en rond het water.

Verderop ligt het Park of Dutch Dreams, een groen wandelgebied dat steeds meer bezoekers trekt. Daar opende eerder al paviljoen Lizzie’s, dat volgens eigenaresse Lizz-Anne Eringfeld zelfs bezoekers van buiten de regio aantrekt. ‘Er kwamen mensen uit het westen speciaal naar Doetinchem om te kijken wat het park te bieden heeft’, zei Eringfeld destijds.

Wijk Iseldoks in ontwikkeling
De nieuwe locatie van LEV maakt deel uit van Iseldoks, een woonwijk die sinds 2018 in ontwikkeling is. Met recente toevoegingen zoals De Haven en het Schippersdok groeit het gebied gestaag verder. Wethouder Lambregts sprak eerder zelfs van een ‘klein Venetië’, verwijzend naar het havenachtige karakter van de wijk.

Vliegende start, maar nog niet af
De opening van LEV op 1 april was direct intens. “Alles was nieuw voor ons: de systemen, de inrichting en de logistiek. En door het mooie weer was het meteen ontzettend druk. Het was flink aanpoten.”

Hoewel het restaurant al goed draait, is het pand nog niet volledig af. Zo wordt er nog gewerkt aan delen van het terras en komt er een to-go punt voor koffie en ijs. Voor Hensen is de conclusie al wel duidelijk: “De verhuizing naar Iseldoks was voor ons de beste keuze.”

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.