gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Legendarisch kerstverhaal komt naar Braamt: "Het is nog steeds actueel"

47d5560c38bd044145cb0f4311a48f62

Kerstmis staat weer voor de deur. Daarom vindt Geert Prein, eigenaar van het Land van Jan Klaassen, het de hoogste tijd om de theatervoorstelling van zijn vader Marius, 'A Christmas Carol', gebaseerd op de verhalen van de Engelse schrijver Charles Dickens, naar Jan Klaassen Dromenland te halen. 'A Christmas Carol' is het verhaal over meneer Scrooge, een rijke, gierige man die aan alles een hekel heeft.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |
"Zeker in deze tijd, is het verhaal nog steeds actueel. Wij hebben veel Scrooges in onze maatschappij rondlopen die ongelofelijk egoïstisch zijn", zegt Prein, die ook eigenaar is van het Charles Dickens Museum. Hij zet al enige tijd het rondtrekkende poppentheater de 'trekwagen' van zijn vader voort. Het theater bestaat inmiddels 73 jaar, reden voor een feestje. "Uit het rondtrekkende poppentheater van mijn vader, is het land van Jan Klaassen ontstaan", aldus de eigenaar. "Hij was de initiatiefnemer van wat er hier allemaal gebouwd is."

Prein haalt inspiratie uit de voorstellingen die hij op basisscholen geeft. "Waar je ook in gelooft, heb respect voor elkaar", geeft de poppenspeler aan. "Kinderen zijn hier een goed voorbeeld van, het maakt bij hen niet uit of je geld hebt, of je geel of groen bent." Naast dat de voorstelling amuserend bedoelt is, zit er ook een belangrijke boodschap achter. "Er is meer dan wat je in de media ziet, er is ook een hartje waar je aan moet denken."

Toekomst
Ondanks dat het theater van zijn vader al enige tijd bestaat, wil Prein nog niet te veel over de toekomst van de 'trekwagen' nadenken. "Ik wil eerst nog mooie voorstellingen maken en daarmee rondgaan, voor de rest heb ik nog geen dromen."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.