gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen verkopen violen voor Oekraïne

bb0fc8813760c6c8387d7e92cf8d972c

Leerlingen van het Zone.college in Doetinchem verkopen deze week duizenden violen aan vrienden, familie en bekenden om geld op te halen voor vluchtelingen uit Oekraïne. Met de bloemen spelen de leerlingen in op het lenteweer.

Serena Speet |
“We hebben gekozen voor bloemen omdat we hiermee de kleuren van de vlag kunnen laten zien” , vertelt docent Sander Snijders. “Je kan nu een pot met de kleuren van de Oekraïense vlag in je tuin of bij je voordeur zetten en hiermee het signaal afgeven dat je in gedachten bij alle mensen uit Oekraïne bent.” De leerlingen geven aan het mooi te vinden de Oekraïners hiermee te kunnen helpen. “Ik vind het heel goed van onze school dat ze dit doen want ze hadden ook niks kunnen doen”, aldus leerling Lisa Peddemors. Ook leerling Eva Hupkes geeft aan het een goed initiatief te vinden: “Stel je voor wij zouden nu daar zijn, dat zou niet leuk zijn.” Volgens Ellen van Straaten, die zelf voor zestig euro aan bloemen op kwam halen, is het mooi dat de leerlingen hier zelf mee aan de slag moeten. “Het is veel makkelijker om bij buren, familie en vrienden geld in te zamelen en dat door te stromen naar het goede doel", vertelt Van Straaten. "Hier moet daarentegen echt moeite voor gedaan worden en ze zijn er echt actief mee bezig.”

Naast dat er aandacht aan de oorlog wordt besteed tijdens deze week, is de violenactie voor de leerlingen ook nog eens erg leerzaam volgens Snijders. “Ze maken nu kennis met de techniek over hoe ze planten moeten poten, daarbij moeten ze ook verantwoorden hoe ze deze planten het beste kunnen verzorgen", vertelt de docent. "Ze zullen ook een verkoopgesprekje moeten voeren over deze zaken. De bestelling moet verwerkt worden en tot slot zullen ze de klanten te woord moeten staan. Dat maakt het eigenlijk ook zo ontzettend leuk om dit te doen.” Op het Zone.college werden deze week zo'n vierduizend potten violen verkocht en ook nog eens zesduizend losse viooltjes: “We verwachten een beetje dat ze gemiddeld één of twee dingen verkopen", geeft Snijders aan. "Maar er zijn leerlingen die soms twaalf producten hebben verkocht.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.