gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen lossen parkeerprobleem DRU op

d8e7f8de8810c067f024ecc76f1d3e58.jpg
Redactie REGIO8 |

“Er zijn geen officiële parkeerplaatsen meer op het DRU-park, en ze zijn er nooit geweest. Hierdoor kon de politie niet optreden en konden mensen parkeren waar ze wilden”, aldus leerling Merel Sweers van het Ulenhof College in Doetinchem. De leerlingen hebben enquêtes afgenomen en zijn op pad gegaan met de bewoners van het park, om helder te krijgen wat een mogelijke oplossing zou zijn.

Vervolgens zijn er meerdere oplossingen bedacht voor de problemen die worden ondervonden door bewoners van de DRU. “De wegen worden verbreed en er komt een nieuwe weg zodat de politie makkelijker het terrein op kan”, vertelt Roderik Storms, leerling van het Almende College. “Die weg is dan ook alleen voor de politie, brandweer en de ambulance. We halen paaltjes weg, we zetten verkeersborden neer op betere plekken en we verbeteren de parkeerplaatsen.”

Rody Borkes, voorzitter van de Stuurgroep DRU, is lovend over de plannen van de leerlingen. “We hebben een proefpresentatie op school gehad en ik vond het heel verrassend wat daar uitgekomen is”, zegt de bewoner van het industriepark. “Hele simpele oplossingen, die met heel weinig middelen en weinig geld gerealiseerd kan worden. Dat is top.”

De werkgroep heeft aangegeven graag met de gemeente in overleg te gaan over de bevindingen en aanbevelingen van de leerlingen. De gemeente Oude IJsselstreek geeft aan dat dit overleg binnenkort zal plaatsvinden.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.