gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen honderdjarige Wilhelminaschool uit Doetinchem mogen hele school onderkladden

c777b068cdad3c76628ca87975bb2f5a.jpg

Leerlingen van de Wilhelminaschool in Doetinchem mogen voor het honderdjarig bestaan, op hun laatste schooldag in hun huidige schoolgebouw hun hele school onderkladderen. Op 29 mei verhuizen de leerlingen lijkt het naar een tijdelijke locatie in het Ludger College.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
De kinderen mogen op de laatste schooldag alle muren, vloeren en deurposten onder kladden met tekeningen. "Het vrijuit versieren van alle muren en vloeren vertegenwoordigt de kleurrijke herinneringen en ervaringen die de Wilhelminaschool kenmerkt", zegt Wesselink. Behalve het onderkladden van de school, vormen de leerlingen ook een kilometerlang 'verhuislint', om alle spullen van de huidige locatie aan de Verdilaan naar de tijdelijke locatie aan de Vondelstraat te brengen.

“Wij hebben driehonderd leerlingen en die hebben allemaal ouders. Als iedereen een stap zet moet het verhuislint haalbaar zijn”, aldus Gerwin Wesselink, meester op de school. De Wilhelminaschool gaat tijdelijk verhuizen naar het Ludger College aan de Vondelstraat. Het verhuizen gebeurt op een speciale manier, namelijk met een kilometer lang ‘verhuislint’. Alle kinderen geven spullen door naar de nieuwe locatie. Wesselink geeft aan dat de kilometerlange lint een flinke logistieke operatie is, maar dat dit zeker moet lukken.

Basisschoolpanden
Eerder werd al bekend dat de gemeente Doetinchem verouderde schoolgebouwen wil vernieuwen. Naar verwachting stijgt het leerlingenaantal in Doetinchem tot zo'n vijfduizend leerlingen in 2036. Naast de Wilhelminaschool zal ook de VSO Isselborgh en Hogenkamp een nieuwbouwlocatie krijgen. Een aantal andere panden zullen gerenoveerd worden.

'Frisse start'
Met de nieuwbouwlocatie hoopt de school ook een frisse start te maken, momenteel zit de school namelijk tot nok toe gevuld. "Wij hopen dat wij het onderwijs dat wij nu hebben kunnen verbeteren, wij hebben nu zelfs twee lokalen in de hal gebouwd", zegt Wesselink. "Onze teamkamer is ook al opgeofferd als lokaal, eigenlijk is die ruimte veel te klein." Met het nieuwe gebouw gaat de school verder als 'Basisschool BLOEI!'.

Lees ook

Jose van Egmond + gemeentehuis.jpg

Waarnemend burgemeester van Tiel verkenner in Montferland: zoektocht naar stabiliteit

José van Egmond gaat het als verkenner aan de slag in de gemeente Montferland tijdens de bestuursvorming. Momenteel is ze waarnemend burgemeester in Tiel. De verkenningsfase moet medio mei klaar zijn.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Grote methzaak met labs onder meer in Baak: 44 maanden cel geëist tegen Doesburger

Tegen een 50-jarige man uit Doesburg is door het Openbaar Ministerie een gevangenisstraf van 44 maanden geëist. De man wordt ervan verdacht deel uit te maken van een crimineel verband dat zich op grote schaal bezighield met de productie van crystal meth, onder andere in Baak.

c0a46431-2fd4-4d84-ab2c-1cd3bf2f74ba.jpg

Vier personen met de schrik vrij na eenzijdig ongeval bij Winterswijk

Vier personen zijn maandagavond met de schrik vrijgekomen bij een eenzijdig ongeval in het Winterswijkse buurtschap Corle. Alleen de bestuurder raakte lichtgewond.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Doetinchemse burgemeester heeft smaak te pakken: Boumans ook verkenner in Haaksbergen

Waar hij eerder nog had voorgenomen geen rol te spelen bij coalitievorming in gemeenten, heeft burgemeester Mark Boumans nu een eervolle taak bij een tweede gemeente geaccepteerd. Naast zijn inzet als verkenner in Coevorden, gaat hij ook aan de slag in Haaksbergen.

Vulcanus foto GLD.jpg

Hoop en verdriet tijdens bewonersbijeenkomst over toekomst Vulcanus

Eerst was er Vulcanus, toen kwam Langerak. IJzergieterij Vulcanus opende 132 jaar geleden haar deuren en beleefde in de jaren '60 haar hoogtepunt. Daarna daalden de inkomsten en daarmee het aantal werknemers gestaag. Sinds begin deze eeuw viel de fabriek al een aantal keer (bijna) om en strengere milieueisen lijken Vulcanus opnieuw de das om te doen. Daarom zijn er nu plannen voor een nieuwe woonwijk. Tenzij zich voor aankomende woensdag een nieuwe eigenaar meldt.

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.