gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Landgoed mag woningen realiseren in oude zuivelfabriek in Vorden

f0255c50e388c7c2042cdb3b8f9f6c8f

Het college van Bronckhorst geeft groen licht voor de komst van vijf nieuwe huizen op landgoed de Wiersse in Vorden. De woningen moeten komen in het bestaande pand van de oude zuivelfabriek.

Jasper Hazelaar |
Initiatiefnemer van de plannen is het landgoed zelf. Naast de woningen die in het bestaande gebouw staan ingetekend, moeten er ook parkeerplaatsen en een klein bijgebouw voor opslag komen. Daarnaast is de voormalige directeurswoning onderdeel van de plannen. Wethouder Emmeke Gosselink: “Door het realiseren van de woningen blijft dit bijzondere pand behouden. Tegelijkertijd zorgt dit op termijn ook voor stabiele inkomsten voor het landgoed, wat bijdraagt bij aan de instandhouding van de natuur en het prachtige erfgoed op de Wiersse.”

Volgens de wethouder zijn zowel woningen voor starters, senioren als voor doorstromers onderdeel van de woningbouwplannen aan de Zuivelweg. “Dit plan is een voorbeeld van prettige samenwerking tussen de initiatiefnemer en gemeente, waarin gekeken is naar de gezamenlijke belangen”, aldus Gosselink. De gemeenteraad van Bronckhorst moet zich hier nog wel over buigen. Dit zal volgend jaar gebeuren.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees meer over:

| |

Lees ook

VAMACEDIT2

WK zijspancross na dertien jaar terug in Varsseveld: ‘Heel bijzonder dat het hier is’

Na dertien jaar zijn de beste zijspancrossers weer te vinden in Varsseveld. In het tweede weekend van september vormt crossbaan de Vennebulten het decor voor de strijd om de wereldtitels. Wat deze editie extra bijzonder maakt: niet alleen is het dertien jaar geleden dat het WK hier voor het laatst werd verreden, ook is het de eerste keer dat de quads om de wereldtitel strijden.

Clint Leemans

De Graafschap verliest laatste oefenduel: ‘Er zit muziek in, maar er moet wat bij’

De Graafschap heeft zaterdag op een bomvol Sportpark Pluimerskamp in Zelhem de voorbereiding afgesloten met een ruime nederlaag tegen Excelsior Rotterdam. Op het veld van ZZC’20 werd het 1-5 voor de eredivisionist. Ondanks het teleurstellende resultaat heerst er bij Clint Leemans toch een goed gevoel over de voorbereiding.

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.

GLDHavenEmmerich

Droogte treft ook Emmerichse haven: Logistieke uitdaging en stijgende kosten voor Nederland

De aanhoudende droogte stopt niet bij de grens. Ook in Duitsland zijn de gevolgen groot. Voor vrachtschepen ontstaan er nu moeilijkheden. Bij Port Emmerich is dit al te merken, en die effecten worden ook in de Achterhoek voelbaar.