gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Landbouwsluis in Laag-Keppel verwijderd, weg vrijdag weer open

0c29e46e5f25a2b9f1e8ea4a2a0beba1

De tijdelijke landbouwsluis op de Wehlsedijk in Laag-Keppel is verwijderd omdat de eerste fase van de proef is afgelopen. Door het object was de Dorpsstraat in het stadje sinds eind maart afgesloten voor doorgaand verkeer.

Tim Rondeel |
De werkzaamheden voor het verwijderen van de tijdelijke landbouwsluis begonnen woensdag. Met behulp van graafmachines werd de sluis uit het wegdek nabij de brug verwijderd. Aan het einde van de middag was de tijdelijke wegversperring verdwenen en werd begonnen aan herstel van de weg. De werkzaamheden voor de heropening van de weg zijn naar verwachting vrijdag afgerond, waarna de Wehlsedijk weer volledig open is.

In augustus begint de tweede fase van de proef. Op maandag 21 augustus komt op de Keppelseweg (N814), net voor de rotonde van de Eldrikseweg en Barlhammerweg, een tijdelijke landbouwsluis. Deze ligt er tot maandag 20 november. Na afloop van de proef brengt een ambtelijke projectgroep een advies uit, waarna de gemeente en provincie een besluit moeten nemen.

Evaluatie
De provincie wil gedurende de proef nog geen reactie geven over de resultaten voor de eerste fase. Hiermee wordt gewacht tot de hele proef eind november afgelopen is. Wel is er de afgelopen periode een enquête uitgedaan. Ook lieten raadsleden in de gemeenten Bronckhorst en Doetinchem hun onvrede blijken.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.
Foto: REGIO8

Lees ook

wegwekzaamheden1

Herinrichting Zeddam-Zuid kan door, rechter veegt kritiek op aanbesteding van tafel

De wegen in Zeddam-Zuid kunnen eindelijk opnieuw ingericht worden. Het project, waarvan de eerste bijeenkomst al in november 2023 was, liep vertraging op vanwege een rechtszaak. Een aannemer was het niet eens met de aanbesteding en probeerde via de rechter zijn gelijk te halen. Die ging er niet in mee, alles is volgens het boekje gegaan.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde dicht: ‘Hopen dat vertrouwen in de binnenvaart blijft’

Het sluizencomplex bij Eefde is sinds zaterdagmiddag gesloten. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal. Schippers lagen zaterdag in de rij voor de sluis.

Polizei10

Nederlander (35) dood aangetroffen in hotel in het Duitse Rees

Een 35-jarige Nederlander is zondagmiddag dood aangetroffen in een hotelkamer in Rees, vlak over de grens bij Gendringen. De Duitse politie houdt rekening met moord en doet uitgebreid onderzoek.

AutocrossLochem010

Stofwolken en spektakel: vernieuwde autocrossbaan in Lochem valt in de smaak

Honderden coureurs van het NK Autocross zorgden afgelopen zaterdag voor stofwolken in de weilanden van Lochem. Onder het toeziend oog van duizenden toeschouwers werd op het vernieuwde circuit volop gestreden. Tot vreugde van de organisatie omschrijft iedereen elkaar toch als familie.

GRAKIF-DGMEDIA

De Graafschap wint oefenduel van Grieken in Nieuw-Dijk

De Graafschap heeft zaterdagmiddag een oefenwedstrijd gewonnen van het Griekse Kifisia. Op het veld van Sprinkhanen in Nieuw-Dijk werd met 4-2 gewonnen.

Stadstheater Bocholt

Stoelen van het Bocholt-theater zijn nog steeds zoek

De circa 650 gestoffeerde stoelen uit het stadstheater van Bocholt zijn nog steeds zoek. Het openbaar ministerie van Hildesheim, dat de zaak onderzoekt, heeft weinig hoop dat de stoelen ooit nog teruggevonden zullen worden. Volgens de Hildesheimer Allgemeine Zeitung is er een spoor gevonden in Sarstedt in Nedersaksen. Dit was blijkbaar de laatst bekende verblijfplaats van de beschuldigde zakenman.