gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Landbouwsluis in Laag-Keppel verwijderd, weg vrijdag weer open

0c29e46e5f25a2b9f1e8ea4a2a0beba1

De tijdelijke landbouwsluis op de Wehlsedijk in Laag-Keppel is verwijderd omdat de eerste fase van de proef is afgelopen. Door het object was de Dorpsstraat in het stadje sinds eind maart afgesloten voor doorgaand verkeer.

Tim Rondeel |
De werkzaamheden voor het verwijderen van de tijdelijke landbouwsluis begonnen woensdag. Met behulp van graafmachines werd de sluis uit het wegdek nabij de brug verwijderd. Aan het einde van de middag was de tijdelijke wegversperring verdwenen en werd begonnen aan herstel van de weg. De werkzaamheden voor de heropening van de weg zijn naar verwachting vrijdag afgerond, waarna de Wehlsedijk weer volledig open is.

In augustus begint de tweede fase van de proef. Op maandag 21 augustus komt op de Keppelseweg (N814), net voor de rotonde van de Eldrikseweg en Barlhammerweg, een tijdelijke landbouwsluis. Deze ligt er tot maandag 20 november. Na afloop van de proef brengt een ambtelijke projectgroep een advies uit, waarna de gemeente en provincie een besluit moeten nemen.

Evaluatie
De provincie wil gedurende de proef nog geen reactie geven over de resultaten voor de eerste fase. Hiermee wordt gewacht tot de hele proef eind november afgelopen is. Wel is er de afgelopen periode een enquête uitgedaan. Ook lieten raadsleden in de gemeenten Bronckhorst en Doetinchem hun onvrede blijken.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.
Foto: REGIO8

Lees ook

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer die op politieagent inreed tijdens Koningsdag blijft vastzitten

Een 35-jarige man uit Doetinchem die op Koningsdag in Apeldoorn met vol gas zou zijn ingereden op een politieagent, komt voorlopig niet op vrije voeten. Dat heeft de rechtbank in Zutphen beslist.

WhatsApp Image 2026-08-10 at 22.11.36

Brand in park in Gaanderen mogelijk aangestoken: politie start onderzoek

Bij park De Doorbraak in Gaanderen is maandagavond brand uitgebroken in de berm, ter hoogte van de speeltuin. Daarbij is ongeveer honderd vierkante meter aan natuur verloren gegaan. De politie is een onderzoek gestart.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.