gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lago Lago komende drie jaar op Stroombroek

e41cf468c8c5586b29117a4289fdcbf3

Recreatiegebied Stroombroek bij Braamt is in ieder geval de komende drie jaar de thuisbasis van festival Lago Lago. Festivalorganisator Chasing the Hihat ontvouwde de plannen enkele maanden geleden, woensdag is een meerjarig akkoord bereikt met beheerder Leisurelands.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Chasing the Hihat ziet Stroombroek als een kroonjuweel

"Zolang het festival slaagt, is er wel de ambitie om er langer te blijven", zegt Daniel van Drunen namens festivalorganisator Chasing the Hihat. "Maar wij weten ook dat je zo goed bent als je laatste editie. Ook voor de buurt en de gemeente. We gaan ervan uit dat we de komende drie jaar goede stappen zetten en dat we dan om tafel gaan om de afspraak te verlengen. Het idee is wel om er over tien jaar nog steeds een mooi evenement te hebben staan." In het eerste weekend van juli moet de eerste editie van Lago Lago plaatsvinden. Naast optredens, is er tijdens het festival ruimte voor onder meer foodtrucks en watersport.

Voor de eerste editie is een vergunning aangevraagd voor 8.500 bezoekers. De eerste ronde van de kaartverkoop is inmiddels geweest, binnenkort start de campagne richting de zomer. "We hopen alle kaarten uiteraard te verkopen, maar we houden er rekening mee dat het eerste jaar een investeringsjaar is en dat het publiek overtuigd moet worden", zegt Van Drunen, die wel een hunkering merkt naar festivals na alle beperkingen door coronamaatregelen. "We hebben goed vertrouwen dat mensen een behoorlijke knaldrang hebben opgebouwd."

Line-up
De eerste artiesten voor het festival zijn aangekondigd. Van Drunen is zelf enthousiast over de Noorse discohouse-producer Todd Terje: "Ik heb veel zin om hem op het strand te zien spelen. Maar de andere twee headliners, Gui Boratto en Henrik Schwarz, zijn ook wel mijn favorieten." Binnenkort maakt de organisatie meer artiesten bekend. Ook hoopt Van Drunen een lokale partij te vinden om mee samen te werken, zodat Achterhoekse artiesten die elektronische muziek produceren een plek kunnen krijgen binnen de programmering.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist plots afremde voor een vrachtwagen die de weg op wilde draaien.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.

Huntenpop20260

Ulft staat twee dagen in het teken van 35e editie Huntenpop

Duizenden muziekliefhebbers kwamen dit weekend naar Ulft voor Huntenpop 2026. Op het festivalterrein genoten bezoekers van verschillende artiesten en bands.

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.