gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Laatste woning onder voorbehoud opgekocht voor plangebied Leusinkbrink Zuid

833fff049ebec1ea684dc4e73f176329

De gemeente Berkelland koopt onder voorbehoud het perceel aan de Groenloseweg 44 in Ruurlo. Met dit perceel is de gemeente eigenaar van alle stukken grond in het plangebied Leusinkbrink Zuid, waar nieuwe woningen gerealiseerd moeten worden.

Rens van Schip |
“Alhoewel de beoogde ontwikkeling onderdeel uitmaakt van een traject dat al ruim twintig jaar geleden is gestart, komt de realisatie van woningbouw in plandeel Zuid na dit besluit een stapje dichterbij”, vertelt wethouder Gerjan Teselink. Het besluit om het stuk grond van het perceel aan de Groenloseweg 44 in Ruurlo te kopen, is vooralsnog onder voorbehoud. De gemeente heeft de koopovereenkomst met de eigenaren gesloten, onder het voorbehoud dat de gemeenteraad hiermee instemt en het krediet voor aankoop beschikbaar stelt. Op de grond staan nu nog een woning en enkele bedrijfsgebouwen.

Door deze aankoop wordt de gemeente eigenaar van alle gronden die nodig zijn voor het Plangebied Leusinkbrink Zuid. Dit bouwplan van de gemeente Berkelland wordt sinds 1998 in fases ontwikkeld voor nieuwbouwwoningen. De gronden die de gemeente erbij heeft gekocht, hebben nu nog een gedeeltelijke bestemming voor ambachtelijke en agrarische doeleinden. Volgens de gemeente vormt dit een belemmering voor de ontwikkeling van de woningen.

Omwonenden
De gemeenteraad zal naar verwachting op 20 december van dit jaar een besluit nemen. Als de gemeente de aankoop rond krijgt, zullen zij beginnen met de voorbereidingen voor de verdere realisatie van Plangebied Leusinkbrink. Volgens de gemeente zullen omwonenden van de locatie aan de Groenloseweg worden betrokken bij de gebiedsontwikkeling.

Foto: REGIO8

Lees ook

OpheffingEenrichtingBeek0

Eenrichtingsweg grensovergang Beek teruggedraaid: ‘Opgelucht’

De zwarte tape op de bewegwijzering kan van de plaatsnaam Elten af en de verbodsborden kunnen weg. De Eltenseweg richting de grens bij Beek is geen eenrichtingsweg meer. Wethouder Jeanette Derksen verwijderde woensdagochtend symbolisch het verbodsbord bij de grens.

Zonne-energie-zonne-panelen-Foto-gemeente-Lochem

Bronckhorst wil energietransitie voortaan samen met inwoners vormgeven

Bronckhorst wil inwoners, ondernemers en organisaties in de gemeente een grotere rol geven in de energietransitie. Zoals eerder naar buiten is gebracht wordt de realisatie van grootschalige energieopwekking gepauzeerd, zoals de plannen voor een windpark bij Keppel-Eldrik.

WhatsApp Image 2026-09-29 at 07.22.05

Explosie Dinxperlo jaagt buurt de stuipen op het lijf: 'Ik voel me niet meer veilig'

"Het ging zo hard. De muren trilden", vertelt een vrouw uit Dinxperlo dinsdagochtend. Iets na 03.30 uur ging bij de woning naast haar een explosief af. De schrik zit er nog altijd goed in bij buurtbewoners. In de Aaldersbeeklaan, waar de knal te horen was, overheerst het gevoel van onveiligheid.

BrandBeltrum

Brandweer blust brandend afval op akker in Beltrum

De brandweer heeft maandag een beginnende brand op een akker in Beltrum weten te blussen. Er is een onderzoek gestart naar de oorzaak.

FayeWissing0

Faye (16) uit Braamt is Miss Teenager Netherlands: ‘Had dit echt niet verwacht’

De 16-jarige Faye Wissing uit Braamt mag zich het komende jaar Miss Teenager Netherlands noemen. Ze won in Veenendaal de grote finale en eindigde als nummer één van zo’n vierhonderd aanmeldingen. Toen ze te horen kreeg dat ze had gewonnen, wist ze niet wat haar overkwam.

lichtenvoorde112

Automobilist gewond bij eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde is een persoon gewond geraakt. De automobilist kwam in de berm terecht waardoor hij onder andere een boom ramde.