gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Laatste woning onder voorbehoud opgekocht voor plangebied Leusinkbrink Zuid

833fff049ebec1ea684dc4e73f176329

De gemeente Berkelland koopt onder voorbehoud het perceel aan de Groenloseweg 44 in Ruurlo. Met dit perceel is de gemeente eigenaar van alle stukken grond in het plangebied Leusinkbrink Zuid, waar nieuwe woningen gerealiseerd moeten worden.

Rens van Schip |
“Alhoewel de beoogde ontwikkeling onderdeel uitmaakt van een traject dat al ruim twintig jaar geleden is gestart, komt de realisatie van woningbouw in plandeel Zuid na dit besluit een stapje dichterbij”, vertelt wethouder Gerjan Teselink. Het besluit om het stuk grond van het perceel aan de Groenloseweg 44 in Ruurlo te kopen, is vooralsnog onder voorbehoud. De gemeente heeft de koopovereenkomst met de eigenaren gesloten, onder het voorbehoud dat de gemeenteraad hiermee instemt en het krediet voor aankoop beschikbaar stelt. Op de grond staan nu nog een woning en enkele bedrijfsgebouwen.

Door deze aankoop wordt de gemeente eigenaar van alle gronden die nodig zijn voor het Plangebied Leusinkbrink Zuid. Dit bouwplan van de gemeente Berkelland wordt sinds 1998 in fases ontwikkeld voor nieuwbouwwoningen. De gronden die de gemeente erbij heeft gekocht, hebben nu nog een gedeeltelijke bestemming voor ambachtelijke en agrarische doeleinden. Volgens de gemeente vormt dit een belemmering voor de ontwikkeling van de woningen.

Omwonenden
De gemeenteraad zal naar verwachting op 20 december van dit jaar een besluit nemen. Als de gemeente de aankoop rond krijgt, zullen zij beginnen met de voorbereidingen voor de verdere realisatie van Plangebied Leusinkbrink. Volgens de gemeente zullen omwonenden van de locatie aan de Groenloseweg worden betrokken bij de gebiedsontwikkeling.

Foto: REGIO8

Lees ook

SvB-fractie

Gemeenteraad Berkelland op ontploffen, maar SvB laat pin in handgranaat

De gemeenteraad van Berkelland stond dinsdagavond tijdens de eerste raadsvergadering na het zomerreces alweer op ontploffen. Samen voor Berkelland (SvB) vertelde afgelopen zomer een respectloze behandeling te hebben gevoeld en haalde fors uit naar burgemeester en griffier, om uiteindelijk tóch de pin niet uit de handgranaat te trekken.

taalambassadeurs

Wethouder kijkt na belletje even verstoord op: ‘Dat is automatische intelligentie’

Het eerste belletje is dinsdagavond voor raadslid Jan Peters van het CDA in Berkelland. “Pumptrackbaan?”, herhaalt hij, en moet even nadenken: “Euh… Dat is een baan voor jeugd met fietsen en BMX’en, waar ze hun vrije tijd doorbrengen.”

Neede Parallelweg 90 Oekraïners

Berkelland wil opvang maximaal zeventig Oekraïners in Neede

De gemeente Berkelland wil in Neede maximaal zeventig Oekraiense ontheemden opvangen voor de duur van maximaal vijf jaar, met een optie tot verlenging. De beoogde locatie is een pand van een voormalig garagebedrijf aan de Parallelweg 90, dat door een bedrijf in camperonderdelen in gebruik is geweest.

arriva3

Staking legt woensdag openbaar vervoer plat in de Achterhoek

Door een 24 uurs-staking kunnen reizigers in de Achterhoek woensdag geen gebruik maken van het openbaar vervoer. Vakbond FNV geeft aan dat de staking een actie is tegen de bezuinigingen op sociale zekerheid van OV-personeel.

Rechtbank Arnhem  goede

Matrozen bestraft voor livestream van seks met collega

Twee matrozen uit Lochem en Vorden hebben maandag taakstraffen gekregen voor het maken en verspreiden van beeldmateriaal van een seksuele ontmoeting met een vrouwelijke collega. Tien tot vijftien collega's volgden de vrijpartij via een livestream.

TenneT

Elektriciteitsstation Langerak op lijst mogelijke doelwitten Duitse klimaatactivist

Het elektriciteitsstation van TenneT in Langerak nabij Doetinchem zou op een lijst staan als mogelijk doelwit van een Duitse klimaatactivist. De man werd gezocht voor meerdere sabotagepogingen op het energienet in Duitsland, maar werd dinsdagochtend opgepakt. Dat meldt de NOS op basis van berichtgeving van de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.