gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Laatste woning onder voorbehoud opgekocht voor plangebied Leusinkbrink Zuid

833fff049ebec1ea684dc4e73f176329

De gemeente Berkelland koopt onder voorbehoud het perceel aan de Groenloseweg 44 in Ruurlo. Met dit perceel is de gemeente eigenaar van alle stukken grond in het plangebied Leusinkbrink Zuid, waar nieuwe woningen gerealiseerd moeten worden.

Rens van Schip |
“Alhoewel de beoogde ontwikkeling onderdeel uitmaakt van een traject dat al ruim twintig jaar geleden is gestart, komt de realisatie van woningbouw in plandeel Zuid na dit besluit een stapje dichterbij”, vertelt wethouder Gerjan Teselink. Het besluit om het stuk grond van het perceel aan de Groenloseweg 44 in Ruurlo te kopen, is vooralsnog onder voorbehoud. De gemeente heeft de koopovereenkomst met de eigenaren gesloten, onder het voorbehoud dat de gemeenteraad hiermee instemt en het krediet voor aankoop beschikbaar stelt. Op de grond staan nu nog een woning en enkele bedrijfsgebouwen.

Door deze aankoop wordt de gemeente eigenaar van alle gronden die nodig zijn voor het Plangebied Leusinkbrink Zuid. Dit bouwplan van de gemeente Berkelland wordt sinds 1998 in fases ontwikkeld voor nieuwbouwwoningen. De gronden die de gemeente erbij heeft gekocht, hebben nu nog een gedeeltelijke bestemming voor ambachtelijke en agrarische doeleinden. Volgens de gemeente vormt dit een belemmering voor de ontwikkeling van de woningen.

Omwonenden
De gemeenteraad zal naar verwachting op 20 december van dit jaar een besluit nemen. Als de gemeente de aankoop rond krijgt, zullen zij beginnen met de voorbereidingen voor de verdere realisatie van Plangebied Leusinkbrink. Volgens de gemeente zullen omwonenden van de locatie aan de Groenloseweg worden betrokken bij de gebiedsontwikkeling.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.

270600_Politie_zwaailicht_2

Raadslid uit Montferland bestuurde bus bij dodelijk ongeluk in Zwitserland

Bij een ernstig busongeluk in Zwitserland zijn donderdagmiddag vijf doden en veertig gewonden gevallen. Raadslid van de gemeente Montferland, Rob Mos, was chauffeur van de bus, zo bevestigt zijn partij Helder.