gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kreispolizei Borken houdt verkeerscontrole in grensstreek: focus op bussen en vrachtwagens

d963e0d461e17c5a29b92a95fc3934e6

De Kreispolizei Borken heeft opnieuw deelgenomen aan de grensoverschrijdende actie .ROADPOL“, die onderdeel is van het European Roads Policing Network. Bij de controle van gisteren lag de nadruk op de controle van van het beroepsvervoer.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Agenten van de verkeersdienst voerden intensieve controles uit, met name gericht op personen- en goederenvervoer. De controles vonden plaats op de Bundesstraße 525 in Südlohn, in samenwerking met medewerkers van het hoofd douanekantoor in Münster. Voor deze controles moest de noordelijke toegangsweg naar de Landesstraße 572 volledig worden afgesloten.

Een centraal punt van de controles was de naleving van sociale voorschriften, de technische staat van de voertuigen en de rijgeschiktheid van de bestuurders. Daarnaast lag de focus op het bestrijden van eigendomsdelicten en grensoverschrijdende criminaliteit. In totaal werden acht vrachtwagens en 40 personenauto’s gecontroleerd.

Bijzonder opvallend was een trekker met oplegger die bij weging een totaalgewicht van 50 ton bleek te hebben, terwijl slechts 40 ton was toegestaan. De bestuurder van een Nederlandse vrachtwagen kon bovendien niet de vereiste kwalificatie als beroepschauffeur overleggen. Ook werd een Nederlands voertuig met ernstige technische gebreken aan het achterste remsysteem van de weg gehaald, waarna de bestuurder niet verder mocht rijden.

Tijdens de actie werden diverse overtredingen vastgesteld. Er werden drie processen-verbaal opgemaakt wegens technische gebreken, drie wegens overbelading, één wegens het ontbreken van de beroepskwalificatie, twee wegens schending van sociale voorschriften en één wegens onvoldoende ladingzekering. Daarnaast werden vier waarschuwingen uitgedeeld voor gebrekkige ladingzekering, één voor het niet naleven van sociale voorschriften en één wegens het ontbreken van een rijbewijs. Voor vier andere bestuurders werd een borgsom opgelegd, omdat zij in het buitenland woonden. Voor tien bestuurders werd de verdere rit verboden.

Bron: Made in Bocholt en vertaald met Chat Gpt.

Lees ook

ac91cbac-f9da-4c1a-919d-2eb67cafa8bf

De Graafschap verliest ruim van SC Heerenveen en is Kwint maanden kwijt

De Graafschap is vrijdagavond in Akkrum tegen een fikse nederlaag aangelopen. Tegen SC Heerenveen werd het na 120 minuten spelen 7-2. Nadat de Superboeren vorige week vertrouwen tankten door in de eerste oefenwedstrijd te winnen van FC Utrecht, werden ze vrijdagavond geconfronteerd met een andere realiteit.

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

SalmSalmEdit

Geen troon, wel invloed: bij Gendringen leeft een Duitse vorst in een kasteel

Net over de grens bij Gendringen ligt Anholt, ooit een klein vorstendom met invloed tot in het huidige Nederland en Europa. Nog altijd leeft die geschiedenis voort en dat was te merken toen in juli 2025 honderden inwoners op de been kwamen om Emanuel Fürst zu Salm-Salm als ‘hun Fürst’ te begroeten. Dit gebeurde een jaar nadat Anholt afscheid nam van zijn vader, wijlen Vorst Carl Philipp. Bij de Wasserburg Anholt wachtte hem een officiële inhuldiging door de burgemeester en het schuttersleven van Isselburg.