gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kreispolizei Borken houdt verkeerscontrole in grensstreek: focus op bussen en vrachtwagens

d963e0d461e17c5a29b92a95fc3934e6

De Kreispolizei Borken heeft opnieuw deelgenomen aan de grensoverschrijdende actie .ROADPOL“, die onderdeel is van het European Roads Policing Network. Bij de controle van gisteren lag de nadruk op de controle van van het beroepsvervoer.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Agenten van de verkeersdienst voerden intensieve controles uit, met name gericht op personen- en goederenvervoer. De controles vonden plaats op de Bundesstraße 525 in Südlohn, in samenwerking met medewerkers van het hoofd douanekantoor in Münster. Voor deze controles moest de noordelijke toegangsweg naar de Landesstraße 572 volledig worden afgesloten.

Een centraal punt van de controles was de naleving van sociale voorschriften, de technische staat van de voertuigen en de rijgeschiktheid van de bestuurders. Daarnaast lag de focus op het bestrijden van eigendomsdelicten en grensoverschrijdende criminaliteit. In totaal werden acht vrachtwagens en 40 personenauto’s gecontroleerd.

Bijzonder opvallend was een trekker met oplegger die bij weging een totaalgewicht van 50 ton bleek te hebben, terwijl slechts 40 ton was toegestaan. De bestuurder van een Nederlandse vrachtwagen kon bovendien niet de vereiste kwalificatie als beroepschauffeur overleggen. Ook werd een Nederlands voertuig met ernstige technische gebreken aan het achterste remsysteem van de weg gehaald, waarna de bestuurder niet verder mocht rijden.

Tijdens de actie werden diverse overtredingen vastgesteld. Er werden drie processen-verbaal opgemaakt wegens technische gebreken, drie wegens overbelading, één wegens het ontbreken van de beroepskwalificatie, twee wegens schending van sociale voorschriften en één wegens onvoldoende ladingzekering. Daarnaast werden vier waarschuwingen uitgedeeld voor gebrekkige ladingzekering, één voor het niet naleven van sociale voorschriften en één wegens het ontbreken van een rijbewijs. Voor vier andere bestuurders werd een borgsom opgelegd, omdat zij in het buitenland woonden. Voor tien bestuurders werd de verdere rit verboden.

Bron: Made in Bocholt en vertaald met Chat Gpt.

Lees ook

GRAKIF-DGMEDIA

De Graafschap wint oefenduel van Grieken in Nieuw-Dijk

De Graafschap heeft zaterdagmiddag een oefenwedstrijd gewonnen van het Griekse Kifisia. Op het veld van Sprinkhanen in Nieuw-Dijk werd met 4-2 gewonnen.

Stadstheater Bocholt

Stoelen van het Bocholt-theater zijn nog steeds zoek

De circa 650 gestoffeerde stoelen uit het stadstheater van Bocholt zijn nog steeds zoek. Het openbaar ministerie van Hildesheim, dat de zaak onderzoekt, heeft weinig hoop dat de stoelen ooit nog teruggevonden zullen worden. Volgens de Hildesheimer Allgemeine Zeitung is er een spoor gevonden in Sarstedt in Nedersaksen. Dit was blijkbaar de laatst bekende verblijfplaats van de beschuldigde zakenman.

Doetinchem112

Fietsster gewond na aanrijding met bus in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een lijnbus in het centrum van Doetinchem. De vrouw is ter controle overgebracht naar het ziekenhuis.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

Zc3Minuten

Dit was de Zwarte Cross 2026 in drie minuten

Een week na de start van de Zwarte Cross blikken we nog één keer terug op de editie van 2026! Geniet in 3 minuten van de hoogtepunten van dit jaar!

Gerrit 50

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig weekend met een paar kleine buitjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij een startlocatie van fietstocht ‘De Boer Op’ in het Aaltense buurtschap IJzerlo voorspelt de weerboer een warme zaterdag en een koele zondag.