gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Korte Broekenactie afgetrapt op Vijverberg

1958a67111e7e8b121764a654e93ff44

In samenwerking met voetbalclub De Graafschap werd vrijdagavond de ‘Kika Korte Broekenactie’ van de elf jarige Pim en Rein uit Doetinchem officieel afgetrapt. Vorig jaar kreeg Rein leukemie en kwam hij opeens niet meer naar school, maar nu het weer beter gaat komt hij samen met zijn vriend in actie voor het goede doel.

Davie Klein Gunnewiek |  | Aangepast op
"We gaan tot aan de kerstvakantie elke dag in onze korte broek naar school”, vertelt Pim. Vorig jaar haalde Pim al ruim 14.000 euro op voor kinderen met kanker toen hij ook een aantal weken lang in zijn korte broek liep, terwijl zijn vriend Rein in het ziekenhuis lag. “Ik wilde iedere dag aan hem denken”, zegt Pim. “Dus ging ik in de kou in mijn korte broek naar school.” Gelukkig gaat het inmiddels weer goed met Rein. “Ik vond de actie van Pim super tof”, zegt Rein. “Ik had daar zelf nooit aan gedacht.” Inmiddels is Rein klaar met de behandelingen en kan hij weer naar school. Hij twijfelde geen moment om dit jaar samen met Pim in actie te komen. De jongens gaan in de week voor kerst met zoveel mogelijk schoolgenootjes in hun korte broek naar school. Om aandacht te vragen en geld op te halen voor al die andere kinderen met kanker.

De Graafschap daagt samen met Pim en Rein alle scholen in de Achterhoek uit om mee te doen aan ‘KiKa Korte Broekenactie’. “We roepen alle kinderen en volwassen op om in de week voor kerst een korte broek te dragen”, zegt manager maatschappelijk verantwoord ondernemen Michael Ogubai. Via www.kikakortebroek.nl kan een school, bedrijf, familie of individu een actiepagina aanmaken. Iedereen die € 100,00 sponsorgeld ophaalt, krijgt van KiKa een speciale KiKa Kerstmuts cadeau. “De school die het meeste geld inzamelt mag naar een wedstrijd van De Graafschap”, aldus Ogubai. Ook het personeel van De Graafschap doet mee aan de actie. “Het was vanavond koud om te doen, maar we stonden een tijdje buiten en zeiden als collega’s tegen elkaar, het valt eigenlijk wel mee” zegt Ogubai.

De wedstrijdshirts werden vrijdagavond in de wedstrijd tegen Helmond Sport eenmalig voorzien van het KiKa Korte Broek logo en werden na afloop geveild voor het goede doel via MatchWornShirt.

Foto: REGIO8

Lees ook

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.

BoumansStopt0

Met gemengde gevoelens stopt Boumans als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”