gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kookadvies drinkwater voor onder andere Didam en Wehl

f2b1d3154f72a1789f61627cd8ef012c

In een drinkwaterreservoir in Ellecom is een lichte verontreiniging in het water aangetroffen. Vitens geeft daarom in delen van onder andere Didam, Laag Keppel en Wehl het advies om het water eerst drie minuten te koken voordat je het gebruikt voor consumptie. In totaal gaat het om ruim 45.000 inwoners in de Achterhoek en Liemers.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Augustus vorig jaar was er in Didam ook al sprake van een verontreiniging in het drinkwater. Drinkwaterbedrijf Vitens heeft een verontreiniging met enterococcen, een melkzuurbacterie, aangetroffen. Dit was vorig jaar ook het geval. Vitens geeft aan dat er een lage concentratie van de bacteriën is aangetroffen, maar dat ze geen enkel risico willen nemen met de gezondheid van klanten. Er is daarom een kookadvies afgegeven voor drinkwater dat gebruikt wordt voor consumptie. Je kunt met het water wel douchen of in bad gaan.

Het waterbedrijf laat weten dat er een zeer kleine kans bestaat dat mensen last krijgen van hun maag of darmen, maar als dit wel gebeurt raden ze aan om contact op te nemen met de huisarts. Vitens gaat het leidingnetwerk doorspoelen en monsters afnemen om te controleren of de bacterien verwijderd zijn en informeren klanten zodra het kookadvies niet meer geldt.

Oorzaak vaak niet aan te wijzen
Jeroen Bruning van Vitens gaf destijds aan dat iedereen deze bacterie heeft, dat het ook in de natuur voorkomt en dat de verontreiniging ook daar vandaan kan komen. Er was toen geen eenduidige reden aangegeven. “Het zou kunnen komen doordat een boomwortel letterlijk door een drinkwaterleiding is gegroeid”, vertelde Bruning. “Wanneer wij zelf werkzaamheden uitvoeren aan een drinkwaterleiding en het dus opengelegd moet worden, dan testen wij voor en na op de mogelijke aanwezigheid van de bacteriën voordat we het weer in bedrijf nemen.”

Het kookadvies vorig jaar heeft zeven dagen geduurd. Toen werd de bacterie die aangetroffen werd in het reservoir niet in de leidingen aangetroffen.

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.