gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kookadvies drinkwater voor onder andere Didam en Wehl

f2b1d3154f72a1789f61627cd8ef012c

In een drinkwaterreservoir in Ellecom is een lichte verontreiniging in het water aangetroffen. Vitens geeft daarom in delen van onder andere Didam, Laag Keppel en Wehl het advies om het water eerst drie minuten te koken voordat je het gebruikt voor consumptie. In totaal gaat het om ruim 45.000 inwoners in de Achterhoek en Liemers.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Augustus vorig jaar was er in Didam ook al sprake van een verontreiniging in het drinkwater. Drinkwaterbedrijf Vitens heeft een verontreiniging met enterococcen, een melkzuurbacterie, aangetroffen. Dit was vorig jaar ook het geval. Vitens geeft aan dat er een lage concentratie van de bacteriën is aangetroffen, maar dat ze geen enkel risico willen nemen met de gezondheid van klanten. Er is daarom een kookadvies afgegeven voor drinkwater dat gebruikt wordt voor consumptie. Je kunt met het water wel douchen of in bad gaan.

Het waterbedrijf laat weten dat er een zeer kleine kans bestaat dat mensen last krijgen van hun maag of darmen, maar als dit wel gebeurt raden ze aan om contact op te nemen met de huisarts. Vitens gaat het leidingnetwerk doorspoelen en monsters afnemen om te controleren of de bacterien verwijderd zijn en informeren klanten zodra het kookadvies niet meer geldt.

Oorzaak vaak niet aan te wijzen
Jeroen Bruning van Vitens gaf destijds aan dat iedereen deze bacterie heeft, dat het ook in de natuur voorkomt en dat de verontreiniging ook daar vandaan kan komen. Er was toen geen eenduidige reden aangegeven. “Het zou kunnen komen doordat een boomwortel letterlijk door een drinkwaterleiding is gegroeid”, vertelde Bruning. “Wanneer wij zelf werkzaamheden uitvoeren aan een drinkwaterleiding en het dus opengelegd moet worden, dan testen wij voor en na op de mogelijke aanwezigheid van de bacteriën voordat we het weer in bedrijf nemen.”

Het kookadvies vorig jaar heeft zeven dagen geduurd. Toen werd de bacterie die aangetroffen werd in het reservoir niet in de leidingen aangetroffen.

Lees ook

515a5087-cfc0-324b-9537-bbcda27dd019

Record gesneuveld: sinds 1947 niet zo weinig water door de Rijn

Niet eerder stroomde er bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, zo weinig water door de Rijn als nu. De gemiddelde waterafvoer in het afgelopen etmaal was 614 kubieke meter per seconde. Sinds het begin van de metingen was het niet zo laag en naar verwachting is het einde nog niet in zicht. Het is al tijden droog en daar komt in de komende dagen geen verandering in.

WhatsApp Image 2026-08-09 at 13.52.20

Jerrycans aangetroffen Didam, volgens politie van drugslab afkomstig

De hulpdiensten zijn zondagmiddag uitgerukt voor jerrycans in de berm aan de Landeweer in Didam. Iets voor 13.00 uur kwam de melding ‘bodemverontreiniging’ binnen bij de brandweer.

Zeppelin

Zeppelin van 75 meter lang boven deel van de Achterhoek

Een zeppelin van maar liefst 75 meter lang vloog zondag over een deel van de Achterhoek. Het bijzondere luchtschip vloog vanwege onderzoek over de regio. De zeppelin was vooral goed te zien in een deel van de gemeenten Bronckhorst en Montferland.

Rechtbank0

Veroordeelde OM-teamleider met kinderporno was schooldirecteur in Achterhoek

De Doetinchemse teamleider van het Openbaar Ministerie die twee jaar cel kreeg voor het bezit en verspreiden van kinderporno, werkte eerder jarenlang in het basisonderwijs. Dat blijkt uit onderzoek van De Gelderlander.

112gaanderne

Brand op hangplek in Gaanderen: deel van bosje verwoest

De brandweer heeft zondagmiddag een beginnende brand in een bosje in Gaanderen weten te blussen. Ondanks het snelle handelen van de hulpdiensten werd een deel van de bosschage verwoest.

HELGRA

Matig De Graafschap speelt gelijk in seizoensopener tegen Helmond Sport

De Graafschap is in de eerste competitiewedstrijd van het seizoen niet verder gekomen dan een 1-1 gelijkspel tegen Helmond Sport in een zeer matige wedstrijd. Fedde De Jong was trefzeker voor de Doetinchemmers.