gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Komst sportcomplex in Keijenborg weer stap dichterbij

6a14133ba763ee24285db64e09d8d78d

De Raad van State geeft groen licht voor de bouw van de multifunctionele accommodatie (MFA) in Keijenborg. Een omwonende ging in hoger beroep tegen de komst van het nieuwe complex, maar dit werd afgewezen.

Tim Rondeel |
"Een flinke opsteker en een stap in de goede richting", aldus wethouder Evert Blaauw van Bronckhorst over de uitspraak. De bezwaarmakende partij, een omwonende, stapte naar de hoogste bestuursrechter uit angst voor geluids- en parkeeroverlast. Volgens de Raad van State zijn deze zorgen ongegrond op basis van uitgevoerde metingen. "Overigens is ter zitting door partijen uitgesproken dat zij het belangrijk vinden om over eventuele overlast met elkaar in gesprek te blijven", laat de Raad van State weten in de uitspraak.

Wanneer de schop daadwerkelijk de Keijenborgse grond ingaat, is nog steeds niet duidelijk. Tegen de omgevingsvergunning van het MFA is ook een bezwaar ingediend, hier volgt dinsdag een uitspraak over. De bezwaarmaker kan daarin ook nog in hoger beroep gaan. "Het is een vertragende factor, maar wij hebben als overheid de wet te volgen", aldus Blaauw.

Tennis en voetbal
Naast voetbalvereniging Keijenburgse Boys, verhuist ook de lokale tennisvereniging Keislag naar het nieuwe complex. De accommodatie wordt gerealiseerd op het bestaande terrein van de voetbalclub. Eerder gaf ook de gemeenteraad van Bronckhorst al toestemming voor het project.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: Dorpsraad Keijenborg

Lees ook

03 Gemeentehuis Montferland0

Bouw twintig betaalbare woningen in Didam-Oost stap dichterbij

Didam-Oost krijgt er binnen twee jaar twintig betaalbare woningen bij. De gemeente Montferland en projectontwikkelaar Zaat Vastgoed hebben daarvoor nu afspraken ondertekend, waardoor de bouw van in totaal twaalf koopwoningen en acht huurwoningen kan beginnen.

Noodsteunpunt10

Achterhoek experimenteert met noodsteunpunt: wat als stroom, netwerk en water uitvallen?

In Dinxperlo en Lochem draaide het woensdagmiddag en -avond 14 oktober om hulp bij nood. Waar kunnen mensen terecht als de stroom uitvalt, digitale netwerken platliggen en er geen water meer uit de kraan komt? Dan kunnen mensen terecht bij een snel ingericht noodsteunpunt zoals bij MFA De Kiem in Dinxperlo. De plek was uitverkoren omdat deze dicht bij de landsgrens ligt. In Lochem stond een informatiebus van landelijke ‘Denk Vooruit’-campagne.

3897544d-7f75-461a-98b2-8ab2143c6030

Geen gewonden bij kop-staartbotsing in Doetinchem

Bij een kop-staartbotsing in het centrum van Doetinchem zijn donderdagmiddag geen gewonden gevallen. Een van de betrokken voertuigen moest worden afgesleept.

wegwekzaamheden1

Werkzaamheden aan asfalt van verkeersader in Doetinchem

Van maandag 19 oktober tot en met vrijdag 23 oktober wordt er gewerkt aan de Europaweg in Doetinchem. Verkeer dat gebruik wil maken van deze belangrijke verkeersader door de stad, moet rekening houden met omleidingen en vertragingen.

04 Oude IJsselstreek

Bouwplannen Varsseveld grotendeels goedgekeurd

De Raad van State heeft de gemeente Oude IJsselstreek in een tussenuitspraak grotendeels in het gelijkgesteld in een zaak over de bouw van woningen in Varsseveld. Een aantal inwoners was naar de hoogste algemene bestuursrechter gestapt omdat ze bezwaren hadden bij de plannen.

DRULogo0

DRU-voorzitter De Vroome loopt met ‘te veel molenstenen’ op eieren

Hans de Vroome leek woensdagavond lange tijd op eieren te lopen, maar stuitte in zijn ogen op zóveel onbegrip bij enkele raadsleden van Oude IJsselstreek dat hij tóch verbaal van zich afbeet: “Nu val ik uit mijn rol, maar u krijgt met dit complex vréselijk veel, dat is met geen pen te beschrijven. Dat zie je nergens in Nederland.”