gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Komst 349 nieuwe woningen bij Lengel weer dichterbij

bef0118800ea07c5caea98c2c501c779

Op de grond van de familie Meijer in Lengel wil de gemeente Montferland 349 woningen bouwen die te gast zijn in de natuur. De indeling van de ruim twintig hectare aan grond is gedaan met input van omwonenden.

Redactie REGIO8 |
"De plannen kunnen rekenen op een brede steun van de omwonenden", schetst de gemeente. "Het gaat om een gevarieerd woningbouwprogramma in dorpse woonmilieus omgeven door water, groen en natuur. " In het stedenbouwkundig programma is vastgesteld dat een kwart van de woningen uit betaalbare huur- of koopwoningen moet bestaan. De andere vijfentwintig procent moet bestaan uit sociale huur- en koopwoningen. De helft van de woningen vallen in de vrije sector.

Naast de komst van de woningen is ook het realiseren van nieuwe natuur onderdeel van de plannen. "Er is veel ruimte voor de ontwikkeling van nieuwe natuur, bos en meer biodiversiteit", aldus Montferland. De gemeente laat ook weten dat de initiatiefnemers de 19e -eeuwse boerderij De Laak van de familie Meijer in oude staat willen herstellen", aldus Montferland. "Ook andere onderdelen uit de geschiedenis van de cultuur van het dorp krijgen een plek in de plannen." De gemeente hoopt begin 2026 te beginnen met de bouw van de woningen.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.

FellingerBoumans

Vaste grenscontroles bij A12 Beek verdwijnen: ‘Dit is geweldig nieuws’

Na bijna twee jaar komt er een einde aan de vaste grenscontroles bij de grensovergang aan de A12 bij Beek. De controles zorgden voor lange files, sluipverkeer en meerdere ernstige ongelukken. Burgemeesters Anne-Marie Fellinger van Montferland en Mark Boumans van Doetinchem reageren dan ook opgelucht op het besluit.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt en grotendeels droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf Het Onland in Doetinchem voorspelt de weerboer een bewolkt maar droog weekend.

WhatsApp Image 2026-09-18 at 10.56.40

Auto belandt in sloot na botsing op Groenloseweg in Haarlo

Bij een aanrijding op de Groenloseweg in Haarlo is vrijdagochtend een auto in de sloot beland. Bij het ongeval raakte niemand gewond.