gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Komst 349 nieuwe woningen bij Lengel weer dichterbij

bef0118800ea07c5caea98c2c501c779

Op de grond van de familie Meijer in Lengel wil de gemeente Montferland 349 woningen bouwen die te gast zijn in de natuur. De indeling van de ruim twintig hectare aan grond is gedaan met input van omwonenden.

Redactie REGIO8 |
"De plannen kunnen rekenen op een brede steun van de omwonenden", schetst de gemeente. "Het gaat om een gevarieerd woningbouwprogramma in dorpse woonmilieus omgeven door water, groen en natuur. " In het stedenbouwkundig programma is vastgesteld dat een kwart van de woningen uit betaalbare huur- of koopwoningen moet bestaan. De andere vijfentwintig procent moet bestaan uit sociale huur- en koopwoningen. De helft van de woningen vallen in de vrije sector.

Naast de komst van de woningen is ook het realiseren van nieuwe natuur onderdeel van de plannen. "Er is veel ruimte voor de ontwikkeling van nieuwe natuur, bos en meer biodiversiteit", aldus Montferland. De gemeente laat ook weten dat de initiatiefnemers de 19e -eeuwse boerderij De Laak van de familie Meijer in oude staat willen herstellen", aldus Montferland. "Ook andere onderdelen uit de geschiedenis van de cultuur van het dorp krijgen een plek in de plannen." De gemeente hoopt begin 2026 te beginnen met de bouw van de woningen.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.