gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kompaan College maakt scholieren bewust van veilig fietsen in het donker

b6a24f7b71f0eb4460cc3d25d89f9484

Leerlingen moeten in deze tijd van het jaar in het donker naar school fietsen. Om te zorgen dat dit veilig gebeurt én bewustzijn te creëren bij de kinderen, besteedde het Kompaan College in Vorden donderdagochtend aandacht aan het belang van zichtbaarheid op de fiets.

Viggo Zweverink | Caitlin Sturris |  | Aangepast op
“Ik denk dat dat wat los heeft gemaakt, want ik hoorde net al iemand zeggen dat zijn voorverlichting niet werkte en dat hij straks naar de fietsenmaker gaat”, vertelt wethouder Wilko Pelgrom. “Er is aantoonbaar bewezen dat er 17% minder ongelukken ontstaan als je fietsverlichting goed is.” In samenwerking met de school, de provincie en de gemeente werd een voorlichting in Vorden gegeven. “Dit versterkt enorm de bewustwording zoals we klassikaal zojuist hebben meegemaakt”, aldus de wethouder.

Niet alleen de leerlingen kregen informatie over het belang van fietsverlichting, zelfs de wethouder leert nog wat bij op de middelbare school in Vorden. “Ik ben ooit zelf als jonge man begonnen bij de politie en toen heb ik de wet geleerd”, zegt Pelgrom. Hij ziet dat er door de jaren heen veel meer kan volgens de wet dan vroeger. “De verlichting mag nu ook op je rugtas zitten, of op je bagagedrager. Dat zijn allemaal dingen die ik nog niet precies wist en daarom is het goed om dit mee te maken.”

‘Voor ieders eigen veiligheid’
De wethouder geeft aan dat hij het zelf ook ziet in de ochtend. “Als ik vanuit mijn woonplaats Drempt naar Hengelo rij, dan schrik je soms als er een fietser tegemoet komt die geen verlichting op heeft”, legt Pelgrom uit. Volgens hem zou dat niet moeten: “Het is voor ieders eigen veiligheid belangrijk dat je dat gewoon goed voor elkaar hebt.”

Bronckhorst heeft een duidelijk doel met deze campagne. “Ik hoop ermee te bereiken dat vanaf morgen, in het donker, geen enkel kind zonder verlichting en goed zichtbaar op de fiets naar school gaat”, aldus de wethouder.

Lees ook

Oranjetempel3

Oranjetempel Silvolde mag tóch open tijdens nachtwedstrijden: ‘Dit is echt fantastisch’

De Oranjetempel in Silvolde mag tóch nachtelijke WK-wedstrijden van het Nederlands Elftal uitzenden. Lang werd het verboden door de gemeente Oude IJsselstreek, dat leidde tot veel onbegrip van inwoners, ondernemers én de gemeenteraad. Nu maakt het college een draai tot grote blijdschap van de ondernemer.

Rijnbrug

Rijnbrug Emmerich weekend lang dicht: verkeer moet omrijden via Rees

De Rijnbrug bij Emmerich gaat opnieuw een weekend volledig dicht voor autoverkeer. De afsluiting begint op vrijdag 19 juni om 20.00 uur en duurt volgens de huidige planning tot maandag 22 juni om 05.00 uur. Daardoor is de verbinding via de B220 tussen Emmerich en Kleve tijdelijk onderbroken.

Blikseminslag Zeddam

Bliksem slaat in boom Zeddam: niemand gewond

Een boom raakte woensdagavond zwaar beschadigd aan de Vinkenbroeksestraat in Zeddam. Tijdens een onweersbui sloeg de bliksem in de boom. Er waren geen gewonden.

WhatsApp Image 2026-06-10 at 20.44.28

Grootschalige oefening met hulpdiensten bij waterschap in Etten

Bij een locatie van het waterschap Rijn en IJssel heeft woensdagmiddag een grootschalige oefening van de VNOG plaatsgevonden. Meerdere hulpdiensten en figuranten waren betrokken bij de oefening.

InstallatieCollege

Oppositiepartijen Lochem dienen motie in nog voor college geïnstalleerd is

De gemeenteraad van Lochem heeft woensdagavond een motie aangenomen voor het nieuwe college, dat op dat moment nog niet geïnstalleerd was. De oppositiepartijen D66, CDA, LochemGroen! en Meedenken met Lochem vonden dat er ‘geen scherpe keuzes’ werden gemaakt in het eerder gepresenteerde coalitieakkoord.

Bruga70

Duitsers gebruiken plastic en aarde en minder beton en staal voor viaducten over A3

Nog één keer krijgt het grensverkeer op de A12 richting Duitsland te maken met een volledige afsluiting van de A3 bij Emmerich. Na de zomervakantie worden daar de laatste twee van de vijf vernieuwde viaducten ingehesen op de staanders van kunststof en aarde. Volgens wegbeheerder Autobahn GmbH blijft de hinder opnieuw beperkt tot slechts één weekend, dankzij een nieuwe bouwtechniek die de vernieuwing van bruggen sneller maakt.